4 niezwykłe pomysły na aranżację ścian

Aranżacja ścianW chwili obecnej dekoracje ścienne, to już nie tylko farby, cegły i tapety. Osoby, które chcą mieć oryginalną i stylową ścianę, którą będzie można pochwalić się przed sąsiadami i znajomymi, muszą nieco się namęczyć, aby osiągnąć naprawdę satysfakcjonujące rezultaty. Poniżej zaprezentowano 4 ciekawe pomysły na aranżację ścian, które mogą Państwo śmiało wykorzystać w swoim mieszkaniu.

Wykorzystanie farby strukturalnej do aranżacji ścian

W dzisiejszych czasach farby strukturalne wykorzystywane są głównie jako farby do dekoracyjnego malowania ścian. Doświadczony i kreatywny malarz, wykorzystując farby strukturalne i rozmaite techniki malarskie, jest w stanie uzyskać naprawdę ciekawe i oryginalne efekty dekoracyjne. Jeżeli chcą Państwo zmienić oblicze swoich ścian właśnie za pomocą farby strukturalnej, to w pierwszej kolejności warto rozglądać się za farbami dwuskładnikowymi (proszek i specjalna pasta). Dzięki zmianie proporcji tych dwóch składników, będziemy mogli uzyskać bardzo różne rodzaje faktur. Unikać należy z kolei farb strukturalnych poliooctanowinylowo-lateksowych, które nie przepuszczają pary wodnej, przez co nasze ściany nie oddychają i bardzo szybko dochodzi do ich zawilgocenia.

Farby strukturalne charakteryzują się bardzo dużą trwałością i co najważniejsze, fantastycznie znoszą mycie wodą i środkami chemicznymi, dzięki czemu najlepiej wykorzystać je na ścianach, które narażone są na częste zabrudzenia. Bardzo dużą zaletą farb strukturalnych jest to, że można nimi śmiało malować na wszystkich podłożach. Możemy malować zarówno powierzchnie betonowe, jak i płyty drewnopochodne, tynki, czy płyty gipsowo-kartonowe.

Aranżacja ścian z telewizorem

Jeżeli chodzi o aranżację ścian z telewizorem, to możemy wykorzystać nowoczesne tapety z bardzo subtelnym wzorem lub delikatnym kolorem. Tapeta taka, nie tyko doskonale wyróżni naszą ścianę z telewizorem, ale co najważniejsze nada naszemu salonowi głębi. Warto tutaj sięgnąć przede wszystkim po motywy roślinne, albo delikatne pasy. Pamiętać musimy głównie o tym, że to właśnie ściana z telewizorem stanowić będzie centralny punk naszego salonu i to właśnie tam najczęściej będzie skupiać się nasz wzrok. Unikać należy więc kolorowych i bardzo wyrazistych kształtów, które męczyć będą nasz wzrok.

W ostatnim czasie bardzo popularnym rozwiązaniem stały się również cegły, które nie tylko ocieplą wnętrze naszego salony, ale co najważniejsze doskonale wyróżnią telewizyjny kącik. Zamiast pokrywać całą ścianę cegłami lub specjalnymi betonowymi płytami, możemy skorzystać z popularnej farby imitującej beton. Taka aranżacja ścian jest w stanie całkowicie odmienić oblicze nawet najbardziej ponurego salonu i nadać mu nieco loftowego charakteru.

Nowoczesne panele ścienne z efektami 3D

Osoby, które cenią sobie oryginalność i nowoczesność, powinni zainteresować się panelami ściennymi z efektami 3D, które biją rekordy popularności zarówno w klasycznych jak i nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Najlepsze efekty uzyskami dzięki umiejętnemu podświetleniu naszym paneli 3D. Panele trójwymiarowe wykonane są najczęściej z elastycznej pianki poliuretanowej lub z specjalne oszlifowanej płyty gipsowej. Warto wspomnieć również o tym, że panele tego typu, oprócz funkcji dekoracyjnych, doskonale wygłuszają również nasze pomieszczenia. Jeżeli poszukują Państwo oryginalnego pomysłu na aranżację aneksu wypoczynkowego, to panele ścienne z efektami 3D są idealnym rozwiązaniem.

Wydruk w dużym formacie

W dzisiejszych czasach bardzo dużą popularnością cieszą się również wydruki w dużym formacie, czyli tradycyjne płótna lub zwykła fototapeta. Oryginalne grafiki lub pomysłowe zdjęcia wydrukowane na dużym formacie robią zdecydowanie lepsze wrażenie, niż zwykłe zdjęcia zamknięte w ozdobnych ramkach. Wielkoformatowe wydruki, to doskonała propozycja na aranżację ścian, zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i również w pomieszczeniach biurowych. Na naszym rynku jest coraz więcej profesjonalnych firm, które oferują wysokiej jakości druki wielkoformatowe, dzięki czemu nie będziemy mieli żadnych większych problemów w zrealizowaniu swoich pomysłów.

Źródło: www.wnetrzaplus.pl

Komentarze


Panele ścienne a pomalowana ścianaKupując panele ścienne do swojego domu lub mieszkania możemy wybi


PrzedpokójDobrze urządzone mieszkanie to również estetyczny i funkcjonalny przedpokój. Nie


Biuro coworkingoweBiura coworkingowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród os


Dekoracje ścienneŚciany posiadają niezwykły potencjał aranżacyjny, który często pozostaje jednak


Beton dekoracyjnyWe wnętrzach urządzanych w industrialnym stylu, niezwykle ważną rolę odgrywają


Beton architektonicznyNowoczesny styl aranżacji wnętrz to dzisiaj najsilniejszy trend w urz


Dodatki a wygląd domuWszędzie dobrze, ale w domu najlepiej - to hasło brzmi znajomo chyba dla każde


Dywan skandynawskiSkandynawskie dywany - nadaj charakter swoim wnętrzom.