5 powodów, dla których warto zdecydować się na rolety zaciemniające

Rolety zaciemniająceRolety zaciemniające to jeden z najpopularniejszych wariantów osłony okiennej. Skąd wzięła się tak duża popularność tego modelu? Szereg funkcjonalności i zalet sprawia, że rolety zaciemniające często pojawiają się w polskich domach.

Przedstawiamy 5 powodów przemawiających na ich korzyść.

Chronią przed słońcem

Rolety zaciemniające (https://decodesign.com.pl/rolety-100-zaciemnienia-77) mają wiele zalet, do najważniejszych zaliczyć można przede wszystkim ochronę przed słońcem. Zamontowanie we wnętrzu takiego modelu sprawi, że nawet w pomieszczeniu, w którym w ciągu dnia pojawia się bardzo dużo naturalnego światła, można uzyskać najwyższy możliwy poziom zaciemnienia. Ochrona przed słońcem jest użyteczna przede wszystkim w sypialni, ale również w pokojach, w których domownicy w ciągu dnia ucinają sobie drzemki. Uzyskanie maksymalnej możliwej ochrony przed słońcem to również propozycja dla osób, które zasypiają wyłącznie w całkowitej ciemności lub pracują w systemie zmianowym, a ich pory spania są różne i nieregularne.

Chronią przed nagrzewaniem się

Kolejną, mocną stroną rolet zaciemniających jest ochrona przed nagrzewaniem się (a także przegrzewaniem się) pomieszczeń. Jest to wielki atut szczególnie tam, gdzie w ciągu dnia pojawia się bardzo dużo ostrego, naturalnego światła. Również w sezonie letnim ta funkcjonalność jest bardzo użyteczna. Zachowanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach poprawia komfort życia mieszkańców, również tych najmłodszych, a także ułatwia zasypianie. Rolety zaciemniające zostały dodatkowo podgumowane, dzięki czemu stanowią tak skuteczną barierę przed ostrym słońcem.

Zapewniają prywatność

Ten rodzaj rolet stanowi doskonałą ochronę przed wzrokiem sąsiadów lub przechodniów. W nowoczesnym budownictwie zachowana zostaje minimalna odległość pomiędzy blokami lub kamienicami. Zaopatrzenie się w osłonę okienną, która będzie zasłaniać zawartość wnętrza, jest wręcz koniecznością. Z rolet zaciemniających chętnie korzystają osoby, które mieszkają na parterze lub innym niskim piętrze przy ruchliwej ulicy. Po zasłonięciu rolety zaciemniającej sąsiedzi czy przechodnie nie będą mieć możliwości zaglądania przez szybę do środka mieszkania.

Posiadają atesty i certyfikaty

Nowoczesne modele rolet zostały wykonane z materiałów, które posiadają atest higieniczny. Dzięki temu z tego rozwiązania mogę skorzystać nawet alergicy. Rolety - w odróżnieniu od firanek i zasłon - zbierają dużo mniej kurzu, poza tym są łatwiejsze w czyszczeniu. Z reguły materiał, z którego wykonane są rolety, jest dodatkowo zabezpieczony środkiem impregnującym, dzięki czemu trwałość tkaniny jest przedłużona.

Są łatwe w montażu i czyszczeniu

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na rolety zaciemniające w swoim domu? Kolejne ich atuty to łatwy montaż oraz czyszczenie. Nowoczesne propozycje rolet okiennych mają bezinwazyjny sposób montażu. Co to oznacza? Że można je bez trudu i samodzielnie umocować na ramie okiennej (zarówno drewnianej, jak i PCV). Niepotrzebne są do tego żadne narzędzia, nie ma konieczności wiercenia, dzięki czemu rama pozostaje nienaruszona.

Jeśli chodzi o czyszczenie rolet, to wystarczy kilka prostych zabiegów pielęgnacyjnych, by długo wyglądały nienagannie. Najlepiej czyścić je wilgotną szmatką lub gąbką przy użyciu niewielkiej ilości wody, żeby nie przemoczyć materiału. Rolety można również odkurzać za pomocą końcówki szczotkowej odkurzacza.

Ocena: 5.0