Akcesoria okienne

Klamka do drzwiPodczas remontu, budowy domu, czy jakichkolwiek innych prac związanych z oknami warto zainteresować się akcesoriami okiennymi. Podczas urządzania wnętrz mieszkań i lokali dobranie odpowiednich zabezpieczeń do okien to podstawa. Akcesoria zapewnią bezpieczeństwo i praktyczność, więc warto przedstawić niektóre z nich.

Klamki do drzwi i okien zewnętrznych

Często ich wybór jest lekceważony przez mały rozmiar, ale wbrew pozorom jest to element, który od razu rzuca się w oczy. Źle dobrane do pomieszczenie wyglądają nieestetycznie i zwyczajnie nie pasują. Warto pamiętać nie tylko o wyglądzie, ale też o solidności, wytrzymałości i wygodzie. Klamki są stosunkowo tanim detalem, ale nie powinniśmy na nich oszczędzać. Najlepiej wybrać takie z jak najlepszym stosunkiem ceny do jakości. Pamiętajmy, że używamy ich kilka razy dziennie i jeśli klamka będzie słabo wykonana po jakimś czasie trzeba będzie kupić następną. Na rynku można wybrać element specjalnie pod siebie, dopasować można rozmiar, kształt czy zużyte materiały. Ponadto, klamki są tworzone w różnych stylach. Aktualnie w sklepach można zakupić je w stylu retro, mosiężne czy nowoczesne. Na pewno znajdziemy taką, która będzie pasować idealnie.

Wkładki do drzwi

Wkładki to rozwiązanie dla osób, które chcą jeszcze lepiej zabezpieczyć swoją posiadłość. Dodatkowy zamek z wkładką to solidny i funkcjonalny sposób na zapewnienie bezpieczeństwa. Ich największa zaleta to prosty montaż i długotrwałość. Są dwa główne rodzaje wkładek - standardowe i atestowane. Te pierwsze zapewniają wystarczające bezpieczeństwo dla mieszkania, a ponadto można je w łatwy sposób skomponować z drzwiami czy klamką. Inny rodzaj to wkładki atestowane, które stworzone zostały do biur, fabryk i lokali usługowych. Dzięki mocniejszej konstrukcji i zastosowaniu hartowanych elementów skutecznie zniechęcą potencjalnego złodzieja. Wybierając tego typu sprzęt najlepiej zdecydować się na taki, który jest odporny przeciw przewierceniom. Nie warto oszczędzać - im nowsze technologie i lepsze zabezpieczenia tym większa szansa, że rabuś nie podejmie się próby włamania.

Okucia okienne

Okucia to bardzo ważna część okien. To one odpowiadają za bezpieczeństwo okna i chronią przed włamaniem. Jest kilka rodzajów okuć. Pierwsze z nich to obwiedniowe (obwodowe). Charakteryzują się rozmieszczeniem okucia po całym obwodzie okna. Zamknięcie okna zapewnia szczelność i zapobiega możliwym włamaniom. Od rodzaju okucia zależy też czy okno będzie uchylne, rozwieralne, czy może będzie łączyć obie te czynności. Jeżeli zdecydujemy się na okucia bardziej odporne na włamania to ich elementami są zaczepy antywyważeniowe i wkładki antyrozwierceniowe. Tego typu zabezpieczenia będą w stanie uchronić nasz dom przed złodziejami. Oczywiście w skład okucia wchodzą również klasyczne elementy, takie jak: klamka, zaczepy i zawiasy. Okucia okienne można nabyć, na przykład w tym sklepie: http://sklep.winkhaus.pl/pl/akcesoria-do-okien/okucia-okienne Wybierając okucia zwróćmy uwagę na ich funkcjonalność, bezpieczeństwo i trwałość.

Komentarze