Bramy ogrodzeniowe - najważniejsze informacje

Brama ogrodzeniowaW zależności od preferencji możemy zdecydować się na bramy ogrodzeniowe różnego typu i wykonane z różnych materiałów. Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę przed wyborem najlepszej w naszym przypadku bramy? O tym przeczytacie poniżej. Zachęcamy do lektury!

Bramy i ogrodzenia

Ogrodzenie ma zabezpieczyć naszą posesję przed nieproszonymi gośćmi, jest też jej ozdobą - musi więc być estetyczne, stabilne i trwałe. A brama? Brama, oprócz tego wszystkiego, musi być również bardzo funkcjonalna. Jakie bramy ogrodzeniowe mamy do wyboru? Na początek za kryterium przyjmiemy materiał, z jakiego wykonana będzie nasza brama.

Bramy ogrodzeniowe metalowe

Jakie zalety mają wykonane z metalu bramy ogrodzeniowe?

 • Odporność na wilgoć i promienie słoneczne - bramy metalowe są odporne na działanie czynników atmosferycznych, przede wszystkim wilgoci i słońca, a co za tym idzie, są inwestycją na całe lata.
 • Bezproblemowa konserwacja - metalowe bramy ogrodzeniowe nie wymagają skomplikowanej konserwacji ani pielęgnacji.
 • Trwałość - bramy wykonane z metalu są też niezwykle trwałe, z pewnością będą mam służyć przez wiele, wiele lat.
 • Dostępne wzory - znajdziemy mnóstwo modeli metalowych bram ogrodzeniowych, wybierać możemy między prostymi przęsłami, jak również między bogato zdobionymi, dzięki temu będziemy mogli wybrać ten w 100% dopasowany do naszych preferencji.

Drewniane bramy ogrodzeniowe

Kolejnym materiałem, z którego wykonywane są bramy ogrodzeniowe jest drewno. Jakie zalety mają bramy wykonane z takiego materiału?

 • Klasyka - drewniane bramy ogrodzeniowe to bramy klasyczne, które zawsze będą modne.
 • Ekologia - drewno to naturalny materiał.
 • Design - bramy ogrodzeniowe z drewna wyglądają bardzo estetycznie, idealnie komponują się zarówno przy posesji w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.
 • Cena - bramy wykonane z klasycznych drewnianych sztachet w porównaniu z metalowym są dużo tańsze.

Typ bramy ogrodzeniowej

Oprócz materiału, z jakiego będzie wykonana nasza brama ważny jest również jej typ. Wyróżnić możemy bramy przesuwne i rozwierane bramy ogrodzeniowe.

Bramy przesuwne

Bramy przesuwne są bardzo wygodne w użytkowaniu. Otwarcie lub zamknięcie takiej bramy trwa zaledwie kilka sekund. Kolejną zaletą bram przesuwnych jest również to, że, w przeciwieństwie do bram rozwieranych nie zabierają one wiele przestrzeni.

Bramy rozwierne

Bramy rozwierne to klasyczne i wciąż popularne rozwiązanie. Zakupić możemy bramę jedno-, jak i dwuskrzydłową. Takie bramy z szczególności sprawdzają się na działkach o większej powierzchni.

Bramy automatyczne

Dużą popularnością cieszą się również bramy automatyczne, są one bardzo komfortowe w użytkowaniu. Taką bramę bez problemu możemy otworzyć za pomocą pilota, siedząc w samochodzie.

O czym warto pamiętać przy zakupie bramy ogrodzeniowej?

Przy zakupie bramy ogrodzeniowej warto pamiętać o kilku kwestiach:

 • Niezależnie od rodzaju bramy ważny jest prawidłowy montaż, dzięki temu nasza brama będzie stabilna i funkcjonalna. Jeśli nie czujemy się na siłach, by samodzielnie zająć się montażem warto skorzystać z pomocy specjalistów.
 • Jeśli zdecydujemy się na bramę drewnianą powinniśmy pamiętać o jej regularnej impregnacji, zwiększy to jej żywotność.
 • Pamiętajmy też, aby przed zakupem bramy dokładnie wszystko wymierzyć.

Na koniec

Jak widać wybór bram ogrodzeniowych jest bardzo duży. Warto więc dokładnie przemyśleć, jaki typ najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku.

Źródło: Bramy ogrodzeniowe http://bedo.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze