Czy potrzebuję produktów poliwęglanowych?

Żurawie wieżoweOgrodnictwo, budownictwo i różnego rodzaju prace w domu - to tylko niektóre z zastosowań produktów poliwęglanowych.

Poliwęglan to jedno z najważniejszych tworzyw sztucznych. Lista jego zastosowań jest naprawdę długa i obejmuje zarówno opakowania do produktów spożywczych, jak i elementy budynków czy pojazdów oraz elementy wyposażenia upraw rolniczych. W tym artykule skupimy się na tej drugiej grupie i opiszemy poliwęglan jako jeden z najważniejszych obecnie materiałów konstrukcyjnych. Warto spojrzeć na materiał w ten sposób zwłaszcza dlatego, że produkty z poliwęglanu dostępne na https://robelit.pl wykorzystywane są nie tylko w komercyjnym budownictwie - można sięgnąć po nie również podczas prac we własnym domu lub ogrodzie.

Produkty poliwęglanowe dla budownictwa i architektów

Poliwęglan doskonale sprawdza się w wielu dziedzinach budownictwa. Jego najważniejszym zastosowaniem jest z całą pewnością zastępowanie przeszkleń. Produkty poliwęglanowe są równie przezroczyste co szyby, a przy tym cechują się dużo mniejszą masą - a to z kolei ma pozytywny wpływ na obciążenie konstrukcji i przyczynia się do obniżenia wszystkich kosztów inwestycji. Elementy oferowane przez firmy takie jak Robelit są też tańsze od swoich szklanych odpowiedników, a przy tym odporne na uszkodzenia mechaniczne - na przykład stłuczenie w wyniku opadów gradu.

Produkty poliwęglanowe dla klientów indywidualnych

Z tym samych względów produktami poliwęglanowymi coraz częściej interesują się indywidualni inwestorzy. Za ich pomocą można stworzyć na przykład zadaszenie garażu, wypełnienie różnego typu barierek oraz szklarnię ogrodową lub pokrywę do inspektu. Jeśli czujemy się na siłach i mamy do tego odpowiedni sprzęt, z poliwęglanu wykonamy również terrarium. Ponadto w ofercie firmy Robelit znajdziemy również gotowe produkty przeznaczone do szybkiego montażu - na przykład daszki nad drzwi zewnętrzne czy maty ochronne na podłogę.

Produkty poliwęglanowe dla rolnictwa i ogrodnictwa

Poliwęglan, z uwagi na to, że jest doskonałą alternatywą dla szkła, od dawna jest chętnie stosowany w rolnictwie, ogrodnictwie i sadownictwie. Wykonywane są z niego pokrycia szklarni, a ich użycie pozwala znacząco zmniejszyć koszty przygotowania sporych upraw, a ponadto minimalizuje straty związane z ewentualnymi zdarzeniami meteorologicznymi. Jedną z najważniejszych cech produktów poliwęglanowych, poza odpornością na uszkodzenia mechaniczne, jest dobra wytrzymałość na działanie promieni słonecznych.

Komentarze