Dekoracje i dodatki do łazienki - trendy tego roku

Dekoracje i dodatki do łazienkiProjektowanie wymarzonej łazienki nie jest wprawdzie łatwym zadaniem, ale za to może sprawiać dużo radości, zwłaszcza jeżeli podejdziemy do tego kreatywnie i na luzie. Wybór akcesoriów, dodatków i całego łazienkowego wyposażenia - zarówno w bardziej klasycznym, jak i designerskim stylu - jest dziś tak bogaty, że może przyprawić o lekki zawrót głowy, szczególnie jeżeli nie mamy jeszcze doprecyzowanej wizji naszej łazienki.

Ciekawą inspiracją mogą być najnowsze trendy w łazienkowym designie - niektóre z nich z roku na rok stają się coraz bardziej zaskakujące i nietuzinkowe. Jaka łazienka jest więc modna w tym roku?

Biel, szarość i marmury

Minimalistyczne, surowe wnętrza cieszą się popularnością już od pewnego czasu. Jasne ściany, wykorzystanie naturalnych kamieni i minerałów, wanna czy umywalka w kamiennej lub marmurowej zabudowie - wszystko to wygląda niezwykle prosto i elegancko. Biało-szare, chłodne wnętrze możemy ożywić detalami w kolorze złota, srebra lub mosiądzu: gałki szafek i szuflad, krany, uchwyty, wieszaki czy nawet kosze na bieliznę lub na śmieci w takich barwach wprowadzą lekkie urozmaicenie, nie naruszając jednak wyrafinowanego klimatu całości. Tego typu rozwiązania szczególnie przypadną do gustu osobom, które cenią sobie nutę luksusu w codzienności.

Skąpana w kolorach

Oprócz monochromatycznych, kamiennych klimatów wśród trendów łazienkowych tego roku coraz śmielej rozgaszczają się żywe kolory i odważne połączenia barw. Już wybierając glazurę i terakotę, możemy stworzyć kreatywne kompozycje, które będą cieszyć oko i pozytywnie nastrajać nas na cały dzień. Nie zaszkodzi poeksperymentować z kolorami i odcieniami, dopasowując np. dodatki typu mydelniczka, kubki na szczoteczki do zębów, pojemniki na kosmetyki czy stojaki i wieszaki na ręczniki - do koloru ścian i podłogi na zasadzie kontrastu. Aby w sklepie pod wpływem chwili nie podejmować decyzji, których później będziemy żałować, warto na początek sprawdzić ofertę poszczególnych marketów w Internecie i na spokojnie ułożyć kilka przykładowych zestawów. Pamiętajmy tylko, aby nie przesadzić zanadto w feerią barw, ponieważ nieopatrznie możemy uzyskać efekt zupełnie odległy od zamierzonego i stworzyć nazbyt pstrokate wnętrze, które będzie tylko męczyło nasze oczy. A przecież w łazience mamy się relaksować - nic tak nie odpręża, jak błoga kąpiel w efektownie urządzonym wnętrzu.

Drewno i rośliny

Kolejnym trendem w wyposażeniu łazienki są motywy drewniane, które wprowadzają niebanalny, nieco rustykalny klimat. Zamiast terakoty na podłodze możemy położyć drewniane panele. Zdarza się także, że drewno jest używane także zamiast płytek na ścianach lub jako obudowa wanny. Klasykiem są już drewniane szafki pod umywalkę czy regały na ręczniki. Do tego coraz częściej do łazienki wstawiamy zielone rośliny - przeważnie są to kwiaty doniczkowe, które znacznie ożywiają wnętrze. Taka łazienka, w przeciwieństwie do chłodnego, minimalistycznego wystroju, znacznie bardziej przypomina przytulny salon, w którym aż chce się spędzać leniwe popołudnia, wylegując się nie na kanapie, lecz w wannie.

Autor: https://www.obi.pl

Komentarze


Łazienka w stylu rustykalnymStyl rustykalny staje się coraz bardziej popularny. Jest


Arażacja małej łazienkiAranżacja dużej, głównej łazienki, z której korzystają wszyscy dom


Drewniana podłoga w łazienceNiejednej osobie marzy się przytulne i eleganckie drewno w


Płytki łazienkoweKategorie płytek łazienkowych i zakup kleju


Armatura łazienkowaArmatura łazienkowa jest niezbędnym wyposażeniem każdego gospodarstwa domow


Remont łazienkiPatrzeć nie możesz na własną łazienkę? Poodpryskiwane fugi, wanna wygląda jak po wielkiej


Akcesoria łazienkoweCzasy, w których łazienka była pomieszczeniem jedynie funkcjonalnym, już


Hydraulika w łazienceRemont łazienki to nie małe obciążenie dla budżetu domowego. Z tego względu często