Folie na okna - rodzaje i zastosowanie

Folia na szybyKażdy dom posiada kilka niezmiernie ważnych elementów. Składa się między innymi z pomieszczeń, drzwi, okien oraz dachu. Ważne jest, aby należycie zabezpieczyć każdy z powyższych elementów, aby Twoja rodzina mogła czuć się bezpieczna we własnym mieszkaniu. Warto wybrać odpowiednie materiały na ściany nośne, ocieplenie na dach czy właściwe zabezpieczenie na okna.

Folie na okna posiadają przeróżne odmiany i typy

Jednymi z najważniejszych są folie przeciwsłoneczne, które występują jako wewnętrzne i zewnętrzne. Jak sama nazwa wskazuje - służy do ochrony przed słońcem, ale nie tylko. Chroni wzrok przed promieniami słonecznymi, które negatywnie wpływają na ten zmysł. Ułatwiają też pracę na komputerach. Folia przeciwsłoneczna sprawia, że w domu bywa znacznie chłodniej i przyjemniej, zwłaszcza, gdy na dworze panuje upał. Zewnętrzne folie przeciwsłoneczne są bardzo trwałe i odporne na różne warunki atmosferyczne. Odbijają promienie słoneczne zanim dotrze do szyby i jej nie nagrzeje. Niektóre folie służą również do utrzymywania ciepła w domu. Co ważne, nie potrzeba specjalnych środków do czyszczenia takich folii - wystarczą zwykłe do mycia szyb.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Równie ważne są folie antywłamaniowe, które potrafią być solidną ochroną przed złodziejami i wandalami próbującymi zbić szybę. Wzmacniają bowiem powierzchnię szklaną, dzięki czemu znacznie trudniej ją rozbić. Takie folie często są używane zarówno w sklepach, jak i w domach prywatnych. Zwiększają poczucie bezpieczeństwa.

W tym miejscu warto też powiedzieć parę słów o foliach bezpiecznych. Te tak zwane folie ochronne zabezpieczają szybę przed rozpryśnięciem w sytuacji, gdy zostanie zbita. Jest szczególnie wzmacniana, dzięki czemu zatrzymuje szkło w ramie okiennej.

Dla komfortu

Innym interesującym typem folii okiennych są folie do przyciemniania szyb. Jeśli chciałbyś mieć ciemniejszą szybę w samochodzie, nie chcesz, by ktoś mógł Cię podejrzeć - to rozwiązanie jest dla Ciebie. Taka folia nie tylko sprawi, że z zewnątrz będzie o wiele trudniej zobaczyć, co jest w środku, ale również zadziała jak folia przeciwsłoneczna - nie przepuści promienie słoneczne do środka, dzięki czemu każdy będzie mógł rozkoszować się jazdą bez odczuwania gorąca. Do domu natomiast używa się folii matowych. Rozpraszają one światło i zapewniają dyskrecję domownikom. To jest dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy mamy dom przy ulicy, a dodatkowo może pełnić rolę dekoracyjną, gdyż występuje w różnych kolorach.

Dla dekoracji

Skoro już zaczęliśmy o wzornictwie, to trzeba wspomnieć o pewnym rodzaju folii, które mają stricte taki charakter. Folie dekoracyjne pozwalają bardzo tanio odmienić każde wnętrze. Można je wykorzystać w domu - jako folie okienne czy na szklanych drzwiach między pomieszczeniami - albo w biurze do oddzielenia poszczególnych stanowisk pracy. Co więcej, można je przyklejać na meble. Ich dużym atutem jest to, że łatwo się przyklejają i odklejają, gdy znudzi nam się dany deseń. Występują bowiem w przeróżnych wzorach i kolorach, często też można kupić folie stworzoną specjalnie dla nas. Takie rozwiązanie pozwala na stworzenie wyjątkowego wnętrza w bardzo prosty sposób.

Według wielu budowanie domu jest najtrudniejsze, jednakże nie tylko wzniesienie budynku należy do rzeczy wymagających. Równie trudne jest jego wykończenie oraz udekorowanie i wyposażenie. Trzeba pamiętać o wielu sprawach. Bez wątpienia folie okienne mogą być bardzo pomocne i stanowić dobre rozwiązanie dla Twojego domu.

Źródło: www.morphofilms.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze