Gaśnice do użytku domowego

Gaśnica do użytku domowegoZagrożenie wystąpienia pożaru w każdym domu jest realne a przyczynę mogą stanowić różne zdarzenia. Należy mieć tego głęboką świadomość i w miarę możliwości podnosić poziom bezpieczeństwa domu czy mieszkania. Warto zadbać o zabezpieczenia przeciwpożarowe, w których skład wchodzą między innymi gaśnice.Wybór odpowiedniej gaśnicy do użytku domowego

Podczas doboru gaśnicy do domu należy kierować się przede wszystkim jej zastosowaniem, prostą obsługą i wszechstronnością. W sprzedaży dostępnych jest wiele gaśnic przeznaczonych do użytku domowego. Można wybrać jedną o uniwersalnym zastosowaniu, jednak dobrze, gdy w pomieszczeniach takich jak kuchnia znajdzie się gaśnica ze specjalnym przeznaczeniem. Do użytku domowego zaleca się gaśnice typu A dedykowane do gaszenia ciał stałych, typu B przeznaczone do cieczy i topiących się preparatów, typu F do tłuszczy i olejów jadalnych.

Gaśnica do użytku domowego

Przeznaczenie to jedno, ale jaki rodzaj gaśnicy wybrać?

Rodzaj gaśnicy domowej, czyli zawartość środka gaśniczego. Środki gaśnicze posiadają różne właściwości, dlatego warto zwrócić na nie uwagę podczas wyboru gaśnicy. Gaśnica pianowa doskonale nadaje się do kuchennego zastosowania. Przeznaczona jest do gaszenia tłuszczy jadalnych jak i urządzeń elektrycznych. Piana tworzy powierzchnię niczym izolacja, zapobiegając ponownemu zapłonowi. Kolejnym rodzajem gaśnicy przeznaczonej do użytku domowego jest gaśnica wodno mgłowa. Nadaje się ona do gaszenia tekstyliów, tworzyw sztucznych i papierów. Gaśnica domowa jest znacznie mniejsza od przemysłowej, więc z pewnością nie będzie problemu na znalezienie jej miejsca w domu. Producenci gaśnic domowych zadbali również o stronę wizualną gaśnic. Taka gaśnica stanie się ciekawym elementem dekoracyjnym, a w razie potrzeby pomoże ochronić życie i zdrowie domowników. Warto zwiększyć bezpieczeństwo swojego domu i mieć świadomość zagrożeń, które mogą się w nim pojawić.

Specyfikację wybranych gaśnic można sprawdzić w sklepie pod adresem: https://www.egsystem-sklep.pl/gasnice-c-26_358.html.

Ocena: 5.0