Głębokie fundamenty i studnie. Do czego konieczna jest wiertnica pionowa?

Głębokie fundamentyNowoczesne rozwiązania i coraz lepsze sprzęty są znaczącym ułatwieniem dla wielu dziedzin, również dla budownictwa. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu wykopanie głębokich fundamentów lub studni wymagało gromu czasu i wysiłku ludzi. Obecnie, specjalnie zaprojektowane maszyny z łatwością pokonują kolejne warstwy gleby, tworząc otwór na wymaganą głębokość.

Wiertnice - maszyny o szerokim zastosowaniu

Wiertnica służy do wywiercenia otworów poziomych, dzięki czemu przy jej zastosowaniu można w niedługim czasie wykonać otwór na studnię czy fundament. Wiertnice pionowe dzieli się według przeznaczenia i zastosowania:

  • wiertnice do geotechniki
  • wiertnice do wykonywania pali
  • wiertnice do pomp ciepła
  • wiertnice do hydrogeologii.

Wykonywanie fundamentów przy pomocy wiertnic

Przy pomocy wiertnicy pionowej od Staltechnika tworzy się głębokie otwory o niewielkiej średnicy w celu wykonania mikropali lub kotew gruntowych. Otwory te wypełnia się betonem w momencie wyciągania świdra, dzięki czemu nie ma wątpliwości, że pojawią się pęcherze powietrza mające niekorzystny wpływ na solidność konstrukcji. Wykorzystanie takich wiertnic możliwe jest zarówno na niewielkiej działce, jak i w mieście, między dwoma budynkami. Maszyna pracuje cicho i nie powoduje drgań.

Studnie i wykorzystanie wiertnic pionowych

Metody wiercenia przy wykorzystaniu maszyny są dwie:

  • na sucho przy użyciu świdrów
  • na mokro z zastosowaniem żerdzi.

Dużą zaletą wiertnic jest możliwość umieszczenia ich na podwoziu samochodu ciężarowego, na przyczepie lub na podwoziu gąsienicowym, dzięki czemu łatwiej jest ją przetransportować na miejsce wykonywanych prac oraz ustawienie w odpowiedni sposób. Profesjonalny sprzęt to podstawa, jeśli studnia ma być wykopana na wyznaczoną w projekcie głębokość i średnicę oraz gdy grunt w miejscu wiercenia grunt jest bardzo wymagający. Warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy zlecone prace wykonają szybki i przede wszystkim umiejętnie.

Ocena: 5.0