Hydroizolacja tarasu i balkonu - konieczność czy zbędny wydatek?

Hydroizolacja tarasu i balkonuTarasy i balkony to miejsca w domu, gdzie chętnie spędzamy czas - nie tylko latem. Warto zatem pomyśleć o hydroizolacji, która nie tylko wpływa na komfort użytkowania tarasu czy balkonu, ale również pozwala nam zaoszczędzić nakłady finansowe, jakie możemy ponieść, gdy woda zniszczy ich powierzchnię. Jak wykonuje się teraz hydroizolację? Zobaczmy.

Polimocznik - wybór idealny

W zakresie hydroizolacji najczęściej stosuje się obecnie polimocznik. Co to takiego?  - Jest to materiał, który z jedne strony zapewnia doskonałą hydroizolację - ma zbitą, elastyczną konsystencję (dzięki budowie łańcuchowej). Z drugiej strony powłoka polimocznikowa chroni izolowane powierzchnie przed niszczącym upływem czasu. Polimocznik tworzy niezwykle trwałą warstwę ochronną, co z pewnością przesądza o jego popularności. - mówi Artur Chudzicki z firmy izolpiana.pl, która zajmuje się również wykonywanie izolacji polimocznikiem.

Polimocznik jest obecnie stosowany w wielu gałęziach przemysłu, właśnie jako izolator. Ze względu na swoje właściwości fizyczne jest częściej wybierany niż inne - tradycyjne materiały hydroizolacyjne: farby, epoksydy, włókno szklane.

Zalety polimocznika

Polimocznik jest materiałem, który ma nie tylko doskonałe właściwości fizyczne. Ma on także idealne parametry mechaniczne, które sprawiają, że jest to niezwykle trwała izolacja. - Polimocznik jest odporny na ścieranie, tworzy na powierzchni jednolitą warstwę uszczelniającą, jest odporny na działanie wielu żrących substancji chemicznych - kwasów i zasad, idealnie przylega do izolowanych powierzchni i jest odporny na działanie promieniowania UV. Jest to także hydroizolacja, którą bardzo szybko się nanosi. Polimocznik ma krótki czas wiązania, przez co nie powoduje niepotrzebnych przestojów w pracy. Polimocznikiem można zaizolować nawet do 300 m2 powierzchni dziennie. - dodaje Artur Chudzicki

Dlaczego warto pomyśleć o hydroizolacji tarasu czy balkonu?

Dobrze wykonana hydroizolacja to przede wszystkim zabezpieczenie tych powierzchni przed niszczącym działaniem wielu czynników - nie tylko przed wodą. Idąc dalej tym tropem, taki zabieg pozwala w perspektywie długofalowej zaoszczędzić pieniądze, które musielibyśmy wydać na naprawę uszkodzonej powierzchni tarasu. - Oczywiście wszystko pod warunkiem, że jej wykonanie zlecimy profesjonalistom, którzy nie tylko zapewniają odpowiednie materiały i technologie wykonania. Mają oni za sobą również wiele tego typu realizacji, a zatem mają doświadczenie - dodaje Artur

Jak robi się hydroizolację polimocznikiem?

Polimocznik ma również tę przewagę nad innymi materiałami, że aplikuje się go praktycznie ekspresowo. Wszystko dzięki metodzie natryskowej, która pozwala na dokładne dotarcie substancji izolującej do nawet niedostępnych powierzchni. Aplikowanie polimocznika możliwe jest praktycznie na każdym podłożu, nawet w niższych temperaturach i wówczas, gdy wilgotność powietrza jest podwyższona.  - Oczywiście należy pamiętać, że przed nałożeniem polimocznika, należy izolowaną powierzchnię dokładnie oczyścić - by izolator przywarł do niej idealnie i tym samym izolacja rzeczywiście spełniała swoje funkcje.

Hydroizolacja tarasów i balkonów powinna stać się codziennością. Na pewno nie jest to niepotrzebnym wydatkiem. Wpływa na komfort użytkowania tych powierzchni w naszym domu, a także sprawia, że są one zabezpieczone przed niszczeniem - przez co my oszczędzamy pieniądze. Warto zatem pomyśleć o niej jeśli nie teraz, to u schyłku sezonu i zabezpieczyć taras przed wilgocią.

Autor: izolpiana.pl

Komentarze


BIMBIM to doskonały przykład symbiozy, jaka powstała między dwoma branżami - budownictwem oraz IT. Rozwój oraz


Farba tablicowaMalowanie to jeden z najprostszych i najtańszych sposobów wykończenia wnętrz. Nie oznacza o


Odkurzacze przemysłoweUrządzenia stosowane w przemyśle są znacznie wydajniejsze od domowych


FotowoltaikaFotowoltaika jest bardzo popularna na Zachodzie i coraz częściej wykorzystywana w Polsce.


Szkło techniczne gięteTrudno wyobrazić sobie funkcjonowanie branży przemysłowej bez wykorzystania


Zabezpieczenia stosowane w domachBezpieczeństwo domu to sprawa bardzo istotna, ale jeszcze t


Firma remontowa LublinSolidna firma remontowa to marzenie każdego, kto zdecyduje się na wyremontowanie swoje


Mini żurawWypożyczalnie sprzętu budowlanego są dzisiaj bardzo potrzebne. Powstają nowe firmy budowlane,