Instalacja elektryczna - nowoczesne rozwiązania do pomieszczeń mieszkalnych

Instalacja elektrycznaWspółczesne łączniki elektryczne mają wiele zróżnicowanych form i stwarzają we wnętrzach dużo możliwości aranżacyjnych. W przeciwieństwie do tego, co oferował nam rynek kilkanaście lat temu, dziś możemy wybierać spośród łączników o klasycznych kształtach, wyróżniających się designerskimi materiałami lub wzornictwem, nawiązujących do form industrialnych albo nowoczesnej stylistyki. Na każde z ww. znajdą się zainteresowani, jednak można zauważyć, że coraz większe zaciekawienie wzbudzają te ostatnie. Przekonuje zarówno ich subtelna, minimalistyczna elegancja, jak i funkcjonalność.

Nowoczesne łączniki dotykowe Livolo wnoszą do współczesnych aranżacji powiew luksusu, gwarantują wygodę w sterowaniu oświetleniem i podnoszą atrakcyjność wnętrza. Do tego prezentują się skromnie, ale bardzo efektownie. Zastosowano tutaj minimalistyczną stylistykę, która dobrze komponuje się z eleganckimi, ale pozbawionymi nadmiaru elementów dekoracyjnych wnętrzami. Co jeszcze mogą zaoferować?

Wzornictwo

Łączniki dotykowe na tle innych dostępnych na rynku opraw wyróżniają się designem. Wyposażone w wykonany ze szlachetnego szkła panel dotykowy podkreślają elegancki charakter wnętrza. Warto jednak pamiętać, że ich montaż nie musi się ograniczać do wnętrz nowoczesnych. Jeśli zagoszczą w aranżacjach klasycznych, nadadzą wnętrzu charakteru i zwrócą uwagę na dbałość inwestora o detale. Łączniki dotykowe Livolo to elegancja, precyzja i wysoka jakość, która doskonale sprawdza się zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i użytkowych.

Zaawansowana technologia

Zamiast prostego przełącznika, który dobrze znamy z klasycznych rozwiązań, zastosowano tu zaawansowaną technologicznie konstrukcję, która uwzględnia połączenie eleganckiego, szklanego panelu z przeznaczoną do sterowania oświetleniem elektroniką. To rozwiązanie, które dobrze sprawdzi się w mieszkaniach i pomieszczeniach biurowych. Zastosowane do budowy paneli dotykowych szkło oraz ich jednolita, gładka powierzchnia sprawiają, że łączniki wyglądają subtelnie i estetycznie. Zapewniają też wygodę użytkowania, jakiej można oczekiwać po nowoczesnych rozwiązaniach.

Wiele zastosowań

Warto zwrócić uwagę, że łączniki Livolo to produkty o różnym przeznaczeniu. Oprócz łączników światła, można wśród nich znaleźć również modele, które znajdują zastosowanie do sterowania żaluzjami i roletami. To duży atut dla osób, którym zależy na utrzymaniu spójnej stylistyki. Jednolity design łączników pełniących różne funkcje wpływa korzystnie na atrakcyjność wnętrza.

Wygodne rozwiązanie

Czy zdalne sterowanie oświetleniem to rzeczywistość, czy science fiction? Okazuje się, że obecnie jest to alternatywa, na jaką może sobie pozwolić każdy użytkownik. Łączniki Livolo sprzedawane są samodzielnie lub w opcji z pilotem. Jeśli zdecydujemy się na drugą wersję, zyskamy możliwość włączania i wyłączania światła, bez konieczności zbliżania się do zamontowanego na ścianie łącznika, a nawet bez konieczności wstawania z kanapy. Taki osprzęt podnosi komfort użytkowania wnętrza i jego standard. Piloty znajdują też zastosowanie do łączników przeznaczonych do sterowania żaluzjami i roletami.

Bezpieczeństwo

Funkcjonalność i elegancka stylistyka to jednak nie wszystko. Dużą zaletą łączników Livolo jest jeden mały, ale bardzo istotny detal – podświetlanie w ciemności. To duże udogodnienie, które pozwala uniknąć wielu potencjalnie niebezpiecznych sytuacji.

Podświetlany łącznik ułatwia jego zlokalizowanie po zmroku. Pozwala tym samym bez przeszkód trafić w odpowiednie miejsce i ogranicza ryzyko stwarzających zagrożenie dla zdrowia upadków lub uderzeń. Warto zwrócić uwagę, że możliwość podświetlania oferują też niektóre standardowe łączniki.

Sterowanie oświetleniem

Funkcjonalność łączników Livolo znacznie wykracza poza to, co mogą zaoferować standardowe rozwiązania. W tym przypadku inwestor zyskuje nie tylko możliwość włączania i wyłączania światła oraz zdalnego sterowania, ale również zmiany jego natężenia. To możliwość, którą trudno przecenić, zwłaszcza w kontekście użytkowania wielofunkcyjnych pomieszczeń. Sprostanie wymaganiom stawianym przez wnętrza, które raz służą do wypoczynku, w innych okolicznościach do spotkań ze znajomymi, a jeszcze innym razem do aranżacji romantycznej scenerii udaje się przy zastosowaniu łączników z funkcją ściemniania światła. Użytkownicy zyskują dzięki temu możliwość dopasowania oświetlenia do aktualnych, zależnych od konkretnej sytuacji potrzeb.

Możliwość programowania

Konsumentów, którzy lubią nowe technologie i chętnie wprowadzają je do swoich mieszkań, z pewnością ucieszy fakt, że łączniki dotykowe Livolo mogą być programowe. Co możemy dzięki temu zyskać? Dużym atutem jest to, że potrafią zapamiętywać wprowadzone przez użytkowników ustawienia. Co istotne, zapamiętują je, nawet jeśli w międzyczasie wystąpiły okresowe przerwy w dostawie energii elektrycznej lub inne okoliczności, które zakłóciły ich pracę. Łączniki Livolo potrafią samoczynnie powrócić do wprowadzonych przez użytkowników ustawień i rozpocząć pracę zgodnie z nimi.

Na zakończenie

Łącznik dotykowo Livolo to nie tylko nowoczesne wzornictwo, to również funkcjonalność, która znacznie podnosi standard użytkowania mieszkań i innych pomieszczeń. Dzięki zróżnicowanej kolorystyce można go dopasować do wielu wnętrz i połączyć stylistyką z łącznikami do sterowania roletami lub żaluzjami. Dodatkowe funkcje, takie jak zdalne sterowanie lub ściemnianie to alternatywa dla osób ceniących wygodę. Łączniki Livolo stają się coraz bardziej pożądane nie tylko we wnętrzach nowoczesnych, ale również tych, które cechują się wystrojem klasycznym, glamour, a nawet w loftach.

Więcej informacji o łącznikach dotykowych znajdziesz na stronie Gajwer.

Komentarze