Jak odpowiednio zagospodarować plac budowy - kontenery dla pracowników

Plac budowyOdpowiednie zagospodarowanie placu budowy pomoże w lepszym zorganizowaniu prac budowlanych i zwiększy komfort pracowników. Warto wiedzieć jak wyposażyć miejsce.

Kontenery biurowe na placu budowy

Dobrze jest, jeśli na placu budowy znajdują się kontenery biurowe. Są one samodzielną i samowystarczalną infrastrukturą, wyposażoną w instalację elektryczną oraz grzewczą. Ich postawienie jest szybkie i łatwe, bezpośrednio po ich montażu mogą służyć jako biuro, zaplecze socjalne. W zależności od potrzeb, moduły można ze sobą zestawiać poziomo lub pionowo. Dzięki temu powierzchnia biurowa może być całkowicie dopasowana do wymagań danej inwestycji. Warto też dodać, że stawianie kontenera biurowego nie wymaga prowadzenia robót ziemnych, ani stawiania rusztowań. Na placu budowy kontener może posłużyć jako biuro kierownika budowy lub pracowników administracji. Nada się również jako pomieszczenie socjalne albo magazyn.

Plac budowy

Jakie rodzaje kontenerów można postawić na placu budowy

Renomowani producenci kontenerów oferują zróżnicowane rodzaje kontenerów, które pozwalają w najpełniejszy sposób zaopatrzyć plac budowy w odpowiednią infrastrukturę. Podstawą będzie kontener standardowy, który rozbudować możemy o dodatkowe moduły. Dla pełnego wyposażenia placu budowy, warto zainwestować w moduł sanitarny. Dodatkowym rozwiązaniem może być również model z aneksem sanitarnym oraz kuchnią. Jest on dwuczęściowy, dzięki czemu pracownicy mają wysoki komfort i zapewniony wypoczynek podczas przerwy śniadaniowej czy obiadowej. Mogą także skorzystać z prysznica lub toalety.

Zalety kontenera biurowego

Kontener biurowy pozwala stworzyć odpowiednie zaplecze w krótkim czasie. Dzięki temu, prace na budowie nie będą opóźnione. Co więcej takie rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze od budowania tradycyjnego budynku. Co istotne, oszczędność nie jest związana z oszczędzaniem na materiałach. Kontenery biurowe G-con renomowanych producentów charakteryzują się trwałością, wytrzymałością i odpornością na warunki atmosferyczne, dzięki zastosowaniu w nich ramowej konstrukcji stalowej.

Tego typu obiekt jest całkowicie mobilny. Kiedy już zakończymy prace na jednym placu budowy, możemy z łatwością przewieźć kontener na teren nowej inwestycji. Obiekt nie wymaga pozwoleń na budowę. Można go bez trudu podpiąć do sieci energetycznej, podłączyć do niego oświetlenie, wentylację, klimatyzację. Kontener biurowy można wyposażyć także w instalację teleinformatyczną, dzięki czemu będzie w najpełniejszy sposób służyć potrzebom administracyjnym ekipy.

Dobrze jest również wyposażyć obiekt na budowie w meble biurowe, krzesła biurka, szafy na dokumentację, stoły przystosowane do spożywania posiłków. Jeśli chodzi o rozmieszczenie drzwi, przeszkleń i ogólny układ modułów, można je w zupełności dopasować do wymagań klienta. Dzięki temu zaplecze może przybrać oczekiwany przez nas kształt i w najpełniejszy sposób spełniać oczekiwania inwestora i ekipy.

Planując plac budowy, koniecznie należy przemyśleć zaplecze biurowe i sanitarne dla ekipy budowlanej. Dzięki takiemu obiektowi, prace budowlane mogą przebiegać bez zakłóceń, co wpłynie na sprawniejsze zakończenie inwestycji. oddanie jej w terminie. A to przecież jest głównym celem każdego inwestora czy dewelopera.

Komentarze