Jak urządzić mieszkanie w 2021 roku? Biuro, siłownia, szkoła w domu

Stół do pracy w domuOdkąd w związku z pandemią, Polacy więcej czasu spędzają w swoich domach i mieszkaniach, ich cztery kąty nabrały nowego wymiaru. To już nie "tylko" dom, ale też biuro, szkoła i siłownia w jednym! Jak dostosować wystrój do tych zmian? Wbrew pozorom nie jest to aż takie trudne - podpowiadamy, jak urządzić mieszkanie w 2021 roku.

Domowe biuro, home office

Swoje mieszkanie do zmian jako pierwsi musieli dostosować ci, którzy przeszli na tryb pracy zdalnej. I jeśli twój metraż pozwala na zaaranżowanie osobnego gabinetu, bądź choćby zakupu biurka, to na dobrą sprawę nie ma problemu. Schody zaczynają się wtedy, gdy twoje miejsce pracy jest w salonie lub w sypialni, ale i z tego da się wybrnąć. Tylko jak?

Najwięcej możliwości oferuje salon. Opcją tymczasową jest składany stolik mocowany do ściany lub podstawka pod laptopa na kanapę, czy designerski stolik. Sprawdzi się to wtedy, gdy korzystasz wyłącznie z laptopa i nie potrzebujesz więcej sprzętów. Plusem tego rozwiązania jest to, że po pracy możesz wszystko schować i cieszyć się przestrzenią wypoczynkową.

Używasz dodatkowego monitora, tabletu graficznego, drukarki etc.? Gdy klasyczne biurko nie wchodzi w grę, użyj… rozkładanego stołu. Choć potencjalnie ma on ułatwiać goszczenie większej ilości osób na obiedzie, czy kolacji, będzie dobrą opcją, gdy musisz zaaranżować domowe biuro na stałe. Od razu podpowiadamy, że ta opcja przyda się także wtedy, gdy pracujesz zdalnie z dziećmi. Stoły do salonu dla całej rodziny (www.meblobranie.pl) mogą być jedynym sposobem na to, aby móc pracować, jednocześnie zajmując się maluchami.

Nauczanie online, czyli szkoła w domu

Kolejnym wyzwaniem, tym razem dla rodziców uczniów, jest nauczanie zdalne. Dzieci potrzebują wygodnego biurka i krzesła, a także komputera. Gdy do dyspozycji mają laptopa, ze względu na mniejszy ekran, warto byłoby podłączyć go do monitora oraz, optymalnie, do osobnej klawiatury.

Najczęściej domowa nauka odbywa się w pokoju dziecięcym. Trudniej jest w przypadku kilkulatków, którzy potrzebują pomocy podczas obsługi urządzenia oraz programów - wtedy rodzic musi cały czas czuwać. I tu z pomocą przychodzi wspomniany wcześniej stół rozkładany dla całej rodziny. Zarówno biuro, jak i "szkołę" można urządzić w salonie. Wiemy, nie jest to rozwiązanie idealne, aczkolwiek dzięki temu nie będziesz musiał co chwilę biec do pokoju dziecięcego.

No i stół, który kupisz, aranżując mieszkanie teraz, przyda ci się też w przyszłości.

Siłownia w domu

Polakom doskwierają zamknięte siłownie, czy ograniczone możliwości korzystania z nich. A dodatkowo większa ilość czasu spędzanego w domu sprzyja zaleganiu na kanapie i podjadaniu przekąsek… Jak sobie z tym radzić? Urządzając własną siłownią!

Aranżując/remontując mieszkanie, zwróć uwagę na to, aby w salonie, sypialni, czy gabinecie zostawić sobie choć trochę wolnej przestrzeni w jednej części pokoju (najlepiej, aby to miejsce znajdowało się naprzeciwko telewizora, biurka z komputerem). W ten sposób uzyskasz swoją "salę fitness".

Jeśli masz małe mieszkanie, kup niewielkie przyrządy do treningów, jak mata, hantle, gumy oporowe. Dobrym rozwiązanie jest zamontowanie drążka do podciągania w futrynie. A ci, którzy mogą pozwolić sobie na zakup rowerka stacjonarnego/bieżni, koniecznie niech znajdą dla niego kącik w salonie. Jeśli jednocześnie będziesz mógł oglądać ulubiony serial, zabranie się do treningu przestanie być problemem.

Komentarze