Jaka pralka do 1500 zł?

PralkaSzukasz nowej pralki i nie wiesz, która będzie odpowiednia dla Ciebie? W Polsce możemy kupić pralki kilkunastu producentów - rynek jest pełen urządzeń, które zaczynają się już od kilkuset złotych. Jak jednak wybrać dobrą pralkę tak, aby nie być zawiedzonym? W jakim budżecie chcemy się zmieścić, ile osób będzie korzystać z pralki, a także ile mamy miejsca, aby zajmowało urządzenie? Są to podstawowe pytania, na które należy znać odpowiedź zanim rozpoczniemy poszukiwania odpowiedniej pralki. Na co zwrócić uwagę kupując pralkę do 1500 zł?

Pralka do 1500zł - na co zwrócić uwagę?

W cenie do 1500 zł możemy kupić naprawdę dobre urządzenie. Pralka ta powinna cechować się parametrami na naprawdę wysokim poziomie oraz posiadać dodatkowe atuty, które poprawią komfort użytkowników. Parametry, na jakie należy zwrócić uwagę to:

  • pojemność bębna,
  • klasa energetyczna,
  • głośność,
  • wielkość,
  • sposób załadunku,
  • inne funkcje.

Pojemność bębna

Szukając odpowiedniej pralki dla naszej rodziny, bez względu na cenę, należy zwrócić dużą uwagę na pojemność bębna. Potrzeby są bowiem różne - single będą sięgać po mniejsze bębny, które pozwalają załadować do 5 kg prania, rodziny z dziećmi natomiast powinny zwrócić uwagę na pralkę mieszczącą co najmniej 6 kg prania. Wśród pralek do 1500 zł możemy znaleźć takie, które mają wbudowane czujniki wykrywające, czy bęben jest w pełni naładowany. Jeżeli prania będzie mniej, zużyje ona mniej wody.

Klasa energetyczna

Obecnie obowiązujące przepisy jasno mówią o tym, że każda pralka powinna przejść szereg badań w niezależnym instytucie, których celem jest określenie jak wypada zużycie przez nią prądu w skali standardowego cyklu oraz skali całego roku. Na podstawie badań i ich wyników każde z urządzeń zostaje przypisane do klasy energetycznej. Oznacza to, że każda pralka posiada literkę od A do G. Jeżeli chodzi o pralki do 1500 zł, można nabyć je nawet w klasie energetycznej A+++, czyli bardzo oszczędnej. Wiele różnych modeli znajdziesz tutaj: https://www.mediaexpert.pl/agd/pralki-i-suszarki/pralki.

Głośność

Jest to równie ważny czynnik podczas zakupu pralki. Zbyt głośno pracujące urządzenie może bowiem powodować dyskomfort, szczególnie jeżeli używane jest wieczorem, w bloku. Właśnie z tego powodu warto poszukać pralki, generującej hałas od 46 do maksymalnie 59 dB. Będziemy mieć wówczas pewność, że głośność jej pracy będzie porównywalna do zwykłej rozmowy.

Wielkość

Wśród pralek, których cena nie przekracza 1500 zł, znajdziemy naprawdę zróżnicowane rozmiary. Jedynym czynnikiem, który nas ogranicza to przestrzeń pomieszczenia, w którym docelowo ma znajdować się urządzenie. Jeżeli zależy nam zatem na przestrzeni warto zdecydować się na pralkę super slim, której grubość nie przekracza 39 cm. Nieco grubsze pralki znajdziemy w rozmiarach 39-49 cm, a standardowe urządzenia posiadają powyżej 49 cm. Ponadto, jeżeli nie posiadamy dużo miejsca, warto zdecydować się na węższe, ale również wyższe urządzenie.

Sposób załadunku

Jeżeli chodzi o sposób załadunku, znajdziemy dwa rodzaje pralek: ładowane od góry oraz od przodu. Pierwsze z nich są znacznie węższe i doskonale sprawdzą się z mniejszych łazienkach. Drugie natomiast będą doskonałym rozwiązaniem do nieco większych łazienek.

Inne funkcje

Inne funkcje, na które możemy zwrócić uwagę, kupując pralkę do 1500 zł, to np. jakość wirowania, funkcja Add, opóźniony start czy duża liczba programów.

Komentarze