Krzesła konferencyjne - koniecznie o tym pamiętaj

Krzesła konferencyjneKrzesła konferencyjne, krzesła biurowe, krzesła do sali szkoleniowej - wybór takich mebli nie należy do najprostszych zadań. W końcu tego typu krzesła muszą być wygodne i doskonale prezentować się przez długi czas. Na jakie kwestie powinniśmy zwrócić uwagę zanim wybierzemy konkretny model? Zachęcamy do lektury.Kilka słów na temat krzeseł konferencyjnych

Zakup krzeseł konferencyjnych to dość duża inwestycja, warto więc dokładnie przeanalizować kilka kwestii i wybrać model, który najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku.

1. Rama krzeseł konferencyjnych

W konstrukcji każdego krzesła, a w szczególności krzesła konferencyjnego, bardzo duże znaczenie ma rama. Powinna być ona wykonana z wysokiej jakości materiałów, musi być też solidna i w żadnym wypadku nie może mieć wad. Dzięki temu krzesło będzie stabilne i nie zarwie się nawet pod dużym obciążeniem.

2. Oparcie i siedzisko

Krzesła i fotele konferencyjne powinny gwarantować komfort siedzenia. Niezmiernie ważnym elementem jest więc dobrze wyprofilowane, ergonomiczne, dostosowujące się do kształtu kręgosłupa oparcie ‒ dzięki niemu nawet wielogodzinne spotkania i szkolenia nie będą aż tak męczące. Biurowe krzesła powinny mieć również wygodne siedzisko, najlepiej zdecydować się na model, którego siedzisko wykonane jest z wysokiej jakości, odpornej na odkształcenia pianki.

3. Rodzaj tapicerki krzeseł biurowych

Podczas wyboru krzeseł konferencyjnych istotną kwestią jest również tapicerka. Warto wybrać model z tapicerką odporną na ścieranie i różnego typu uszkodzenia - zaleca się, aby było to przynajmniej 100 000 cykli Marindale’a, wtedy zyskamy pewność, że krzesło będzie nam służyć i dobrze prezentować się przez długi czas. To oczywiście nie koniec wytycznych, tapicerka powinna być również odporna na zabrudzenia i łatwa w utrzymaniu w czystości.

W tym wszystkim należy też pamiętać, że kolor tapicerki powinien powinien pasować do kolorystyki i wystroju sali konferencyjnej czy innego pomieszczenie, w którym ustawimy krzesła.

Wśród najpopularniejszych obić wymienić możemy tapicerkę materiałową, jak również naturalną skórę. Podpowiemy, że największym powodzeniem cieszą się kolor czarny, granatowy, szary i inne uniwersalne odcienie.

4. Sztaplowanie krzeseł

Jeśli dysponujemy ograniczoną przestrzenią, dobrym dla nas rozwiązaniem jest sztaplowanie. Sztaplowanie to układanie krzeseł jedno na drugim - zazwyczaj krzesła układane są w słupki po 12 sztuk. Takie rozwiązanie sprawia, że krzesła zajmują bardzo niewiele przestrzeni i są wygodne w przechowywaniu. Wśród modeli, w przypadku których możliwe jest sztaplowanie wymienić możemy krzesła iso, na przykład iso black.

5. Krzesła z pulpitem

W zależności od preferencji zdecydować się możemy na krzesła konferencyjne z pulpitem lub bez. Krzesła z pulpitem pozwalają na rezygnację z zakupu stołu konferencyjnego.

6. Cena

Ważnym czynnikiem podczas wyboru krzeseł konferencyjnych jest również cena. Dostępne są krzesła konferencyjne w szerokim przedziale cenowym - krzesło możemy kupić zarówno za 50, jak i za 200 czy 300 złotych. Pamiętajmy jednak, że najtańsze rozwiązania nie zawsze zdają egzamin i szybko mogą się zniszczyć.

Oferta firmy Contino

Krzesła konferencyjne znajdują zastosowanie nie tylko w salach konferencyjnych, ale także w salach szkoleniowych, poczekalniach i w recepcjach. Takie krzesła muszą być wytrzymałe, wygodne i dobrze się prezentować. Ponadto, powinny współgrać z wystrojem sali konferencyjnej czy biura i pasować do mebli i akcesoriów znajdujących się w danym pomieszczeniu. W tej kwestii warto skorzystać z pomocy specjalistów. Podpowiadamy, że warta uwagi jest oferta Contino - fachowcy dobiorą specjalistyczne krzesła konferencyjne, fotele konferencyjne, krzesła konferencyjne iso, jak również stoliki, sofy, meble biurowe i pozostałe elementy wyposażenia zarówno sali konferencyjnej, jak również recepcji i całego biura.

Komentarze