Łazienka. Gra kolorów

Gra kolorów w łazienceRemont łazienki przeprowadzamy raz na kilka lat, dlatego jej aranżację trzeba dobrze przemyśleć. Z jednej strony ważne są trendy kolorystyczne i wzornicze, z drugiej jednak - warto jest wybierać rozwiązania, które są ponadczasowe i nie ulegają zmieniającym się modom. Równie ważny jest dobór funkcjonalnego wyposażenia, w tym - niezawodnej armatury łazienkowej.

Odpowiednio dobrane kolory mają niezwykłą moc nadawania wnętrzu charakteru. Za ich pomocą można stworzyć energetyczną lub wyciszającą aranżację. Jednak ze względu na duży koszt przeprowadzenia generalnego remontu, dobrze jest postawić na uniwersalny design - żeby nie zmieniać aranżacji ponownie za rok czy dwa. W dużym stopniu można go osiągnąć przez dodatki i ciekawe rozwiązania, które w razie potrzeby będzie można zmieniać w prosty sposób. Natomiast trzon aranżacji, czyli płytki, ceramika sanitarna i armatura łazienkowa mogą służyć przez lata.

Zagraj kolorem

W większości łazienek siłą rzeczy pojawia się kolor biały. Choćby dlatego, że biała ceramika sanitarna jest najłatwiej dostępna, przez co też najbardziej popularna. Owszem, producenci oferują również wersje w kolorze, ale nie wszędzie da się je kupić i są one droższe od swoich białych odpowiedników. Monochromatyczne wnętrza można przełamać dodatkami w kolorze lub designerskimi rozwiązaniami, np. ciekawą zabudową pralki, wyglądem przypominającą lodówkę.

Gra kolorów w łazience

Kolejnym oryginalnym rozwiązaniem w łazience jest tapeta. Raczej w charakterze akcentu w jednym lub w dwóch miejscach. Wzmocniony efekt uzyskamy przez zastosowanie dwóch tapet z tym samym wzorem, ale w różnych kolorach. Podobnie, ważną rolę zagra kolor farb na ścianie. Ale w tym przypadku lepiej sprawdzi się ta sama barwa użyta np. w dwóch miejscach - świetnie pasują tutaj różne odcienie niebieskiego, od tych jaśniejszych po ciemniejsze.

Gra kolorów w łazience

Z kolei designerski, ale ponadczasowy sznyt wniosą do łazienki kolorowe szafki - w słonecznej żółci, groszkowej lub oliwkowej zieleni lub po prostu w czerni.

Gra kolorów w łazience

Armatura łazienkowa w kolorze

Armatura łazienkowa standardowo dostępna jest w chromie. Co też nie jest złym rozwiązaniem, zwłaszcza w zestawieniu z dodatkami wykonanymi z tego samego materiału. Tym bardziej, że armatura łazienkowa w kolorze jest mniej popularna. Jednym z renomowanych producentów, który nie boi się ciekawych rozwiązań kolorystycznych jest firma KLUDI. W swojej ofercie posiada kilka serii armatury łazienkowej o różnych powierzchniach kolorystycznych. Na szczególną uwagę zasługuje nowa linia KLUDI Pure&Easy w bieli. Na jej korzyść przemawia uniwersalne i jednocześnie niebanalne wzornictwo, które z powodzeniem podkreśli niejedną aranżację. Z kolei w czerni dostępna jest armatura łazienkowa KLUDI ZENTA. To seria produktów, które nie tylko dobrze wyglądają, lecz także zapewniają trwałość i funkcjonalność na długie lata.

Źródło zdjęć: https://www.kludi.com

Ocena: 5.0