Mini dźwig - świetne rozwiązanie dla firmy budowlanej

Mini dźwigMini dźwig to maszyna budowlana, która sprawdza się przede wszystkim podczas prac, wymagających sprzętu o niewielkich rozmiarach i dużych możliwościach manewrowania. Mini dźwigi mają wiele zalet i są uznawane za świetne rozwiązanie dla przedsiębiorstw budowlanych.

Czym jest mini dźwig i jakie ma zastosowanie?

Mini dźwig, nazywany także mini żurawiem, to maszyna, która jest pomniejszoną wersją klasycznego dźwigu. Mini dźwigi znajdują zastosowanie w przypadku prac budowlanych na małej przestrzeni, gdzie tradycyjne maszyny nie mogą się zmieścić. Mini dźwig to coraz popularniejszy sprzęt na różnych budowach, ponieważ sprawdza się nie tylko w przestrzeni otwartej, lecz także pod dachami, a więc w fabrykach, zakładach przemysłowych, szkołach, na halach sportowych. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że niewielkie rozmiary oraz stosunkowo mała waga sprzętu sprawiają, że mini żurawia można wykorzystać do prac renowatorskich i architektonicznych w kościołach, muzeach lub galeriach sztuki. Z takich maszyn często korzysta się także podczas montażu szyb i okien, a dzięki przyssawkom oraz chwytakom praca jest szybsza i bardziej efektywna.

Najważniejsze zalety mini dźwigu

Podstawowa zaleta mini dźwigów to ich niewielkie rozmiary i mały ciężar własny. Dzięki temu mini żurawie znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie duże maszyny nie mieszczą się lub są zbyt ciężkie. Mini dźwigi są bardzo zwrotne i mają spore możliwości manewrowania. Obecnie na rynku można znaleźć nawet urządzenia ze zdalnym sterowaniem, dzięki czemu praca jest dużo prostsza i wygodniejsza. Mini żurawie mogą zmieścić się na niewielkich przestrzeniach oraz wjechać do trudno dostępnych miejsc. Takie maszyny dobrze radzą sobie także na różnych typach podłoża - kamieniach, żwirze, betonie oraz piasku. Do najważniejszych zalet mini dźwigów można zaliczyć kompaktowe gabaryty, wielofunkcyjność, dużą zwrotność, precyzję, a także szerokie zastosowanie i korzyści finansowe. Ta ostatnia cecha wynika z porównania kosztów tradycyjnego żurawia oraz wersji mini. Dodatkowo małe maszyny są zwrotne i elastyczne, dzięki czemu są w stanie wjechać nawet do niewielkich pomieszczeń. Warto pamiętać o tym, że na rynku dostępne są zarówno modele spalinowe, jak i elektryczne. W przypadku drugiego typu mini dźwigów pojawia się sporo dodatkowych korzyści. Przede wszystkim elektryczne mini żurawie są bardziej ekologiczne niż te spalinowe i można je wykorzystywać w przestrzeniach zamkniętych, bez szkody dla zdrowia lub obiektów muzealnych. Kolejną zaletą modeli elektrycznych jest dużo niższy poziom hałasu wytwarzanego przez te sprzęty. Na podstawie tak licznych zalet mini dźwigów można stwierdzić, że maszyny te przydadzą się w prawie każdej firmie budowlanej.

Komentarze