Modny styl vintage i eklektyzm

Modny styl vintageObecnie obserwuje się powrót do dawnych trendów, zarówno w modzie jak również w architekturze wnętrz. Na znaczeniu zyskują ciekawe stylizacje wnętrz w stylu vintage.

Moda na retro jest obecna zarówno w przypadku aranżowania pomieszczeń biurowych, jak również mieszkalnych. W stylu vintage można urządzić praktycznie każde pomieszczenie.

Lokale biurowe bardzo często stylizuje się na modne obecnie retro. Takie biuro nabiera ciekawego charakteru, małym kosztem można uzyskać naprawdę interesującego charakteru. Biuro urządzone w stylu retro jest biurem klasycznym, dominują w nim jasne kolory, a meble są proste, bez zbędnych ozdobników. Często jednak stawia się również na meble stylizowane na retro.

Takie szafy, biurka i krzesła sprawiają, że cała stylizacja jest jeszcze bardziej wiarygodna. Styl vintage przeniknął również do stylizacji pomieszczeń mieszkalnych. W wielu domach i mieszkaniach możemy zauważyć wyraźne zainteresowanie stylem retro, dawną modą oraz inspiracjami tego typu. Aranżacje vintage doskonale sprawdzają się w kuchni. Stylizowane meble w połączeniu z jasnymi kolorami powiększają optycznie pomieszczenie oraz nadają mu eleganckiego charakteru. W łazienkach w stylu retro pierwsze skrzypce może grać wanna na nóżkach, odpowiednio stylizowana na dawne czasy. Nie można również zapomnieć o lustrze w ozdobnej ramie.

Z kolei w sypialniach przyda się toaletka, z której na pewno ucieszy się niejedna kobieta. Drugim stylem w aranżacji wnętrz, który zasługuje na uwagę jest styl modny, ale jednocześnie trudny w praktykowaniu. Mowa oczywiście o eklektyzmie, który wymaga rozwagi w stosowaniu. Granica pomiędzy tym, co trendy, a tym co kiczowate jest w tym wypadku bardzo cienka. Eklektyzm oznacza łączenie elementów, które pozornie do siebie nie pasują, ale razem tworzą interesującą i modną całość. Osoby, które stosują go z wyczuciem, mogą w swoich domach czy biurach stworzyć pełne smaku aranżacje, zachwycające konstatującymi ze sobą elementami, które w całości prezentują się znakomicie i stylowo.

Komentarze


Panele ścienne a pomalowana ścianaKupując panele ścienne do swojego domu lub mieszkania możemy wybi


PrzedpokójDobrze urządzone mieszkanie to również estetyczny i funkcjonalny przedpokój. Nie


Biuro coworkingoweBiura coworkingowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród os


Dekoracje ścienneŚciany posiadają niezwykły potencjał aranżacyjny, który często pozostaje jednak


Beton dekoracyjnyWe wnętrzach urządzanych w industrialnym stylu, niezwykle ważną rolę odgrywają


Beton architektonicznyNowoczesny styl aranżacji wnętrz to dzisiaj najsilniejszy trend w urz


Dodatki a wygląd domuWszędzie dobrze, ale w domu najlepiej - to hasło brzmi znajomo chyba dla każde


Dywan skandynawskiSkandynawskie dywany - nadaj charakter swoim wnętrzom.