Moskitiery na okna dachowe - zbędny wydatek czy praktyczny gadżet?

Moskitiery na okna dachowe Podczas gorącego lata, gdy temperatura za oknem osiąga rekordowe wyniki, marzymy o odrobinie ochłody. Przewietrzenie mieszkania po upalnym dniu z pewnością przyniesie nieco ulgi, jednak wraz z powietrzem do wnętrza dostaną się także owady. Bzyczące muchy i zakłócające nocny wypoczynek komary stanowią dla wielu osób prawdziwą zmorę. Moskitiery na okna dachowe to jeden ze sposobów ochrony przed owadami w domu, który z pewnością można uznać za najskuteczniejszy. Dlaczego warto zamontować moskitierę? Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Moskitiery a inne środki ochrony przed owadami

Nie ma skuteczniejszego środka ochrony przed owadami niż fizyczna bariera, jaką stanowi tworząca moskitierę tkanina. W sklepach dostępne są różnego typu środki odstraszające komary, m.in. spraye, świece zapachowe lub wkłady, jednak to . moskitiery na okna dachowe stanowią dla owadów przeszkodę nie do pokonania. Aby jednak mieć taką gwarancję, warto wybrać wysokiej jakości produkt, stworzony przez renomowaną markę, np. VELUX. Siateczka moskitiery VELUX wykonana jest z włókna szklanego pokrytego polichlorkiem winylu, natomiast prowadnice, listwy i górny kaseton z aluminium. Dzięki takiej konstrukcji nawet najdrobniejsze owady nie są w stanie przedostać się do wnętrza. Nowoczesne rozwiązania tej firmy oraz zastosowanie trwałych, niezawodnych materiałów czyni moskitiery na okna dachowe VELUX niezwykle szczelnymi i wytrzymałymi.

Moskitiery zimą

Co jednak zrobić, gdy przychodzi zima? Demontaż niepotrzebnej wówczas moskitiery może okazać się czasochłonny. Poza tym trzeba znaleźć miejsce na jej przechowywanie. Gdy moskitiery nie są używane, siatkę można dyskretnie schować w smukłej górnej kasecie Moskitiery z kasetonem posiada w swojej ofercie wielu producentów, m.in. VELUX. To wygodne, a przy tym praktyczne rozwiązanie. Gdy znów nadejdzie lato, moskitiery na okna dachowe ponownie przykryją okna, zapobiegając dostaniu się owadów do środka.

Moskitiery a światło

Wiele osób nie decyduje się na zakup moskitiery, obawiając się ograniczenia dostępu światła do wnętrza domu. Moskitiery VELUX wykonane są z przezroczystej tkaniny, które nie przesłania widoku za oknem i jest odporna na działanie wiatru, więc można ją stosować przez długi czas. Moskitiery nie ograniczają żadnej funkcji okna. Montuje się je na wnęce okiennej, poruszają się w bocznych prowadnicach zapewniających płynne przesuwanie

Komentarze