Najczęstsze błędy przy wyborze koloru farby do ścian

Farba w sprayuMalowanie ścian nie stanowi tak dużego wyzwania, jak proces, który je poprzedza, czyli wybór odpowiedniego koloru farby. Zapoznając się z podstawowymi błędami, które powiela wiele osób, przy zakupie sprawimy, że odcień, który wybierzemy, zamieni nasz dom w gustownie, a zarazem przytulnie urządzoną przestrzeń. Czego unikać podczas dokonywania zakupów?

Wybór koloru farby Beckers - o tym warto pamiętać!

Odwiedzając sklep centrokolor.pl, możemy przekonać się o tym, jak szeroki wybór kolorów farb na nas czeka. Nic więc dziwnego, że błędy w doborze odcienia farby Beckers są codziennością. Warto dowiedzieć się, na co zwracać uwagę, tak by urządzona przestrzeń była dokładnie taką, jaką sobie wymarzyliśmy.

1. Dopasowanie koloru farby Beckers do funkcji pomieszczenia

Niedopasowanie odcienia farby do charakteru i funkcji konkretnego pomieszczenia to niezwykle często powielany błąd. Niektóre z przestrzeni w naszych domach są zarezerwowane wyłącznie dla nas. To właśnie w nich wyciszamy się po trudnym, męczącym dniu. Kolory ścian mają większe znaczenie dla naszego samopoczucia, niż mogłoby się wydawać. Chłodna, stonowana kolorystyka sprawdzi się doskonale w sypialni. Pomaga wprowadzić nas w spokojny stan, potrzebny do komfortowego snu. Intensywne kolory w tym pomieszczeniu, jak np. czerwień, nie tylko nas nie wyciszają, ale wręcz utrudniają zasypianie.

W salonie, w którym tętni życie, warto stosować ciepłe, pobudzające barwy. To właśnie w tym pomieszczeniu, a także w kuchni możemy puścić wodze fantazji i postawić na wyraziste połączenia kolorystyczne, które bez trudu odnajdziemy wśród lateksowych farb Beckers.

2. Wybór odcienia farby Beckers a styl pomieszczenia

Choć ściany pokrywamy farbą, zanim w pomieszczeniu pojawią się meble i dodatki, nie możemy zapominać, że powinny być one spójne z odcieniem, na który się zdecydujemy. Kolor farby musi więc być wybrany z uwzględnieniem stylu, w jakim zostanie urządzone nasze mieszkanie.

Popularnym błędem jest zakup konkretnego odcienia farby Beckers, zanim jeszcze podejmiemy decyzję co do wystroju. W efekcie może dojść do sytuacji, w której kolory ścian w najmniejszym stopniu nie współgrają z meblami i dodatkami, na które postawiliśmy.

3. Różne kolory farb Beckers w jednym pomieszczeniu

Łączenie różnych odcieni farb należy do częstej praktyki. Musimy mieć jednak na uwadze, że satysfakcjonujący efekt uzyskamy tylko, gdy świadomie wybierzemy konkretne kolory. Dużym ułatwieniem będzie dla nas koło kolorów, na podstawie którego możemy dowiedzieć się, jakie kolory doskonale ze sobą współgrają, a których połączeń zdecydowanie unikać. Pomocna może okazać się także reguła 60-30-10, która wskazuje na procentowe wykorzystanie każdego z kolorów.

Producenci farb wewnętrznych, w tym również farb Beckers stawiają na szeroką paletę kolorystyczną. Choć jest ona stworzona z myślą o klientach, którzy mogą dobrać idealne odcienie do swojego domu, na etapie zakupu może okazać się niemałym utrudnieniem. Znając błędy, które popełnia wiele osób przy zakupie farby, możemy postawić na produkt, który spełni wszystkie nasze oczekiwania, a szeroki wybór kolorów będzie dla nas wyłącznie zaletą.

Komentarze