Nowoczesne i niezastąpione minikoparki - kiedy wynająć, a kiedy kupić?

MinikoparkaWyposażenie nowoczesnego przedsiębiorstwa w wyspecjalizowaną flotę pojazdów to pierwszy krok na drodze do osiągnięcia sukcesu. Firmy, które chcą uchodzić za profesjonalne, a zarazem ułatwiać sobie realizowanie codziennych obowiązków inwestują w minikoparki. Jednak mogą pozyskiwać je z dwóch źródeł - kupując u dealera lub wynajmując. Kiedy opłaca się odwiedzić sklep, a kiedy lepiej zacząć od współpracy z wypożyczalnią?

Zakup minikoparki - kiedy warto zainwestować?

Dysponowanie własną flotą pojazdów to niewątpliwa wygoda i niezależność. Nie musisz zastanawiać się, jak zgrać ze sobą kilku podwykonawców, kiedy wynająć, a kiedy oddać maszynę, aby nie zapłacić zbyt dużo. Warto zainwestować we minikoparkę, jeżeli wiesz już, jaki będzie profil Twojej działalności biznesowej i jakie zlecenia będziesz realizował. Jeśli skupiasz się na robieniu wykopów pod instalacje czy fundamenty, pracach związanych z niwelacją terenu itp. to będziesz potrzebował minikoparki niemal przez cały czas. Zainwestuj więc we własny sprzęt, a zakup szybko się zwróci. Zawsze też możesz rozważyć wynajem minikoparki w zaufanej wypożyczalni https://www.interhandler.pl/budownictwo/produkty/maszyny-nowe/mini-koparki/, zakup na raty, wzięcie w leasing lub kupienie urządzenia używanego.

Wynajem minikoparki - czy to się opłaca?

Jak najbardziej! Warto rozważyć wynajęcie minikoparki w kilku sytuacjach. Przede wszystkim jest to opcja korzystna dla początkujących przedsiębiorców, którzy dopiero założyli swój start-up i stawiają pierwsze kroki w branży. Na tym etapie możesz nie mieć wystarczających środków na wielotysięczne inwestycje. Zanim zarobisz, wyrobisz sobie zdolność kredytową lub otrzymasz dotację na rozwój firmy, odwiedź wypożyczalnię. To, oprócz oszczędności, daje jeszcze inną korzyść - możesz w praktyce przetestować maszynę, jaką będziesz potencjalnie zainwestowany w przyszłości.

Nie posiadasz zbyt rozległej wiedzy na temat minikoparek? Na podstawie informacji z sieci czy opinii kolegów po fachu trudno ustalić, jakiego sprzętu dokładnie potrzebujesz i na co zwrócić uwagę przy zakupie. W wypożyczalni czeka na Ciebie doświadczony doradca, gotowy odpowiedzieć na wszystkie pytania i zasugerować wybór optymalnego dla Twoich potrzeb sprzętu.

A może masz już własną flotę pojazdów i w niej minikoparki, ale akurat masz szansę wziąć kolejne zlecenie w innym miejscu? Masz do tego ludzi, ale brakuje Ci sprzętu - i właśnie wtedy ratunkiem okazuje się współpraca z wypożyczalnią.

Komentarze