Nowoczesne systemy montażowe instalacji wodnych

Instalacje wodneW branży budowlanej aktualnie panuje niezwykła konkurencja. Ma ona miejsce nie tylko na polu podwykonawców oraz firm zajmujących się budową i remontami, ale także na polu dostarczenia jak najlepszych produktów i towarów związanych z budową. System KAN-Therm Push to efekt dużej konkurencji, która sprawiła, że producenci, chcąc zachować klientów, muszą dostarczać coraz lepsze produkty. Ten system charakteryzuje się niezwykłą trwałością i uniwersalnością, co z założenia ma go wyróżniać na tle konkurencji. Jest to system zaprojektowany do tego, by rozprowadzać po lokalu instalacje wodne, takie jak na przykład instalacje grzewcze.

Charakterystyka solidnego układu wodnego

Najważniejsze w kontekście budowy instalacji wodnych jest to, aby były one trwałe i bezpieczne. W przeciwnym razie, jeśli dojdzie do uszkodzenia elementów instalacji, może dojść do sytuacji, w które potencjalne straty wynikające z jej uszkodzenia będą wielokrotnie przekraczały koszty, które wydałoby się na bardziej rzetelną ekipę montażową oraz solidniejsze materiały. System KAN-Therm Push jest przede wszystkim bardzo prosty w montażu. Nie wykorzystuje on archaicznych form złączek, które przeważnie są najsłabszym punktem całej instalacji i jeśli coś ulega zniszczeniu to właśnie one. Ten system dzięki optymalnie skonstruowanym złączkom jest w stanie wytrzymać o wiele wyższe ciśnienie niż tradycyjne instalacje stosowane w branży.

Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że sama konstrukcja pomimo, że jest o wiele solidniejsza, to jest o wiele łatwiejsza w montażu, co minimalizuje ryzyko popełnienia błędów przez monterów, a także znacząco skraca czas pracy, co z kolei przekłada się na oszczędności na roboczo godzinach pracowników. Na trwałość instalacji duże znaczenie system, który wyklucza wykorzystanie standardowych oringów montażowych. Same rury wykonane są z trwałego polietylenu o optymalnie dobranej średnicy oraz grubości ścianek, co dodatkowo zwiększa trwałość całego systemu.

System Kan-Therm Push, a energooszczędność

Średnice rur występujące w tym systemie występują w wersjach:

  • 12x2
  • 14x2
  • 18x2,5
  • 25x3,532x4,4

Dzięki optymalnym proporcjom uzyskuje się bardzo dużą wytrzymałość, a także energooszczędność, która spowodowana jest swobodnym przepływem wody w całej instalacji. Na energooszczędność wpływa także optymalnie dobrany system złączek oraz brak zbędnych elementów, które mogłyby utrudniać przepływ cieczy w systemie. Same materiały, które wykorzystuje się do budowania instalacji w systemie KAN-Therm Push, a także schemat budowy ma znaczący wpływ na to, że instalacja działa poprawnie i osiąga o wiele większą sprawność niż tradycyjne rozwiązania. Warto również wspomnieć, że ilość narzędzi potrzebna do montażu tego systemu jest minimalna, a praca przy odrobinie wprawy jest wyjątkowo szybka.

Komentarze