O czym warto pomyśleć przy wykańczaniu domu? Sprawdzamy zadaszenia drzwi

Nowoczesne zadaszenie drzwiDobiegający końca remont lub budowa to czas, w którym warto pomyśleć o odpowiednim wykończeniu domu. Czasami to właśnie detale mają największe znaczenie. Jakie dodatki warto wziąć pod uwagę?

Przy końcu budowy lub remontu domu warto pamiętać o tym, że dom z zewnątrz również wymaga wykończenia, choćby takiego jak zadaszenie nad drzwiami wejściowymi, poręcze czy rolety. Oto lista rzeczy, o których warto pomyśleć przy wykańczaniu domu.

Wejście, czyli wizytówka domu

Zanim zaprosisz kogoś do domu, przywita go to, co znajduje się w wejściu. Piękne drzwi to nie wszystko. Na listę wykończeniowych "must have", które tworzą spójny obraz frontu naszego domu, warto wpisać również:

  • schody wejściowe wykończone w odpowiedni sposób - chodzi nie tylko o wybór materiałów pasujących do elewacji, ale też bezpiecznych, przeznaczonych do stosowania na zewnątrz np. odpornych na warunki atmosferyczne i antypoślizgowych;
  • barierki, które ułatwiają wejście po schodach np. gdy pokryje je cienka warstwa lodu (przydadzą się, szczególnie gdy w domu mieszkają osoby starsze lub dzieci);
  • monitoring, dzięki któremu łatwiej będzie kontrolować co dzieje się przed domem, a w razie ewentualnego włamania będziemy mieć sprawcę na nagraniu;
  • detale, które mogą wydawać się nieistotne, ale mają duże znaczenie dla estetyki m.in. numer domu, dzwonek do drzwi czy skrzynka na listy, o ile nie zamontowaliśmy jej na ogrodzeniu.

Zadaszenie nad drzwiami wejściowymi

Pamiętajmy też o praktycznych dodatkach. Zadbajmy o zadaszenie, dzięki któremu nie zmokniemy, stojąc przed drzwiami: zarówno my, jak i odwiedzające nas osoby. W ofercie sklepów internetowych łatwo dobierzemy odpowiedni daszek nad nasze drzwi. Popularnym wyborem są zadaszenia z aluminium z pokryciem z poliwęglanu, ich specyfikację techniczną oraz sposób montażu można sprawdzić na przykład na ogrodosfera.pl. Łatwo dobrać najbardziej pasujący model w nowoczesnym lub klasycznym stylu. Dobrze dobrany będzie nie tylko praktycznym, ale też estetycznym dodatkiem.

Daszki nad drzwi Palram

Poliwęglanowy daszek nad drzwiami, fot. Palram.pl

Wykończenie okien z zewnątrz

Jeśli chodzi o wykończenie domu z zewnątrz, nie należy pomijać okien. Na wygląd całego domu wpływ mają również detale takie jak ozdobna stolarka okienna lub okiennice. Dopasowane do stylistyki domu dodatki sprawiają, że dom wygląda lepiej.

Mogą mieć też funkcje praktyczne, jak rolety okienne zewnętrzne. Zamontowanie takiego rozwiązania to dobry pomysł, zwłaszcza gdy okna są mocno nasłonecznione rano lub w ciągu dnia - roleta pozwoli łatwo kontrolować ilość wpadającego światła. Jeśli zdecydujemy się na rolety antywłamaniowe, zapewnimy sobie dodatkową ochronę i spokój, gdy wyjedziemy na krótszy lub dłuższy urlop poza domem.

Metalowe zadaszenie ogrodowe Sierra

Metalowe zadaszenie tarasu, fot. Ogrodosfera.pl

Zadaszenie tarasu też ma znaczenie!

Na tym etapie dom z pewnością ma już dach, ale warto pomyśleć też o dodatkowych zadaszeniach. Omówiony wyżej daszek nad drzwi lub zadaszenie tarasu są ważne nie tylko z uwagi na ich praktyczne zastosowanie. Oprócz tego, że chronią przed deszczem i sprawiają, że korzystanie z przestrzeni przy domu jest łatwiejsze i przyjemniejsze, poprawiają też estetykę domu. Mogą znacząco wpłynąć na symetrię domu i sprawić, że zyska on zupełnie nowy, lepszy wygląd. To oczywiście nieobowiązkowy element wykończenia domu, ale z pewnością wart przemyślenia, zwłaszcza gdy lubimy spędzać czas na tarasie nie tylko w słoneczne dni.

Komentarze