Ognioodporne luksfery - elegancja i bezpieczeństwo

Ognioodporne luksferySzkło jest materiałem budowlanym, który w ostatnich latach powraca do łask. Nie ma się czemu dziwić. Jest estetyczne, a zarazem posiada doskonałe cechy, które zwiększają bezpieczeństwo czy też izolację termiczną budynków. Dlatego też warto przyjrzeć się choćby luksferom. Te dekoracyjne elementy budulcowe ścian nie tylko będą świetnie się prezentować, ale i pozwolą bezpieczeństwo przeciwpożarowe budynku. Jak to możliwe?

Czym są luksfery ognioodporne?

Jeśli mielibyśmy definiować luksfery, najprościej byłoby powiedzieć, że są to szklane pustaki. Te ognioodporne, zgodnie z nazwą, stanową doskonałą ochronę przed ogniem - dzięki swojej wysokiej rezystancji na ciepło. Stanowią idealną barierę ochronną, która zapobiegnie rozprzestrzenianiu się ognia poza obszar nimi osłonięty. Nie pękną, nie roztopią się, ani też w żaden inny sposób nie ulegną zniszczeniu, kiedy w budynku wybuchnie pożar. Dlatego też stosuje się je coraz częściej - tak w obiektach publicznych, jak i domach prywatnych. Są materiałem który spokojnie można wykorzystywać zarówno we wnętrzu budynku jak i na zewnątrz. Wspaniale prezentuje się na klatkach schodowych, jako ścianki działowe czy nawet podłogi. Te ognioodporne oznaczone są jako EI 30  oraz EI 60.

Elegancja i piękno w każdym calu

Tym, co decyduje o wykorzystaniu ognioodpornych luksferów w budownictwie jest nie tylko ich odporność na ogień. Gdyby tak było, stawialibyśmy pewnie na budowanie ścian z grubej warstwy metalu, czy też inne tego typu materiału. Ale przecież liczy się coś więcej niż tylko funkcja. Istotna jest także estetyka stosowanych rozwiązań. A ta jest kolejną zaletą pustaków szklanych.

Stawiając na luksfery szklane można stworzyć ścianę, która po prostu będzie się pięknie prezentować - dodając wnętrzu lekkości, świeżości i sprawiając, ze stanie się ono znacznie bardziej przestronne i przestrzenne. Na dodatek, wpuszczane przez szklane pustaki światło zmniejszy wydatki na oświetlenie i będzie się pięknie załamywać, dodając pomieszczeniom nowoczesności. Dostępne są luksfery nie tylko w różnych rozmiarach ale też kolorach i fakturach.

Szeroki wybór modeli

Jeśli chodzi o pustaki szklane o właściwościach ogniotrwałych, wybór jest naprawdę szeroki. Wystarczy wybrać dobrego ich dystrybutora, by zyskać dostęp do luksferów odpowiednich tak do tworzenia z nich ścian wewnętrznych i zewnętrznych, jak i tych, które nadawać się będą do budowania stropów. Możliwości konstrukcyjne i architektoniczne zatem są niemal nieograniczone i każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Dobry partner stworzy cuda

By w pełni wykorzystać potencjał luksferów ognioodpornych oraz innych szklanych pustaków - warto nawiązać współpracę ze specjalistą w tej branży. Firma, która oferuje najlepsze luksfery i konstrukcje szklane, pomoże zarówno dobrać właściwy typ pustaka szklanego, stworzy niepowtarzalny projekt oraz wykona go z dużą precyzją, pozwalając cieszyć się bezpiecznymi i eleganckimi konstrukcjami na lata.

Źródło: www.stefania.pl

Ocena: 5.0

Komentarze