Ogród w stylu industrialnym? Tak!

Ogród w stylu industrialnymNajświeższe tendencje aranżacyjne chętnie sięgają po styl industrialny. Beton, cegła, minimalizm czy metalowe, fabryczne w stylu dodatki nie muszą być jedynie domeną wnętrz. Jeśli lubisz surowość loftów, możesz ją także przenieść do ogrodu.

Nowoczesny ogród - minimalizm i szyk

Jeśli aranżujesz przydomowy teren, z pewnością chcesz mu nadać jakiś styl. W wypadku, gdy sam dom jest owocem nowoczesnej architektury, również otaczający ogród powinien być odpowiednio zaprojektowany. W ten sposób posesja będzie stanowiła jedność, a obie przestrzenie - wewnętrzna i zewnętrzna będą się przenikać. Minimalistyczny dom powinien otaczać minimalistyczny ogród, w którym nie będzie miejsca na motywy rustykalne czy klasyczne. Dekoracje ogrodowe raczej będą w takich aranżacjach subtelne i dawkowane z umiarkowaniem. Nowoczesny ogród może się cechować surową elegancją.

Jak urządzić ogród industrialny?

Nie będzie w nim miejsca na typowe rabaty, wijące się ścieżki, pergole z pnącymi różami czy romantyczne ławeczki. W ogrodzie industrialnym za to, mile widziana będzie cegła, która jest stałą i obowiązkową rzeczniczką stylu. Najlepiej jednak, gdy wystąpi w roli tła, a więc utworzysz z niej ścianę. Może być częścią altany czy tarasu, ale nie daj ograniczać się w tej kwestii. Doskonale może wyglądać wolnostojąca ściana z cegły, która posłuży jako funkcjonalne osłonięcie od wiatru czy przechodniów, a przy okazji jako podparcie dla bluszczu czy innych roślin. Możesz ozdobić ją również wiszącymi pojemnikami.

Pamiętaj, aby w ogrodzie industrialnym było sporo betonu, najlepiej o kanciastych kształtach. Wszelkie donice, siedziska czy stopnie mogą być wykonane właśnie w ten sposób. Również drewniane podesty tarasowe będą odpowiednie. Na ścieżkach wystarczy biały grys albo duże płyty chodnikowe, również z betonu.

Ogród w stylu industrialnym

Meble w ogrodzie minimalistycznym

Obojętnie czy z palet czy drewna lub metalu, powinny być przede wszystkim proste. Meble ogrodowe mogą być także wykonane z betonu. Tak proste konstrukcje doskonale wpiszą się w industrialny krajobraz. Na ławach wystarczy położyć poduchy. Do ogrodu industrialnego będą również pasowały meble vintage, najbardziej te modernistyczne w stylu z lat 60. Pamiętaj, aby unikać chaosu - z pewnością postaw na zestaw ogrodowy, aby wszelkie elementy były wykonane tak samo. Meble z palet, skrzynek czy płyt OSB DIY będą wyglądały dobrze na posesjach nowoczesnych - na tarasach, w patio czy na dziedzińcu.

Ogród w stylu industrialnym

Roślinność ogrodu industrialnego

Postaw na tzw. minimalistyczną roślinność. Modne obecnie będą najróżniejsze trawy dekoracyjne, które doskonale będą wyglądały zarówno w gruncie, jak i masywnych pojemnikach z betonu, kamienia czy metalu. Również bukszpany i płożące się krzewy iglaste najlepiej z liśćmi zabarwionymi na srebrno mogą nadawać się do nowoczesnego ogrodu. Bambus sadzony wzdłuż drewnianego płotu to doskonały element takiej stylizacji. W industrialnym ogrodzie postaw na powtarzające się gatunki i rodzaje roślin - nie powinno być ich zbyt wiele.

Komentarze


Trawy ozdobneZe względu na swoje liczne zalety, w ogrodach coraz większą popularnością cieszą się obe


Meble z technorattanuTechnorattan to idealny materiał wykorzystywany do produkcji mebli og


Środki owadobójczePosiadając własny ogród, często ich właściciele stają przed poważnym zadaniem


Ogród marzeńOgród - oaza spokoju, relaksu i wyciszenia. Możesz w nim uprawiać na macie jogę, opalać ciało na


Basen ogrodowyPodjąłeś decyzję - spełniasz swoje marzenie i w ogrodzie powstanie basen, przy którym


Niecodzienny ogródMeble ogrodowe z palet to oryginalny sposób na wyposażenie przestrzeni. Satys


Nawadnianie ogroduNawadnianie ogrodu nie może być przypadkowe, a wiele osób nieświadomie przy t


Oczko wodneKażdy kto twierdzi, że budowa oczka wodnego to trudne zadanie, które należało by p