Ogrodzenia budowlane - o czym należy pamiętać przed ich wynajmem?

Ogrodzenie budowlaneTrudno jest sobie wyobrazić plac budowy pozbawiony ogrodzeń budowlanych. Są one bowiem nie tylko elementem służącym do rozgraniczenia działki inwestycji - pełnią również istotną funkcję w kwestii bezpieczeństwa pracy. Dlatego też przed ich wynajmem, należy szczegółowo zapoznać się ze specyfikacją danego placu i jego ewentualnymi zagrożeniami.


Wybór ogrodzenia

Rozpocznijmy od najważniejszego, czyli wyboru ogrodzenia budowlanego. Do dyspozycji są dwa jego modele. Pierwszy z nich, ażurowy, jak sama nazwa wskazuje, zbudowany jest z charakteryzujących się małą masą ażurowych paneli. Dzięki temu całość jest prosta zarówno w przenoszeniu, jak i instalacji. Zaleca się stosowanie go, gdy niezbędne jest ograniczenie obecności ewentualnych osób postronnych. W kwestiach montażowych warto wspomnieć o tym, że konstrukcja w optymalny sposób przepuszcza powietrze, co niweluje konieczność dodatkowej implementacji podpór. Ponadto, zapewnia odpowiednią widoczność terenu, który został ogrodzony.

Ogrodzenie budowlane

Źródło: https://baukrane.pl/ogrodzenia-azurowe.

Drugą opcją jest pełne ogrodzenie budowlane, zbudowane przy użyciu stali i ocynkowanej ramy, uprzednio wypełnionej za pomocą blachy trapezowej. Najczęściej jej grubość nie przekracza 0,65 mm. W głównej mierze to ogrodzenie wykorzystywane jest do skutecznego ograniczania widoczności miejsca inwestycji. Służy temu solidne wykonanie, z powodu którego próba nielegalnego ominięcia ogrodzenia jest w dużej mierze utrudniona. Natomiast, aby montaż został przeprowadzony właściwie, niezbędne będzie wykorzystanie podpór, gwarantujących stabilność konstrukcji.

Od kogo wynająć?

Gdy wybierzemy już preferowany przez nas model, należy zdecydować, od kogo przyjdzie nam go wynajmować. Oczywiście, kluczowe jest wybranie firmy, której produkty wykonane są z jakościowych materiałów, a struktura spełnia zarówno polskie, jak i europejskie standardy. Najrozsądniej jest zwrócić się więc do firmy zajmującej się kompleksową obsługą inwestycji budowlanych, ponieważ prócz pewności co do samego stanu ogrodzenia nie będziemy musieli zajmować się sprawami związanymi z jego przetransportowaniem. To samo tyczy się akcesoriów uzupełniających, czyli stop betonowych, zastrzałów, klamr itd. Wszystko po to, aby przebieg prac na placu pozostał nienaruszony.

Podsumowanie

W żadnym razie nie należy bagatelizować kwestii ogrodzeń budowlanych na placu budowy. Dlatego też odpowiednie warunki ich wynajęcia pozwolą na to, aby prace budowlane przebiegały w prostszy i mniej stresujący sposób.

Komentarze