Ogrodzenie betonowe - zalety, cena

Ogrodzenie betonowePiękny ogród zachwyca - nie tylko nas, ale i często ciekawskich sąsiadów lub przechodniów, którzy z chęcią podglądają aranżacje i sposób zagospodarowania przestrzeni. Czasem jednak między podziwianiem a wścibskim zaglądaniem granica jest bardzo cienka. Odczujemy to wtedy, gdy samotnie lub gronie znajomych chcemy spędzić wieczór w ogrodzie. Rozwiązaniem tego problemu są ogrodzenia betonowe. Dlaczego warto? Oto 5 zalet, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Zalety ogrodzenia betonowego

Poznaj 5 poniższych zalet, o których warto wspomnieć.

1. Gwarantują dyskrecję

Wysokie ogrodzenia betonowe ochronią Ciebie i Twoich gości przed ciekawskimi spojrzeniami - czy to z ulicy, czy to sąsiadów. Niektórzy boją się stworzenia u siebie efektu klatki, czyli poczucia zamknięcia się w niewielkiej, szczelnie ogrodzonej przestrzeni. Obawy te pojawiają się szczególnie w przypadku posiadania małej działki przy domu. Są one jednak wyolbrzymione - wystarczy odpowiednia aranżacja ogrodu. Często małe ogrody mają tę zaletę, że bez trudu można nadać im niepowtarzalnego, ciepłego charakteru. Wyobraź sobie bluszcze, zimozielone krzewy, wysokie drzewo z huśtawką, a wszystko to podkreślone ciepłym światłem żarówek oplatających przestrzeń nad ogrodem - doskonałe miejsce do wypoczynku!

2. Są idealne do obsadzenia pnączem

Obsadzenie granic działki pnączami może być problematyczne w przypadku zwykłych płotów. Rośliny łatwo przerastają na drugą stronę, denerwując sąsiada i sprawiając, że trudniej jest zapanować nad gąszczem liści, łodyg i kwiatów. Rozwiązaniem jest zastosowanie ogrodzenia betonowego. Aby mieć wygodne dojście z każdej ze stron w celu regularnego przycinania pnączy, wystarczy specjalna podpora lub płotek, na którym oprze się roślina. Ustawiona w odległości kilkudziesięciu centymetrów ogrodzenia ułatwi panowanie nad rozrostem roślin. A nawet w przypadku czasowego zaniedbania ich przycinania, szczelne ogrodzenie betonowe zapobiegnie przedostaniu się pędów na drugą stronę przez dłuższy czas.

3. Stanowią barierę dla zwierząt

Błąkający się po okolicy pies czy zwierzęta półdzikie mogą powodować szkody - rozkopać ogród, zgryźć młode sadzonki lub zniszczyć ogrodowe dekoracje. Niestety, zwykłe ogrodzenie nie zawsze zdaje egzamin. Dodatkowo doskonale widać co znajduje się po drugiej stronie, więc może zachęcać np. psy do próby przedostania się na ogród. Sytuacja może się także odwrócić - to nasz rozszczekany pies pod wpływem widoku przechodniów i innych psów dostanie prawdziwego szału i będzie próbował opuścić teren swojego podwórka. Ogrodzenie betonowe ograniczy ten problem - jest szczelne, wysokie i nie widać, co dzieje się po drugiej stronie. Takie rozwiązanie skutecznie ograniczy problem obcych zwierząt na naszej działce.

4. Chronią przed niepogodą

Tak, rozumieją to doskonale osoby mieszkające na skraju miejscowości - od strony pól lub łąk. W takich miejscach wiatr jest silniejszy, a prażące słońce bardziej dotkliwe. Dla człowieka problem może nie być tak dokuczliwy, ale dla roślin może być śmiertelnym zagrożeniem. Szczególnie w przypadku młodych sadzonek, które są bardzo wrażliwe. Ogrodzenie z betonu częściowo chroni zarówno przed silnym wiatrem, jak i ostrym słońcem, dlatego zaleca się jego stosowanie np. od strony południowej, zwłaszcza w przypadku działek nieposiadających jeszcze żadnej wyższej roślinności, która stanowi naturalną ochronę.

5. Zapewniają trwałość na długie lata

Beton jest materiałem bardzo trwałym i wykorzystywanym nie tylko w budownictwie, ale i jako dekoracja. Nic dziwnego, że jego właściwości zostały wykorzystane także do produkcji trwałych, solidnych ogrodzeń. Są one odporne na działanie negatywnych warunków atmosferycznych i nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Raz ustawione ogrodzenie posłuży na wiele lat.

Ogrodzenie betonowe - cena

Choć pewnie martwisz się, że zamontowanie takiego ogrodzenia jest trudne i czasochłonne, to pamiętaj, że tego typu prace najlepiej zlecić profesjonalnej firmie. Kompleksowa obsługa i wykonanie zadania zgodnie z przygotowanymi przez Ciebie wytycznymi da Ci pewność, że praca została wykonana tak, jak należy. Firmy takie dysponują odpowiednimi narzędziami i nieocenionym doświadczeniem - skorzystaj z fachowej pomocy i doradztwa, by cieszyć się wszystkimi wymienionymi powyżej zaletami. Wynajęcie takiej firmy może być korzystnym rozwiązaniem ze względu na cenę. Natomiast, jeśli chodzi o cenę ogrodzenia betonowego - standardowa płyta o powierzchni jednego metra kwadratowego kosztuje w granicach 20-50 zł. Jeśli jednak chcielibyśmy posiadać ogrodzenie wylewne - trzeba się liczyć z kosztami w granicach 45-100 zł za metr kwadratowy.

Komentarze