Ogrzewanie do domu - co najlepiej wybrać?

Ogrzewanie domuW okresie jesienno-zimowym, wielu z nas poszukuje odpowiedniego urządzenia grzewczego do swojego domu. Wybór takiego urządzenia nie jest zadaniem prostym.

Na rynku występuje ogromna mnogość różnego rodzaju grzejników, pieców i nagrzewnic. Czym kierować się podczas wyboru?

Ostatnio bardzo popularne są piecyki na butle oraz piecyki katalityczne. Sprawdzą się znakomicie w wielu miejscach, jednak warto pamiętać o tym, że powinny być uruchamiane w miejscach często wentylowanych.

Jeśli zdecydujemy się na wybór urządzenia elektrycznego, mamy tutaj duży wybór. Możemy postawić na grzejniki elektryczne (konwektorowe), lub grzejniki olejowe. Popularne są również nagrzewnice elektryczne. Ich zaletą jest suche, bezwonne ciepło i takie nagrzewnice możemy stosować w wielu rodzajach pomieszczeń.

Ogrzewanie domu

Grzejniki olejowe i elektryczne

Grzejniki olejowe to bardzo dobry wybór gdy naszym celem są oszczędności. Dlaczego? Głównie dlatego, że po wyłączeniu urządzenia od źródła zasilania, stygnie ono dość długo a dzięki temu cały czas nagrzewa pomieszczenie. W przypadku grzejników elektrycznych konwektorowych nie mamy tego efektu, natomiast ich zaletą jest bardzo szybkie działanie - już kilka chwil po uruchomieniu urządzenia pomieszczenie zostaje ogrzane.

Farelki

W miejscach pracy dobrze sprawdzą się niewielkie farelki lub grzejniki kolumnowe. Często również zachodzi potrzeba ogrzania tarasu lub powierzchni poza domem - wtedy warto zwrócić uwagę na przykład na parasole grzewcze - które emitują ciepło dookoła nawet do 50m2. Takie parasole zasilane są standardową butlą z gazem propan-butan i wyglądają niezwykle stylowo. Warto więc pomyśleć o tego rodzaju urządzeniach, gdy chcemy spędzać czas komfortowo np. na tarasie w czasie jesiennym lub zimowym.

Promiennik podczerwieni

Promienniki podczerwieni

Kolejnym bardzo dobrym rozwiązaniem dla dużych powierzchni są tzw. promienniki podczerwieni. W przypadku tych urządzeń ogrzewanie jest bardzo ekonomiczne, gdyż nie ogrzewamy całej kubatury pomieszczania, ale uzyskujemy punktowe ogrzewanie np. miejsca pracy. W tego rodzaju promiennikach światło przenika przez powietrze, nie ogrzewając go, lecz ogrzewając osoby i przedmioty w jego pobliżu. Takie urządzenia sprawdzą się znakomicie w różnego rodzaju halach, czy magazynach, gdzie powierzchnia jest bardzo duża i nie chcielibyśmy ponosić dużych kosztów związanych z jej ogrzaniem.

Podsumowując, wybór odpowiedniego urządzenia grzewczego, wcale nie jest aż tak trudnym zadaniem - musimy jedynie wiedzieć do jakich zastosowań urządzenie ma służyć i jakie źródło paliwa chcemy wykorzystać. Musimy także oszacować na jakiej powierzchni urządzenie ma pracować.

Te oraz inne urządzenia grzewcze znajdziemy w KT-24.eu.

Komentarze


Ogrzewanie domuCzy wiecie, że ogrzewanie domu pochłania nawet 80% kosztów, jakie wiążą się z jego całkowitą ek


Nagrzewnica wodnaZasadniczo nagrzewnice wodne są stosowane do ogrzewania pomieszczeń z wysokimi


Pompa ciepłaGazowe pompy ciepła są jednymi z najbardziej energooszczędnych urządzeń grzewczych, jakie


BojlerIstnieje wiele rodzajów bojlerów, m.in poziome, pionowe, które nieustająco ulegają unowocześnieniu, b


Ogrzewanie podłogoweOstatnimi czasy popularną metodą ogrzewania pomieszczeń stało się ogrzewanie pod


Ogrzewanie domu gazem płynnymOgrzewanie domu gazem nie tylko oznacza wykorzystanie g


Nowoczesna technika grzewczaNowoczesne instalacje grzewcze wykorzystują najnowsze osi


Głowica termostatyczna - grzejnikCoraz więcej kupujących decyduje się na montaż grzejnika wodnego z głowicą termo