Ozonator powietrza skuteczna walka z COVID

COVIDW dobie panującej pandemii, każdemu z nas powinno zależeć na utrzymaniu możliwie czystego powietrza nie tylko w domu, ale również w miejscu pracy. W tej funkcji bardzo dobrze sprawdzają się ozonatory powietrza. W tym wpisie dowiesz się więcej o tych urządzeniach!

Nie każdy ma świadomość, że to właśnie czyste powietrze i wysoki stopień higieny osobistej, może uchronić zespół pracowników lub nas samych, przed zachorowaniem na COVID. Niestety, aby zadbać o odpowiednią jakość powietrza, nie wystarczy samo wietrzenie. Tutaj należy zastosować specjalistyczne środki oraz urządzenia, a także wdrożyć w swoim działaniu pojęcie systematyczności.

Im częściej będziemy przecierać poszczególne powierzchnie, odświeżać, wietrzyć, ale także włączać ozonator, tym większe szanse, że pozostaniemy zdrowi - my i nasi klienci.

Co to jest ozonator i dlaczego warto go stosować?

Samo pojęcie ozonatora może Ci być nieco odległe i nieznane, a jednak warto dla skutecznej walki z pandemią podjąć wyzwanie zbliżenia się do odkrycia wiedzy na jego temat.

Przypomnijmy, że pandemia wcale nie zwalnia tempa. Na świecie wciąż przybywa osób zakażonych, a i w Polsce sytuacja staje się niemal dramatyczna. Już bardzo niewiele dzieli nas od lockdownu, który może wręcz druzgocąco wpłynąć na sprzedaż w poszczególnych sektorach gospodarki. Tymczasem warto zatem, jak najprędzej podjąć jakiekolwiek kroki do wyeliminowania lub zminimalizowania możliwości zakażenia. I to właśnie specjalistyczny sprzęt w postaci ozonatora może nam w tym pomóc.

Ozonatory powietrza wytwarzają ozon, a dokładniej alotropową odmianę tlenu, czyli jego trójatomową wersję. Wykorzystują ją najczęściej firmy sprzątające, czy też deratyzacyjne, w celu odświeżenia określonych pomieszczeń i skutecznej dezynfekcji, skutecznie zastępując mało efektowny chlor.

Silne właściwości dezynfekujące ozonu, uznawane są za bardzo skuteczne. A sam ozon uznawany jest dzięki temu za najmocniejszy z dostępnych utleniaczy.

Warto podkreślić, że charakteryzuje się on ponad tysiąckrotnie większą skutecznością w porównaniu z konwencjonalnie stosowanie metodami.

Co jest jednak najważniejsze, dla właścicieli firm lub obiektów usługowych to fakt, że ozon nie pozostawia po sobie toksycznych półproduktów.

Ozon rozkłada się do tlenu przez co do ozonowanego pomieszczenia można wejść już po niedługim czasie.

Ozonator sprawdzi się zatem zarówno do dezynfekcji małych pomieszczeń biurowych, jak i w hotelach, przedszkolach czy innych punktach, gdzie istnieje niebezpieczeństwo zakażenia, a liczba odwiedzających osób jest spora.

Ozonatory, a konkretne przeznaczenie

Ozonator będzie zdecydowanie najbardziej niezbędnym urządzeniem w hotelach, czy pensjonatach. Tylko dzięki niemu jesteśmy w stanie zagwarantować w 100% czyste pokoje wolne od zarazków. To przecież w tych miejscach, dezynfekcja jest wręcz niezbędna do utrzymania bezpieczeństwa.

Tutaj sprawdzą się ozonatory profesjonalne np. Ozonator profesjonalny 300m3+ Generator Ozonu 10,000mg/h - PRO-10G lub Ozonator Przemysłowy PRO-28G.

Ozonowanie będzie również niezwykle ważne w przedszkolach. W tych obiektach niemal codzienne dzieci, które są narażone na oddziaływanie bakterii. Tutaj sprawdzi się np. ozonator OSR-10G o wydajności 10g/h.

Oczywiście to tylko niewielki wycinek tego, gdzie ozonator może się sprawdzić. Bo powyższe urządzenia aktualnie stosuje się w niemal każdej sytuacji, w której chcemy zachować wysoki stopień bezpieczeństwa. Jeśli poszukujesz więcej informacji o ozonatorach lub chcesz zasięgnąć porady specjalistów to zajrzyj na OzonMED.

Dzięki zawartym tam informacjom lepiej zrozumiesz, czym jest skuteczne ozonowanie i dlaczego powinno Ci zależeć na zastosowaniu tego typu urządzeń!

Komentarze