Panele ogrodzeniowe w praktyce, czyli jak skutecznie uporządkować przestrzeń w ogrodzie

Panele ogrodzenioweOgród to spora przestrzeń do zagospodarowania. To oczywiście pojęcie względne - jedni muszą zadowolić się małą grządką i trawnikiem pod oknem, podczas gdy inni mają za domem prawdziwy park. W każdym przypadku przestrzeń ta wymaga uporządkowania - podobnie jak pomieszczenia w domu, tak i w ogrodzie każdy kąt ma swoje przeznaczenie. W celu wyznaczenia stref najlepiej sprawdzają się panele drewniane ogrodowe - proste elementy konstrukcyjne o bardzo niedocenianej funkcjonalności!

Zyskaj nieco intymności stosując osłonowe panele ogrodowe

Nie każdy może cieszyć się sielanką i całkowitym spokojem w swoim ogrodzie. Bywa, że zwarta zabudowa sprawia, że nawet na własnym podwórku musimy wysłuchiwać marudzących sąsiadów, hałasujących samochodów lub szczekających psów. Panele osłonowe do ogrodu (patrz - produktyogrodowe.pl) to jedna z tańszych i łatwiejszych w montażu form izolacji akustycznej. Wytyczając strefę intymności w ogrodzie, możemy nieco oddzielić się od tego, co wokół nas i zatopić się np. w ulubionej lekturze lub rozmowie z przyjaciółmi. W tym przypadku panele ogrodzeniowe pełnią rolę naturalnego parawanu - takie rozwiązania na tarasach oraz w przypadku dużych pergoli to jedna z lepszych opcji by zabezpieczyć się przed wiatrem, liśćmi oraz kurzem.

Panele drewniane ogrodowe mają też tę cechę, że świetnie nadają się jako podpora dla młodych nasadzeń oraz pnączy. Z ich wykorzystaniem można zakryć niezbyt reprezentatywne miejsca wokół domu lub w ogródku działkowym, między innymi strefę na odpady zielone, składzik na stare narzędzia, drewno na opał itd.

Panele ogrodzeniowe

Panele ogrodzeniowe

Fot. Drewniane panele ogrodowe ( źródło: https://www.produktyogrodowe.pl )

Panele ogrodowe jako naturalna ściana działowa

Duże przestrzenie w ogrodzie czasem trzeba podzielić na strefy. W niektórych przypadkach pozwala to np. ochronić nasadzenia przed bawiącymi się dziećmi, stworzyć kawałek zacienionego terenu, wytyczyć plac zabaw lub piaskownicę dla maluchów, miejsce parkingowe dla samochodu, skutera lub roweru i wiele innych. W tym przypadku panele osłonowe do ogrodu można potraktować jak swoistą ścianę działową. Jest bardzo wygodna w montażu, gdyż nie przewiduje się dla niej dużych obciążeń, zatem nie trzeba jej kotwić ani posadawiać na fundamentach.

I tak, jak w przypadku ścian działowych w domu, także panele ogrodzeniowe można potraktować jako dodatkowy atut aranżacyjny. Być może nie powiesimy na nim reprodukcji Picassa, ale z całą pewnością możemy pomyśleć np. ozdobnych, drewnianych donicach, hakach na narzędzia ogrodowe, składane leżaki, kolorowe dodatki lub lampiony. Panele ogrodowe to świetna opcja na dodanie nieco witalności do ogrodu - każde dodatkowe miejsce do zagospodarowania uroczymi bibelotami to wartość dodana, zwłaszcza wiosną i latem, gdy dni są ciepłe i długie, a domownicy chętnie wypoczywają na świeżym powietrzu.

Ocena: 5.0

Komentarze