Pawilony socjalno-biurowe z płyty warstwowej

PaneleObiekty wykorzystywane w charakterze pomieszczeń biurowych są wizytówką firmy. Często przyjmuje się w nich klientów. W związku z tym takie budynki muszą charakteryzować się nie tylko funkcjonalnością, ale również estetyką. Co więcej, ich wnętrze powinno być wygodne i przyjazne zarówno dla pracowników, jak i osób korzystających z ich usług. Szybko, łatwo i tanio można postawić pawilon socjalno-biurowy wykonany z płyty warstwowej. Taki obiekt spełni swoją funkcję, a ponadto będzie trwały i solidny. W razie potrzeby możliwy będzie jego transport i modyfikacja.

Płyty warstwowe

Płyty warstwowe to obecnie jeden z bardziej popularnych materiałów używanych do budowy pawilonów biurowych, gastronomicznych, handlowych i usługowych. Z tego materiału wykonywane są równie garaże, chłodnie, magazyny, kioski i wiele innych. Obiekty budowane z płyt warstwowych, nazywanych również obornickimi, w zależności od potrzeby mogą posiadać rdzeń poliuretanowy, styropianowy lub z wełny mineralnej.

Płyty obornickie cechują bardzo dobre parametry wytrzymałościowe i właściwości izolacyjne. Pozwala to na zredukowanie kosztów eksploatacji obiektu oraz obniżenie zużycia energii. Niski ciężar umożliwia zastosowanie lekkiej konstrukcji nośnej, co przyspiesza montaż, a w razie konieczności transportu znacznie go ułatwia. Płyty warstwowe posiadają klasyfikację ogniową, niezbędne certyfikaty, atest higieniczny oraz aprobatę techniczną.

Budowa pawilonu

Montaż obiektów z płyt obornickich jest bardzo szybki i łatwy. Może być wykonywany niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Teren pod budowę pawilonu z płyt warstwowych musi zostać wcześniej utwardzony. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest wylewka betonowa albo położenie kostki brukowej. Pawilon można również postawić na bloczkach betonowych.

Szkielet jest spawany z kształtowników stalowych, zabezpieczonych przed korozją. Ściany ustawia się płyt ściennych z odpowiednim wypełnieniem: poliuretanowym, styropianowym bądź z wełny mineralnej. Rodzaj zależy od oczekiwań klienta i przeznaczenia stawianego budynku. Taka konstrukcja jest wytrzymała i pozwala na montaż dodatkowych elementów, na przykład reklam. Na etapie budowy pawilon może zostać wzbogacony o różne elementy dekoracyjne, na przykład ozdobne panele, kasetony czy kamienie. Okna oraz drzwi zewnętrzne w pawilonach wykonywane są z profili aluminiowych lub PCV.

Pawilony socjalno-biurowe

Pawilony socjalno-biurowe z płyty warstwowej to doskonałe i tanie rozwiązanie. Już na etapie projektowania można ustalić dowolny układ pomieszczeń i ich wielkość tak, aby zapewnić komfort użytkowania. Istnieje możliwość indywidualnego dostosowywania projektów i obiektów do konkretnych wymagań klientów i specyfiki ich pracy. W takich budynkach może zostać wykonana instalacja elektryczna oraz grzewcza, co jest niezwykle ważne w polskich warunkach klimatycznych.

Obiekty o zastosowaniu socjalno-biurowym muszą być ergonomiczne i funkcjonalne, ale także bezpieczne dla pracujących w nich osób. Pawilony z płyt warstwowych spełniają wszelkie wymogi BHP oraz pozostają w zgodzie z wytycznymi wynikającymi z przepisów przeciwpożarowych.

Pawilony socjalno-biurowe z płyt warstwowych można w łatwy sposób modyfikować i dostosowywać do zaistniałych potrzeb. Co więcej, nadają się one do transportu, a więc mogą zostać przeniesione na inne miejsce. Obiekty z płyt obornickich łączą ze sobą komfort pracy oraz nowoczesny design. To doskonałe i tanie rozwiązanie dla firm, które potrzebują stworzyć pomieszczenia socjalne i biurowe.

Autor: www.plytbud.pl.

Komentarze