Płytki włoskie - połączenie funkcjonalności i estetyki najwyższej klasy

Płytki włoskieZainteresowanie włoskimi płytkami rośnie i nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ stanowią połączenie najlepszych cech materiałów wykończeniowych. Dopracowana estetyka sprawia, że wnętrza tchną elegancją, a praktyczne właściwości gwarantują wieloletnie użytkowanie.

Sekret popularności włoskich płytek

Oryginalne płytki hiszpańskie Poznań należą do najbardziej pożądanych materiałów wykończeniowych, ale równie duży entuzjazm wzbudzają płytki pochodzące z Włoch. Chętnie korzystają z nich projektanci wnętrz i polecają fachowcy. Ich popularność wiąże się z wysoką jakością wykonania, a nie tylko z przemijającym trendem. Wyróżniają się trwałością i wytrzymałością, co przekłada się na komfort oraz długotrwałość użytkowania. Interesujący i zróżnicowany design sprawia, że można urządzić wnętrza w dowolnym stylu. Efektowność oraz solidność płytek ceramicznych wiąże się z produkcją, w procesie której tworzona jest odpowiednia mieszanka gliny, piasku i materiałów uszlachetniających. Powstała masa jest poddawana procesom prasowania i ciągnienia. Następnie płytki są wypalane w temperaturze osiągającej nawet 1 300°C. Proces wypalania może trwać około 30 godzin. Na końcu płytki są malowane i dekorowane. Włoskie płytki powstają z naturalnych substancji, nie wydzielają toksycznych związków, dzięki czemu gwarantują bezpieczeństwo użytkowania.

Płytki włoskie nie tylko do pomieszczeń

Płytki włoskie można zastosować we wszystkich pomieszczeniach. Do wnętrz wilgotnych takich jak łazienka i kuchnia wystarczy wybrać wariant o odpowiednich parametrach. Wśród propozycji znajdujących się na stronie Paste Group są dostępne rozmaite wersje kolorystyczne oraz zróżnicowane wzornictwo. Można zaopatrzyć się w płytki także do salonu, sypialni i przedpokoju, ale oferta obejmuje ponadto płytki włoskie Poznań stosowane na zewnątrz budynków. Należy jedynie pamiętać, że standardowe modele nie są odporne na działanie niskich temperatur, dlatego na balkon lub taras trzeba wybrać warianty mrozoodporne. Korzystając z płytek włoskich, pomieszczenia można urządzić w każdym stylu: klasycznym, nowoczesnym, minimalistycznym, rustykalnym, vintage, glamour, skandynawskim lub kolonialnym.

Imitacje drewna - płytki zapewniające efekt naturalności

Wyrafinowany styl aranżacji można uzyskać, sięgając po płytki marmurowe. Niepowtarzalna faktura i błyszcząca powierzchnia uzyskana dzięki polerowaniu sprawia, że efekt jest oszałamiający. Można skorzystać również z płytek ceramicznych naśladujących wzór marmuru. Polecane rozwiązanie stanowią ponadto płytki imitujące drewno. Z pewnej odległości trudno odróżnić je od naturalnego drewna. Dostępne są modele imitujące nie tylko drewna rodzime, ale również egzotyczne. Są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu i o wiele lepiej sprawdzają się w pomieszczeniach narażonych na zachlapanie i działanie pary wodnej. Z ich pomocą można stworzyć aranżację łazienki w stylu mini spa.

Komentarze