Płyty kwarcytowe: Kwarcyt zachwyca swoją naturalnością i elegancją jednocześnie

Płytki kwarcytoweZastanawiasz się, czym wykończyć wewnętrzną ścianę w salonie lub sypialni, aby nadać jej oryginalnego akcentu? Przyjrzyj się płytkom kwarcytowym, które umożliwiają przygotowanie naprawdę atrakcyjnej aranżacji.

Współcześni projektanci wnętrz zdążyli nas przyzwyczaić do tego, że w aranżowaniu wnętrz nie ma rzeczy nie do wykonania. Nie ma też mody, która jako jedyna wyznacza trendy oraz narzuca gotowe rozwiązania. Kluczem do stworzenia udanej aranżacji jest przygotowanie wnętrza idealnego względem własnych upodobań oraz będącego spełnieniem oczekiwań i marzeń. Nie sposób zaaranżować dwóch jednakowych pomieszczeń dla innych użytkowników, bowiem każdy będzie miał inne przekonania i gust dekoracyjny.

Płytki kwarcytowe

To dlatego na rynku wykończenia wnętrz mamy tak wiele różnorodnych materiałów czy to ściennych, czy podłogowych, którymi można stworzyć naprawdę udaną aranżację. Aktualnie bardzo dobrze spełnia swoją rolę płytka kwarcytowa, która subtelnie podkreśla określony styl, a jednocześnie prezentuje się naprawdę okazale! Zobacz dostępne motywy płytek kwarcytowych na klink.pl

Gdzie zastosować płytkę kwarcytową?

Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań, jest pokrycie płytką kwarcytową ściany za telewizorem. Stworzony w ten sposób efekt głębi, naturalności, ale także lekki industrializm, odmienia wnętrze.

Płytki kwarcytowe

Kamień choć surowy, zimą ociepla wnętrze, szczególnie jeśli w jego bliskim sąsiedztwie znajduje się kominek. Swoją fakturą oraz wyjątkowym kształtem przypomina materiał zastosowany w domkach górskich.

Płytkę kwarcytową warto także zastosować w korytarzu, w miejscu, w którym odkładamy obuwie lub wieszamy obrania. Chronimy w ten sposób ścianę przed zabrudzeniem, a jednocześnie tuż od wejścia pięknie akcentujemy nasz dom, nadając mu charakterystycznej oprawy.

Płytki kwarcytowe

Płytki kwarcytowe można wreszcie zastosować także podczas wykańczania obudowy kominków lub filarów. W ten sposób od razu narzucamy nowoczesny styl architektoniczny, a domowa aranżacja zaczyna przypominać skandynawską.

Płytki kwarcytowe

Płytki kwarcytowe mają różne kolory oraz fakturę. Spora ilość wzorów umożliwia stworzenie naprawdę ciekawych aranżacji. To bardzo ważne, ponieważ płytkę kwarcytową należy dopasować nie tylko do panującego stylu w domu, ale także stopnia zacienienia lub naświetlenia pomieszczeń.

Komentarze