Pokost lniany - kiedy zastosować podkład pod malowanie?

Pokost lnianyKonserwacja drewna może być prawdziwą przyjemnością, tym bardziej, że ilość produktów dostępnych na rynku stale się powiększa. Jeżeli zależy Wam na odpowiednim zabezpieczeniu drewna i naturalnym wykończeniu, wybierzcie ekologiczny pokost lniany. Czym jest, jakie ma właściwości i kiedy go stosować?

Pokost lniany - właściwości

Pokost lniany jest ekologicznym środkiem impregnującym powierzchnie drewniane.
Ten naturalny preparat przeznaczony do gruntowania drewna jest produkowany na bazie zagęszczonego oleju lnianego. Odpowiednio wzbogacony skład pozwala na dokładne wypełnienie powierzchni i wzmocnienie jej odporności na warunki atmosferyczne. Pokost lniany oprócz zapewnienia ochrony przed wilgocią, jest również świetnym podkładem, na który można nakładać kolejne warstwy materiałów budowlanych, takich jak: farby podkładowe, nawierzchniowe, a także lakiery do drewna. Aby efekt finalny był zadowalający pamiętaj o odpowiednim oczyszczeniu i wysuszeniu powierzchni przed malowaniem. Pokost pozostawia niewidoczną warstwę impregnującą i delikatny efekt wykończenia. Bardzo dobre efekty daje stosowanie pokostu podgrzanego w kąpieli wodnej do temperatury +50°C - +60°C. Podwyższona temperatura zwiększa wnikanie pokostu w głąb drewna i przyspiesza proces wysychania.

Pokost lniany - zastosowanie

Właściwości pokostu lnianego są współmierne do innych środków ochrony drewna. Można go stosować na zewnątrz i w środku pomieszczeń. Przez to, pokost ma dość uniwersalne zastosowanie:

  • na zewnątrz - skutecznie zabezpiecza przed wilgocią meble ogrodowe, boazerie, altany, płoty, huśtawki, a nawet karmniki;
  • wewnątrz - podstawowy środek zabezpieczający przy meblach klasycznych (wydobywa kolor i fakturę drewna), do parapetów, a także podłóg.

Pokost lniany stosuje się na drewno surowe i wszystkie materiały drewnopochodne i idealnie sprawdza się jako podkład pod malowanie preparatami ftalowymi. Jeżeli zależy Ci na odpowiedniej ochronie przed pękaniem i wysychaniem drewna, wypróbuj podkład impregnujący do drewna Jedynka Pokost Lniany, a dopiero na tę warstwę nałóż docelowe wykończenie. Zastosowanie tego preparatu sprawi, że otrzymamy dobrze zakonserwowane i odżywione drewno.

Źródło: www.farbyjedynka.pl.

Komentarze