Poznańskie Naramowice - dlaczego tak chętnie tam zamieszkujemy?

Poznańskie NaramowicePoznań to jedno z najpiękniejszych polskich miast, które cieszy się nie tylko zainteresowaniem ze strony turystów, lecz także co roku przybywa tam coraz więcej mieszkańców.

W odróżnieniu od miast najbardziej turystycznych i obleganych, takich jak: Warszawa czy Kraków, coraz częściej szukamy miejsc spokojniejszych do życia. Nie tylko rodziny czy ludzie w starszym wieku decydują się na kupno mieszkania z dala od centrum. Okazuje się, że coraz częściej to właśnie młodzi wybierają spokojniejsze okolice do zamieszkania.

Obecnie jednym z najlepszych miejsc do mieszkania w Poznaniu są Naramowice położone w północnej części miasta. Poznańskie Naramowice dynamicznie się rozwijają i wciąż realizowane są w niej kolejne inwestycje. Znajduje się tam wiele osiedli mieszkaniowych, m.in. Osiedle przy Rezerwacie, Osiedle Żurawiniec czy Osiedle Zielona Podkowa. Oprócz budynków mieszkalnych swoje siedziby mają tam także firmy. Naramowice są także bardzo dobrze skomunikowane, dzięki czemu szybko dostaniemy się do centrum miasta.

Atutami poznańskich Naramowic są niewątpliwie spokój i elegancja tego miejsca. Kto mieszka w Naramowicach może odwiedzać przepiękny torfowiskowy rezerwat przyrody Żurawiniec. Jeśli jesteś mieszkańcem Naramowic możesz bez problemu udać się na odprężający spacer do pobliskiego rezerwatu i odpocząć w otoczeniu natury. Oprócz Żurawca, mieszkańcy mogą latem opalać się w pobliżu Stawu Młyńskiego. Przy wyborze przyszłego mieszkania zwróć uwagę na to, co znajduje się wokół twojego domu. Jeżeli na co dzień pracujesz w ścisłym centrum, docenisz jak dużą wartość ma spokojniejsze miejsce, zarówno dla naszego zdrowia, jak i codziennego samopoczucia. Poza tym wielość leśnych terenów sprzyja uprawianiu sportów, na przykład bieganiu czy jeździe na rowerze.

Ponadto w Naramowicach wkrótce ma powstać wyczekiwana trasa tramwajowa, dzięki czemu dojazd w różne części miasta będzie jeszcze prostszy i szybszy. Tramwaj pojedzie dalej na północ w kierunku Moraska i Umultowa. Wcześniej powstanie nowy odcinek trasy w stronę centrum - od pętli Wilczak, następnie na ul. Szelągowską do skrzyżowania ul. Garbary i Estkowskiego.

Dynamiczny rozwój Naramowic i jego doskonałe położenie stało się magnezem dla nowych mieszkańców. Z tego względu deweloperzy oferują w tej części Poznania dużo nowych mieszkań na sprzedaż w atrakcyjnych cenach. Przykładem są mieszkania na sprzedaż Karpia 22 dewelopera Red Co., z kameralnym otoczeniem i eleganckim wykończeniem budynków. Naramowice ze względu na dobrą lokalizację przyciągają nowych inwestorów, a także coraz częściej kupowane są tam mieszkania pod wynajem. Jeśli szukasz mieszkania dla siebie, pod biuro czy wynajem - wybierz poznańskie Naramowice! To miejsce, które będzie nie tylko doskonałą inwestycją finansową, lecz także inwestycją w spokój i odpoczynek od zatłoczonego centrum miasta.

Ocena: 5.0