Profile aluminiowe LED

Profile aluminiowe LEDW dobie cieszących się popularnością oświetleń LED profile aluminiowe stały się nieodłącznym elementem stosowanym w aranżacji oświetlenia za pomocą taśm. To funkcjonale i estetyczne elementy, które dzięki umiejętnemu rozmieszczeniu, wydobywają z wnętrza jego prawdziwy urok i nadają mu nastrojowy charakter.

W trakcie planowania oświetlenia możemy zorientować się, że w naszym mieszkaniu są miejsca, gdzie niestety nie możemy zainstalować lampy lub plafonu, a jedynie taśma LED spełni nasze oczekiwania i doświetli to nieprzystępne miejsce (np. pod szafkami w kuchni). Dzięki praktyczności i estetyce aluminiowe profile LED są często wykorzystywane do aranżacji wnętrz. Czy warto zdecydować się na profil LED? Jeśli tak, to dlaczego?

Profil LED - co to takiego?

Profil LED jest profilem do taśm ledowych, czyli charakterystycznym rodzajem montażowej listwy, którą stosuje się w profesjonalnych, nowoczesnych oświetleniowych instalacjach, opartych na energooszczędnych źródłach światła (diody SMD). Profile LED aluminiowe odgrywają niesamowicie istotną rolę w montażu taśmy LED, ponieważ nie tylko podnoszą walory estetyczne instalacji, ale również przedłużają trwałość samej taśmy, chroniąc ją przed nieumyślnym uszkodzeniem, bądź oderwaniem. Profile dla taśm wykonane zostały z wysokiej jakości aluminiowego odlewu, dzięki czemu tworzą wraz z taśmą bardzo trwały i estetyczny duet.

Taśma LED w salonie z aneksem kuchennym

Efektowny i solidny sposób

Każdy z nas chciałby, aby jego mieszkanie było zaaranżowanie i oświetlone efektownie, a zarazem praktycznie, ciesząc oko domowników i gości. Nie trudno wyobrazić sobie, że ledowa taśma bez profilu nie wygląda zbyt starannie i rzecz jasna, solidne. Profile LED, pod warunkiem, że są odpowiednio dobrane do stylistyki pomieszczenia, stanowią świetny sposób na funkcjonalne zwieńczenia projektu oświetlenia. W aluminiowej listwie umieszcza się taśmę LED, ukrywając tym samym ewentualne mankamenty instalacji. Tak wkomponowana taśma, niemal wtapia się w otoczenie, podświetlając wybrane przez nas elementy wnętrza. Profile LED, prócz subtelnego, lecz wyraźnego podświetlenia, pełnią niewątpliwie funkcję dekoracyjną. Większość profili do taśm charakteryzuje się bardzo prostą i minimalistyczną formą, dzięki czemu można z łatwością wybrać określony profil do wybranego stylu wnętrza.

Bezpieczeństwo

Oprócz estetyki, profile aluminiowe LED pełnią również ochronną funkcję. Dzięki konstrukcji z najwyżej jakości aluminium mają za zadanie zapobieganie ewentualnemu przegrzewaniu się ledowej taśmy. Można więc stwierdzić, że profile LED działają również jako radiatory, które wyprowadzają nadmiar ciepła z przestrzeni profilu, co w rezultacie zwiększa żywotność ledowych diod. Dzięki profilom aluminiowym możemy przez długi czas cieszyć się energooszczędnym i sprawnym oświetleniem.

Taśma LED w łazience

Ochrona dla taśm LED

Zadaniem profilu LED jest również ochrona stosunkowo wrażliwej diody. Zastosowanie profili LED zabezpiecza taśmę, która znajduje się we wnętrzu aluminiowego otworu, listwy te domykają się poprzez zaślepki i osłonki w różnym kolorze. Takie rozwiązanie pozwala na izolację i zabezpieczenie taśmy przed potencjalnymi uszkodzeniami, zabrudzeniami, działaniem niekorzystnych czynników środowiska. Wszystkie te ewentualności mogłyby w sposób znaczący wpłynąć na jakość i czas pracy taśmy. Niewłaściwe działanie oświetlenia naraża na nakłady pieniężne związane z jego krótką żywotnością i wiąże się z kosztami wymiany taśmy. Profile do taśm LED doskonale sprawdzą się zarówno w kuchni, łazience, salonie, sypialni, jak również we wnętrzach użyteczności publicznej.

Sprawdź jaką taśmę wybrać https://www.salonled.pl/pl/14-profile-led-alu.

Jednolite oświetlenie na całej długości

Dzięki profilom LED możemy uzyskać jednolitą linię światła. Poprzez osłonki, które stanowią użyteczne uzupełnienie całej konstrukcji profilu LED, strumień światła tworzy równomierną, prostą i estetyczną linię, dającą jednostajne źródło światła, nie wyodrębniając pojedynczych punktów. W rezultacie taki efekt jest łagodniejszy i bardziej przyjemny dla ludzkiego oka, a wybór adekwatnego klosza (np. mlecznego, bądź przezroczystego) kreuje nam możliwość regulacji stopnia natężenia i rozproszenia światła. Często zdarza się, że oświetlenie, które nie jest w prawidłowy sposób rozproszone czy stonowane w odniesieniu do wnętrza, w jakim się znajduje, bywa uciążliwe i nieestetyczne. Dlatego poza funkcją ozdobną, profile dają nam szansę na poszerzenie aranżacyjnych i użytkowych możliwości, ponieważ możemy wykorzystać taśmę z profilem do budowania światła dekoracyjnego lub głównego w miejscach niedostępnych.

Podświetlenie pod szafkami w kuchni

Solidne przymocowanie

Montaż oświetlenia, dzięki profilom aluminiowym gwarantuje trwałe i solidne przymocowanie taśmy do określonej powierzchni. Zdarza się, że podłoże, do którego chcemy zamontować taśmę, charakteryzuje się nierównościami, bądź niestabilną nawierzchnią, która uniemożliwia prawidłową instalację taśm LED. Naklejenie taśmy estetycznie, stabilnie i równo nie zawsze okazuje się możliwe, w dodatku zawsze istnieje ryzyko, że w najmniej oczekiwanym momencie taśma po prostu odklei się od ściany, bądź meblowej płyty. Dlatego z pomocą przychodzi profil do taśm LED, dzięki któremu uzyskamy zadowalający, staranny efekt, a montaż okaże się sprawniejszy i bardziej skuteczny niż w przypadku naklejania taśmy LED. Jeśli rozważamy montaż profili LED w łazience i chcemy, aby były one solidne, warto sięgnąć po wodoodporne modele, które w łatwy sposób można umocować pomiędzy łazienkowymi płytkami, tworząc szczelność.

Profil ledowy to nie tylko rozwiązanie do wnętrza, gdyż producent oferuje także model HR-line. Jest to rozwiązanie dedykowane na zewnątrz, bardzo solidne i estetyczne. Profil takiego rodzaju może z powodzeniem zostać zainstalowany pomiędzy elementami kostki brukowej, gdyż wytrzymuje bez żadnych problemów nacisk samochodowych kół.

Komentarze