Rodzaj szkła a komfort przebywania w budynku

Panorama miastaZwykłe szkło typu float spełnia swoją podstawową funkcję, jednak w nowoczesnym budownictwie okazuje się niewystarczające. Na rynku dostępne są także szkła hartowane i ze specjalnymi powłokami, które poprawiają jego parametry i bezpośrednio wpływają na komfort przebywania w budynku.

W nowoczesnych budynkach ważną rolę odgrywają okna, które często zajmują całą wysokość ściany, od podłogi po sufit. Tworzą wówczas jasną, przyjazną mieszkańcom przestrzeń. Wymagają zastosowania dobrej jakości materiałów.

Bezpieczne i funkcjonalne szkło do dużych przeszkleń

Zalety szkła hartowanego są wykorzystywane przy produkcji dużych okien. Wykazuje ono kilkakrotnie większą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wysokiej lub niskiej temperatury. Z dużymi przeszkleniami związane jest ryzyko nagrzewania się pomieszczeń latem i dużych strat energii zimą. Aby temu zapobiec, warto wybrać specjalne szkło termoizolacyjne o niskim współczynniku przenikania ciepła i wysokiej przepuszczalności światła, która zapewni jasne wnętrze. Materiał najczęściej wykorzystuje się w szybach zespolonych dwukomorowych. Dzięki niemu uzyskuje się najlepszą termoizolacyjność. Wybierając konkretny rodzaj szyby, warto także zdecydować się na producenta godnego polecenia. Renomowane firmy, takie jak na przykład Saint-Gobain, oferują najnowocześniejsze rozwiązania, pozwalające stworzyć dom na miarę potrzeb.

Szkło grzewcze - niezwykły komfort zimą

Dzięki szybom z powłoką niskoemisyjną z tlenków metali zintegrowanym z niewidocznym systemem grzewczym można zoptymalizować pobór energii potrzebnej do ogrzewania budynku. Jeśli są odpowiednio dobrane do wielkości pomieszczeń, nie trzeba ponadto używać tradycyjnych grzejników. Mają także zdolność topienia śniegu, który zalega na powierzchni szklanych dachów i działanie antykondensacyjne. Ograniczenie konieczności ogrzewania pomieszczeń zimą wpływa na redukcję emisji dwutlenku węgla i zmniejszenie rachunków za opał, prąd czy gaz. Rozwiązanie można więc nazwać zarówno ekonomicznym, jak i ekologicznym.

Estetyczne szkło samoczyszczące

Termoizolacyjność i wytrzymałość szkła to nie jedyne parametry, które podnoszą komfort korzystania z budynku. Dla wielu osób ważna jest także estetyka oraz niesprawiająca problemów konserwacja. Z tej przyczyny coraz większą popularnością cieszą się szyby ze specjalną powłoką, która wspomaga utrzymanie szklanej powierzchni w czystości. Do umycia takich szyb wystarczy czysta woda z węża ogrodowego, która spłucze wszystkie zabrudzenia. Skuteczne będą także deszcz i słońce, zapewnią bowiem samoistne oczyszczanie się ich. Nie trzeba martwić się smugami - dzięki powłoce nie będzie po nich śladu. Czyste szyby w ogrodzie zimowym lub na przeszklonym dachu będą prezentowały się estetycznie i poprawią komfort przebywania w budynku.

Ocena: 5.0

Komentarze