Sprawdź funkcje jakie dają elektroniczne maty do ogrzewania podłogowego

Mata grzejnaOgrzewanie podłogowe to coraz popularniejszy sposób na ogrzanie domu. Za jego instalacją przemawia tempo nagrzewania i estetyka - wreszcie nie musimy mieć na ścianach szpecących grzejników. Sprawdzamy, dlaczego warto inwestować w maty grzejne.

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe uznawane jest za najbardziej efektywny system grzewczy. Powód jest prosty, ciepłe powietrze z podgrzanej podłogi unosi się równomiernie ku górze, a więc w pierwszej kolejności ogrzewa niższe partie pomieszczenia. W ten sposób unikamy strat ciepła, możemy szybciej ogrzać dom czy pojedyncze pomieszczenie, czyli de facto oszczędzamy na ogrzewaniu. Ogrzewanie podłogowe może być połączone z energooszczędnymi źródłami ciepła, np. pompami ciepła lub kolektorami słonecznymi. W przypadku wyboru elektrycznego ogrzewania podłogowego łatwo zauważyć znaczny spadek nakładów finansowych na ogrzewanie (Zobacz: zamel.com). Dużą zaletą ogrzewania podłogowego jest trwałość instalacji, jeśli jest dobrze wykonana, będzie działać praktycznie bezawaryjnie.

Mata grzejna

Kiedy wybrać maty do ogrzewania podłogowego

Maty grzejne do ogrzewania podłogowego przeznaczone są do montażu w elektrycznym ogrzewaniu podłogowym cienkowarstwowym. Można je układać pod płytkami ceramicznymi (np. gresem lub terakotą) i płytami kamiennymi (marmur, granit, kompozyt). Mata grzejna może być używana jako ogrzewanie podstawowe lub dodatkowe w domach, mieszkaniach, biurach i obiektach użyteczności publicznej. Z oczywistych powodów maty grzejne elektryczne najlepiej jest montować przy wznoszeniu budynku lub generalnym remoncie.

Maty grzejne elektryczne do ogrzewania podłogowego doskonale sprawdzają się w łazience.

Mata grzejna

Maty grzejne a ogrzewanie podłogowe - zalety

Maty grzejne są schowane pod podłogą, a więc niewidoczne - poza niewątpliwą zaletą estetyczną mamy tu większą możliwość aranżacji ścian, ustawienia mebli itp. Obsługa ogrzewania podłogowego matami grzejnymi jest w pełni zautomatyzowana i sprowadza się do zaprogramowania optymalnej temperatury lub ustawienia czasu pracy mat grzewczych. Niska temperatura emitowana z ogrzewania podłogowego nie wysusza powietrza, wyraźnie widać, że używanie mat grzejnych ma pozytywny wpływ na utrzymanie prawidłowej wilgotności w domu. Maty grzejne zastosowane w ogrzewaniu podłogowym są przyjazne dla alergików. W tym systemie grzejnym praktycznie nie zachodzi konwekcja, a więc drobinki kurzu i alergeny nie unoszą się w powietrzu.

Ocena: 5.0