Szare ściany - jak łączyć z innymi kolorami?

Szare ścianySzarości we wnętrzu mogą stworzyć przyjemną atmosferę - sprawią, że pomieszczenie będzie klimatyczne, eleganckie i nowoczesne. Dodatkowo stanowią one fantastyczne tło dla dodatków i dekoracji naściennych. Wiele odcieni szarości połączonych z innymi kolorami może nadać pokojowi wyjątkowości. Pokażemy Ci, które kolory będą najlepiej do siebie pasować.


Szarości i pastele w duecie

Chłodne odcienie dobrze ze sobą korespondują i wbrew pozorom wcale nie muszą ochładzać pomieszczenia - zwłaszcza jeśli znajduje się w nim duże okno, przez które wpada sporo światła w ciągu dnia. Jeśli do swojego wnętrza wybierasz jasny, zimny odcień szarości, możesz go połączyć z chłodnymi pastelami. Barwy takie, jak mięta, blade odcienie niebieskiego czy kolor liliowy stworzą doskonałą parę z surowym szarym. Pastelowe barwy optycznie powiększą pomieszczenie, a w takim zestawieniu kolorystycznym dodadzą mu także stylu i uroku.

W symbiozie z czernią

Takie powiązanie kolorystyczne początkowo może wydawać się ryzykowne. W końcu szarości i czerń znajdują się w gamie raczej tych bardziej ponurych barw. Czy rzeczywiście ich zestawienie sprawi, że pomieszczenie będzie przygnębiające i optycznie pomniejszone? Nic bardziej mylnego! Takie połączenie kolorów sprawdzi się doskonale w pomieszczeniach, w których na co dzień jest sporo ostrego światła. Szare ściany z dodatkiem czerni złagodzą jasność, jednocześnie nadając pokojowi wysublimowanego smaku.

Szarość z białą nutą

Ci, którzy mają obawy przed łączeniem szarego z czarnym, z pewnością bardziej skłonni będą rozświetlić go barwą białą. Dzięki białemu pomieszczenie będzie wyglądało na większe, niż jest w rzeczywistości. Dodatkowo takie połączenie sprawi, że pokój będzie wydawał się cieplejszy i przyjemniejszy. To rozwiązanie kolorystyczne wystylizuje wnętrze na szykowne i nowoczesne, a do tego daje gospodarzom swobodę w doborze dodatków.

Odrobina żywego koloru

Szare ściany przełamać można kolorem, który rzuci się w oczy i automatycznie ożywi przestrzeń. Do różnych odcieni szarości będą więc pasować żółcie, róże, czerwienie czy soczyste barwy koloru niebieskiego. Szare ściany będą stanowiły idealne tło dla wyróżniających się, intensywnych barw, jednocześnie trochę je tonując, by nie były zbyt krzykliwe i nie gryzły się z otoczeniem. Jest to interesujące połączenie, dzięki któremu wnętrza nabiorą ciekawego charakteru.

Szara ściana nie musi być nudna i nijaka, jest to kolor, który stanowi świetną podstawę pod wyjątkowe i oryginalne wnętrza. Połączone z odpowiednią barwą i zgrane z dodatkami sprawią, że pomieszczenia będą ożywione, przytulne i interesujące. Seria farb Beckers Designer Colour oferuje szeroką gamę szarości - od chłodnych, przez takie z tonacjami niebieskimi bądź zielonymi, po odcienie ciepłe. Jest z czego wybierać, więc i możliwości aranżacji jest wiele!

Autor - beckers.pl.

Komentarze