Tapety ozdobione wzorami roślinnymi królują wśród najnowszych trendów

Tapety w motywy roślinneTapety z wzorami roślinnymi najchętniej wybierana dekoracja na ściany w salonach, zarówno nowoczesnych, jak i retro. Są uniwersalne i ponadczasowe, a przy tym urzekająco ładne. Zobacz, jak wybrać tapetę z motywem roślinnym do twojego wnętrza.

Moda na tapety z wzorami roślinnymi wciąż trwa

Tapety z wzorami roślinnymi są obecnie najczęściej wybierane przez klientów. Po latach fascynacji nowoczesnością i techniką obserwuje się wyraźny powrót do korzeni. Stąd właśnie tak duża popularność stylów architektonicznych boho i eko, które jak żadne inne nawiązują do natury. Stąd też moda na tapety w motywy roślinne znajdziesz w sklepie MyHoneyHome.pl - dziś niemal każdy chce mieć w domu namiastkę ogrodu, choćby na ścianie.

Jak dobrać tapetę z motywem roślinnym do salonu

Salon to reprezentacyjne pomieszczenie i jako takie ma prawo zachwycać wystrojem przyciągającym wzrok. Tu doskonale sprawdzają się wyraziste tapety w mocno nasyconych barwach przedstawiające duże kwiaty. Taką tapetę najlepiej położyć na jedną ścianę lub jej fragment. Może być tłem dla sofy, konsoli lub kącika ze stolikiem kawowym.

Tapeta w salonie musi pasować kolorystycznie do wnętrza, ale ma prawo wyróżniać się na jego tle. Jednak nie będzie w dobrym guście wybranie tapety w różowe kwiaty, gdy większość dekoracyjnych dodatków jest czerwona lub żółta.

Jak dobrać tapetę z motywem roślinnym do sypialni

W sypialni stawiamy na wyciszenie i dobre warunki do odpoczynku. Tapeta do sypialni niekoniecznie będzie w kwiaty. Trzeba pamiętać, że motywy dekoracyjne to także liście. Obecnie bardzo modne są tapety z motywem liści monstery lub palmowych. To dobre rozwiązanie, jeśli chcemy stworzyć przytulne, ale niekoniecznie minimalistyczne wnętrze. Jeśli zdecydujemy się postawić na kwiaty, to lepiej, by nie były one zbyt jaskrawe. Wyjątkiem są awangardowe sypialnie, w których to właśnie kolor wybija się na pierwszy plan.

Tapety w motywy roślinne

Tapety z wzorami roślinnymi - w jakich stylach wnętrzarskich się sprawdzą

Właściwie w każdych, bo pojęcie "tapety z wzorami roślinnymi" jest bardzo szerokie. W minimalistycznych wnętrzach dobrze sprawdzą się tapety z wzorami geometrycznymi wykorzystujące motywy roślinne, we wnętrzach nowoczesnych tapety z naturalnie odwzorowanymi kwiatami, także pod względem wielkości, we wnętrzach eko i boho - fototapety z fragmentem krajobrazu roślinnego. Oczywiście nie są to sztywne wytyczne - kwietna łąka doskonale sprawdzi się we wnętrzu modernistycznym, a prosty, powtarzalny wzór (np. tapety w liście monstery dostępne w sklepie MyHoneyHome.pl) można z powodzeniem zastosować we wnętrzu boho lub glamour.

Komentarze