Toaleta publiczna dla matki z dzieckiem - niezbędne wyposażenie

ToaletaMatki z małymi dziećmi często w miejscach publicznych czują się wyobcowane. Toalety dla matki z dzieckiem, czy raczej pokoje matki z dzieckiem nie są jeszcze standardem we wszystkich miejscach publicznych. Korzystanie ze zwykłej toalety i poszukiwanie miejsca, gdzie będzie można w spokoju je nakarmić nie należy zatem do prostych, a przecież dziecko ma swoje potrzeby. Wchodzenie z dzieckiem do toalety publicznej czasem jest niemożliwe z wózkiem ze względu na zbyt wąskie drzwi. Wyposażenie także powinno być dopasowane do potrzeb, a akcesoria w toalecie, takie jak suszarki do rąk, na odpowiedniej wysokości, ułatwiającej ich użytkowanie.

Przewijak niezbędnym wyposażeniem, którego zwykle brakuje

W toalecie matki i dziecka niezbędnym wyposażeniem jest przewijak. Dzięki niemu można swobodnie przebrać dziecko. W małych toaletach stosuje się przewijaki naścienne. Nie trzeba tu obawiać się braku stabilności, gdyż posiadają one wytrzymałość kilkadziesiąt kilogramów, zatem kilku kilogramowe niemowlę, a także torba z akcesoriami nie stanowią przesadnego obciążenia. W miejscach, gdzie jest więcej miejsca stosuje się przewijaki przy umywalce, na wyspie umywalkowej. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż wszystkie akcesoria są pod ręką, a dodatkowo dostęp do wody jest także wygodny. W tej strefie można umieścić również łagodny odświeżacz powietrza, który sprawia, że przykry zapach jest neutralizowany.

Podgrzewacz do mleka

Kolejnym akcesorium, którego nie powinno zabraknąć w pokoju matki i dziecka jest podgrzewacz do mleka. Ten gadżet wiele mam nosi ze sobą, jednak w miejscach publicznych, które reklamują się jako przyjazne rodzicom z małymi dziećmi powinny się one znajdować. Dzięki temu matka może podgrzać odciągnięte przy pomocy laktatora mleko. Oczywiście niektóre matki karmią naturalnie. Tu żaden podgrzewacz nie jest konieczny i jest to z pewnością najwygodniejsze. Musi być jednak zapewniona intymna przestrzeń.

Miejsce do karmienia dziecka

Pokoje dla matki z dzieckiem nie powinny przypominać standardowych toalet, a raczej pokój rozszerzony o sanitariat. Dlatego dla wszystkich tych mam, które karmią swoje dziecko naturalnie należy zapewnić wygodne miejsce. Może być to fotel, który będzie nieco odwrócony, aby zapewnić matce większą intymność. Wygoda i spokój przy naturalnym karmieniu są niezwykle istotne, wszak stres wpływa na laktację. Dziecko musi mieć zapewnione miejsce do komfortowego spożywania posiłku.

Kącik dla dzieci

Często matki z małymi dziećmi przychodzą do toalety dla matki i dziecka razem z niemowlakiem i starszym dzieckiem. W związku z tym w wielu miejscach designerzy myślą również o ich potrzebach. Dlatego obok strefy karmienia może znajdować się kącik z małym stoliczkiem i krzesełkiem, a także papierem i kredkami. Warto w tym miejscu umieścić również kilka zabawek. W ten sposób można umilić starszemu dziecku dłużący mu się czas.

Strefa umywalkowa i toaletowa

Ponieważ toaleta dla matki z dzieckiem pełni jeszcze funkcję sanitarną konieczne jest zaadaptowanie w niej miski toaletowej w kabinie toaletowej. Ponieważ raczej trudno w toalecie zmieścić dwa wózki, to matka ma w niej pełną prywatność i może na chwilę wózek z dzieckiem zostawić przed kabiną, wewnątrz pokoju toaletowego. Strefa umywalkowa jest przeznaczona zarówno dla matki, jak i dla dziecka, wszak może się zdarzyć sytuacja, że skończą się mokre chusteczki, a jednak będzie trzeba umyć dziecko w trakcie przewijania. Często takie akcesoria są dostępne obok umywalki. Ponadto muszą się tam znajdować albo ręczniki papierowe albo suszarki do rąk z sklepu dozowniki-suszarki.pl. Wybór spośród suszarek do rąk kieszeniowych i manualnych pozwala dopasować je do kubatury pomieszczenia i potrzeb. Istotne znaczenie ma również usytuowanie akcesoriów w strefie umywalkowej względem przewijaka. Wszystko powinno być pomyślane w taki sposób, aby zapewnić ergonomię.

Toaleta dla matki i dziecka nie jest w stu procentach sanitariatem, a raczej pokojem z aneksem sanitarnym. Warto podkreślić, że pomimo nazwy nie jest ona przeznaczona jedynie dla kobiet, ale również dla ojców z dziećmi. Wszak w toaletach damskich zdarzają się przewijaki, natomiast w męskich trudno je uświadczyć. Dlatego właśnie stworzenie osobnego pomieszczenia jest bardzo istotne.

Komentarze