Urządzanie mieszkania w stylu industrialnym

Salon w stylu industrialnymStyl industrialny powstał z konieczności, gdy w USA panowała recesja spowodowana upadkiem wielu przedsiębiorstw. Dzisiaj cieszy się ogromną popularnością i jest uznawany za symbol gustu i wyrafinowania.

Jeżeli podobają Ci się duże i otwarte wnętrza, surowość, ograniczona paleta kolorystyczna, minimalizm - ten styl zdecydowanie jest dla Ciebie!

Mamy dla Ciebie kilka przydatnych porad dotyczących urządzenia mieszkania w stylu industrialnym.


Podstawowe zasady stylu loft

Przestrzeń - najważniejszy element

Podstawową cechą tego stylu jest spora przestrzeń, w której unika się podziału ścianami między kuchnią a salonem lub pokojem i łazienką. To głównie meble i zastosowane materiały wyznaczają kolejne strefy pomieszczeń. Taka przestronność z pewnością sprzyja kreatywności, dlatego w amerykańskich filmach lofty zamieszkiwane są w dużej mierze przez artystów.

Surowość

Surowe mury, kable, beton, widoczne rury - tych rzeczy nie może zabraknąć w industrialnym wnętrzu. Wywodzi się to z amerykańskich fabryk, które w okresie recesji pojawiły się do wynajęcia i zostały przeobrażane w mieszkania. Jeżeli fabryka - nie możemy również zapomnieć o metalowych dodatkach np. w postaci półek.

Minimalizm

Ten styl kocha prostotę. Zapomnijmy o niepotrzebnych dekoracjach, które zabierają przestrzeń. Skupmy się na eksponowaniu wnętrza samego w sobie.

Jadalnia w stylu loftowym

Meble z duszą

Proste formy i skrajny minimalizm zdecydowanie królują podczas urządzania wnętrz w stylu industrialnym. Zwróć uwagę na meble z targów staroci lub te, które zapomniane stoją na strychu. Umiejętne odświeżenie nada im charakteru i będą fantastycznie prezentować się w Twoim mieszkaniu. Nie masz czasu na takie zabiegi? Istnieją firmy, które mają w swojej ofercie meble w takim stylu i od ręki możesz urządzić wszystkie pomieszczenia.

Pomieszczenia w stylu industrialnym

Kuchnia

Odpowiedni klimat w kuchni można stworzyć za pomocą dobrze dobranego oświetlenia. Wybierz solidne stalowe lampy przypominające te, które dawniej oświetlały blaty w fabrykach. Doskonale sprawdzą się również płytki w stylu metro, które nadadzą całemu pomieszczeniu charakter.

Kuchnia w stylu industrialnym

Salon

Jak? Cegła na ścianie, metalowe stoliki, hokery do złudzenia przypominające krzesła fabryczne, duże okna i oczywiście brak ściany oddzielającej salon od kuchni. Nie masz dużego salonu? To nic! Nadal możesz stworzyć w nim doskonały industrialny klimat. Pamiętaj jedynie o tym, by stosować jasne kolory i delikatniejsze wyposażenie. Dzięki temu ta mała przestrzeń nie będzie sprawiała wrażenia przytłoczonej,

Salon w stylu loftowym

Sypialnia

Wszędzie beton, metal czy mur, aby stworzyć odpowiedni klimat. Jednak w sypialni doskonale sprawdzi się drewno, które nieco ociepli to pomieszczenie. Najlepiej wybrać grube deski czy palety, które przypominają pozostałości w fabryce. Łóżko stworzone z palet będzie idealnym wyposażeniem sypialni.

Teraz znasz już podstawowe zasady industrialnego stylu, zatem nie pozostaje nic innego jak wziąć się do pracy nad aranżacją mieszkania. Powodzenia!

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Loft Decora, która zajmuje się produkcją mebli w stylu industrialnym.