Wyposażenie warsztatu - lista niezbędnych narzędzi

Wyposażenie warsztatuWłasny warsztat to marzenie niejednego mężczyzny. Posiadanie zorganizowanej i dobrze wyposażonej przestrzeni do pracy w garażu lub piwnicy to świetne rozwiązanie w każdym domu. Dokonasz tam niezbędnych napraw, a także dasz upust swoim twórczym ambicjom. Poznaj narzędzia, które powinny znaleźć się w każdym warsztacie.

Od czego zacząć - podstawowe wyposażenie

Kompletowanie sprzętu do warsztatu przygotowanego na każdą ewentualność to długi i kosztowny proces. Jednak głowa do góry, nie wszystkie sprzęty musisz kupić od razu. Aby zacząć przygodę z majsterkowaniem wystarczy Ci kilka podstawowych narzędzi, których ceny nie są zbyt wygórowane.

W Twoim asortymencie na pewno nie może zabraknąć podstawowego młotka ślusarskiego. Najbardziej uniwersalny i nadający się do prac domowych będzie taki z główką z hartowanej stali narzędziowej o ciężarze nie przekraczającym kilograma. Zadbaj o zestaw śrubokrętów pasujących do najpopularniejszych rozmiarów zarówno z końcówką płaską, krzyżową i imbusową. Nie zapomnij o kluczach. Tutaj wybór jest o wiele większy i najlepszym rozwiązaniem będzie zakup gotowego zestawu, który zawiera w sobie zarówno klucze płaskie, nasadowe, jak i całą gamę wymiennych nasadek. Na pewno przydadzą Ci się też gadżety takie jak kombinerki, poziomica, miarka, ołówek, lampka bądź latarka i zapas różnych rozmiarów gwoździ, śrub, wkrętów, czy kołków.

Wyposażenie warsztatu

Narzędzia do obróbki drewna

Chcąc pracować z drewnem musisz zaopatrzyć się w stół stolarski ze ściskiem. To tam wygodnie zamocujesz drewniane elementy, by potem poddać je obróbce. Do cięcia dużych fragmentów drewna i desek potrzebujesz piły, jednak drobne prace manualne i podstawową obróbkę wykonasz za pomocą tarnika i pilników. Narzędzia te składają się z uchwytów i z właściwej części roboczej, która posiada ząbki, nacięcia i wykonana jest ze stali. Dobierz odpowiedni pilnik w zależności od prac, które planujesz oraz materiałów, których zamierzasz użyć. Ich dokładną charakterystykę znajdziesz w artykule: "Do czego służą tarniki i pilniki?"

Wyposażenie warsztatu

Narzędzia elektryczne - wybierz najbardziej przydatne

Jednym z urządzeń z którego korzystać będziesz regularnie bez wątpienia jest wiertarka. Przed jej zakupem warto zastanowić się jakiego typu urządzenia potrzebujesz, jak często będziesz go używał i przede wszystkim w jakim materiale zamierzasz wiercić. Do użytku domowego najlepiej sprawdzi się udarowa wiertarka półprofesjonalna, czyli taka, którą możesz wiercić od kilkunastu do kilkudziesięciu razy roczne nawet w twardych materiałach takich jak beton. Koszty zakupu takiego urządzenia zaczynają się już od dwustu złotych w górę, więc nie jest to bardzo duży wydatek.

Jeśli zamierzasz budować większe konstrukcje rozważ zakup gwoździarki, które zdecydowanie skróci czas łączenia elementów za pomocą gwoździ. To bezpieczne i proste w obsłudze urządzenie pozwoli Ci oszczędzić mnóstwo energii. Nie potrzebujesz gwoździarki pneumatycznej, ani gazowej, te przeznaczone są dla profesjonalistów w dużych warsztatach. Do użytku domowego idealna będzie gwoździarka akumulatorowa z taśmowym bębnem i spustowym sposobem uwalniania gwoździ.

Ocena: 5.0

Komentarze

Micho
Kiedyś kupowałem zestawy, teraz wolę sam wszystko skompletować. Ostatnimi czasy przypadły mi do gustu narzędzia Bety. Są w dobrych cenach na muntech24.pl i stopniowo sobie zapełniam nimi warsztat.Stosun ek kasa-jakość według mnie świetna.
https://muntech24.pl/pl/c/Narzedzia-BETA/183
Broker
Poszczególne rzeczy mozna też znaleźć na stronie sklepu Skladuj24.pl. Polecam bo mają bardzo dobre ceny i szeroki asortyment.
Mariusz
Nie ma co się martwić, że wydamy dużo na takie narzędzia, bo satysfakcja jaką przyniesie nam praca w warsztacie łatwo może przekształcić się w zysk :-)
https://jptech-maszyny.pl/