Zalety i wady własnego domu

Nowoczesny domW ostatnich latach nadal możemy dostrzec popularność pewnego rozwiązania: wyprowadzki z mieszkań na rzecz budowy własnego domu. Jednakże nie powinniśmy ślepo podążać za trendami i kierować się zdrowym rozsądkiem. Wzięcie pod uwagę tego, jak będzie wyglądała okolica wokół naszej działki, jak jest skomunikowana i jak wyglądają potencjalne prospekty jej polepszenia. Dziś pokażemy wam posumowanie wad i zalet takiego rozwiązania, abyście i Wy, mogli zdecydować, czy mieszkanie w domu jest dla was.

Skąd bierze się taka decyzja?

Jeżeli decydujemy się na własny, wolnostojący dom, prawdopodobnie jest to podyktowane potrzebą spokoju i ciszy. Czasami, gdy mamy ciężki dzień, nic mam nie zapewni tego lepiej niż relaks we własnym domu. Oczywiście, z drugiej strony, gdy zechcemy poszaleć, możemy głośniej puścić sobie muzykę i żaden ze współmieszkańców z klatki nie złoży nam wizyty z prośbą o ściszenie.

Pozornie drobne sprawy

Własny dom sprawdzi się świetnie także w okresie letnim, kiedy będziemy chcieli zorganizować małe przyjęcie w gronie przyjaciół, czy grilla z rodziną. Czy jest lepszy sposób na odpoczynek niż ten w ogródku wśród dźwięków rozmów i natury? Chyba nie! Nie sposób zapomnieć o zwierzętach, które będą mogły spokojnie biegać i komfort ich życia będzie znacznie większy. Inną zaletą mieszkania w domu jest brak problemów z parkingiem! Ten, kto mieszka w mieszkaniu, wie, że jeżeli nie mamy wykupionego miejsca dla naszego samochodu, parkowanie może być bardzo trudne. Natomiast gdy mamy swój własny dom (często z garażem), problem nagle znika.

Te słabsze momenty

Gdybyśmy mieli ukazać wady mieszkania w domu, moglibyśmy podać jedną główna, czyli koszty utrzymania. Kwestie takie jak ogrzanie domu są znacznie droższe niż w przypadku małych mieszkań i jest to raczej sprawa, z której zdaje sobie każdy, starając się o własny dom. Możemy oczywiście starać się minimalizować „ucieczki” ciepła poprzez montaż dobrych, jakościowych okien, czy odpowiednie izolacje na ścianach. Może się to wydawać kosztowne, jednak zaufajcie nam – wszystko zwróci się szybciej, niż się wam wydaje!

Zaryzykujmy

Zamieszkanie we własnym domu to poważny krok, jednak każdy powinien kiedyś spróbować życia w spokoju i ciszy, jaki oferuje. Mieszkanie w centrum miasta to dla wielu ludzi nobilitacja, jednak to, co daje nam chwila relaksu wśród otaczającej nas zieleni, czy zamienienie kilku słów z bliskim sąsiadem. Czyż nie jest to warte takiego poświęcenia?

Autor: www.dommoichmarzen.eu.

Komentarze