Dom modułowy - czyli jak zbudować dom w miesiąc?

Dom modułowyW życiu każdej osoby nadejdzie moment, w którym zamarzy się jej zamieszkanie we własnym domu. Jednak po tej myśli nadejdzie kolejna, dotycząca kosztów budowy oraz czasu, jaki trzeba będzie na nią poświęcić. Tych niecierpliwych może to wystarczająco zniechęcić do podjęcia jakiegokolwiek ryzyka związanego z własnym domem. W ostatnich latach coraz popularniejszym wyjściem jest wykorzystanie technologii budowy modułowej, która pozwala na wzniesienie swojego ogniska domowego w uwaga… zaledwie miesiąc! Nie wierzycie? Dziś udowodnimy, że jest to możliwe!

Dla tych, którzy nigdy nie spotkali się z pojęciem domów modułowych, ich specyfika polega na złożeniu w pełni funkcjonalnego budynku z wcześniej wyprodukowanych części, nazywanych właśnie "modułami". Dlaczego jest to znacznie szybsze?

Dom modułowy

O co w tym chodzi?

Powodów powinniśmy szukać w tym, jak wygląda sam proces wznoszenia naszego domu. Gdy zdecydujemy się na klasyczną cegłę i beton, będzie to trwać oczywiście znacznie dłużej. Przygotowanie miejsca budowy, wylewka fundamentów, tworzenie ścian… wszystko to trwa przynajmniej kilka miesięcy, przy najbardziej optymistycznym wariancie. Silną stroną domów modułowych jest to, że praktycznie w całości powstają one w fabryce. Producenci przygotowują wybrane przez klienta prefabrykaty i w zależności od tego, czy zostało to ujęte w zamówieniu, są w stanie wyposażyć je w meble, węzeł sanitarny czy nawet sprzęt kuchenny!

Dom modułowy

Jak wygląda budowa?

Kształt poszczególnych części przypomina prostopadłościan i dzięki temu sprawia, że proces przewożenia i montażu jest znacznie ułatwiony. Po dostarczeniu zamówienia instalacją naszego nowego domu na przygotowanej wcześniej działce zajmują się specjaliści, którzy w ciągu kilku dni zakończą całą operację. Mimo tego, że może to pozornie brzmieć jak budowa domu z klocków przez kilkulatka, a efekt to w pełni funkcjonalny dom, gotowy do zamieszkania w nim od momentu skończenia pracy przez montażystów. A momentu zamówienia minął zaledwie miesiąc! Gdy będziemy chcieli go rozbudować, zarówno w pionie, jak i poziomie, sprawa jest banalnie łatwa. Po prostu dostawiamy kolejne moduły i voila!

Nie bójmy się nowości

Domy modułowe o dziwo, są jeszcze przez pewną cześć społeczeństwa, niesłusznie traktowane jako gorsze i niewarte uwagi. Czas ich budowy jest niewiarygodnie szybki. Powinniśmy znacznie bardziej przychylnym okiem spoglądać na ich zalety. Dziś jedyną opcją nie jest mieszkanie w boku albo w zimnym, murowanym budynku. Moduły to przyszłość i bardzo udanym pomysłem będzie ulokowanie swojej przyszłości w tej technologii.

Autor: www.mastertec.biz.pl.

Komentarze

Mirela
Mieszkam w domu zbudowanym w 3 miesiące w technologii prefabrykowanej i bardzo polecam takie rozwiązanie, o ile oczywiście wynajmie się firmę, która nie zrobi fuszery. Dla mnie firma JW Budownictwo stanęła na wysokości zadania i postawia dla mnie dom idealny, z którym nic się nie dzieje.