5 sposobów na ciekawą ścianę, czyli deski lamelowe i nie tylko

Ciekawa aranżacja ścianyW aranżacji domu ważne są nie tylko meble i dodatki, ale również ściany, a właściwie ich wykończenie. Nie zawsze wszystkie muszą być utrzymane w jednym kolorze - równie dobrze możemy zaszaleć i wykończyć je w ciekawy sposób. Jak? Poniżej przedstawiamy pięć propozycji, które cieszą się największą popularnością. Oto one!

Deski lamelowe - gorący hit wnętrzarski

Drewno już jakiś czas temu skutecznie opanowało nasze wnętrza, jednak teraz prawdziwą furorę robią lamele, czyli cieńsze bądź grubsze listewki montowane przeważnie pionowo. Deskami lamelowymi ozdobimy ścianę w salonie, sypialni, domowym biurze, a nawet w łazience. Występują one w wielu wersjach kolorystycznych i za każdym razem pozwalają uzyskać naprawdę spektakularny efekt.

Dekoracyjne deski lamelowe świetnie dopasują się do każdego pomieszczenia, bez względu na styl, w jakim zostało ono urządzone. To jeszcze nie wszystko, gdyż deski lamelowe są również bardzo wytrzymałe, więc bez problemu zawiesimy na nich na przykład telewizor, półkę, lustro, obraz czy jeszcze inne przedmioty. Co więcej, ozdobne listewki nadają się nie tylko na ścianę, ale również na sufit czy jako ażurowa ścianka działowa.

Ciekawa aranżacja ściany

Cegła zawsze modna

Równie efektownie co deski lamelowe do salonu prezentuje się także cegła na ścianie. Tutaj możemy zdecydować się na prawdziwą lub wybrać drugi wariant, czyli płytki imitujące cegłę. To polecane rozwiązanie, gdyż płytki dają duże możliwości aranżacyjne. Występują między innymi w bieli, czerwieni i szarości, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć również po niestandardowe odcienie. Warto przy tym mieć świadomość, że białe cegiełki nie tylko rozświetlą przestrzeń, ale i optycznie ją powiększą.

Surowa elegancja, czyli kamień i beton

Kamienne płyty - marmurowe, z piaskowca czy granitu - to jeden z najbardziej eleganckich oraz trwałych sposobów dekorowania ściany. Mogą one być połyskujące, chropowate bądź matowe. Wszystko zależy od tego, na jakim efekcie nam zależy. Kamień na ścianach jest idealny szczególnie do wnętrz glamour i nowoczesnych.

Podobną elegancję, ale jeszcze surowszą, zyskamy, decydując się na ścianę ozdobioną betonem architektonicznym. Tutaj warto ją nieco przełamać kolorowymi akcentami lub wspomnianymi już wcześniej deskami lamelowymi. Beton i naturalne drewno tworzą zgrany duet.

Fototapeta i naklejki w nowej odsłonie

Niegdyś całe mieszkania były wytapetowane od podłogi do sufitu, później pojawiły się fototapety, dzięki którym tworzono jeszcze lepsze aranżacje (ale już tylko jednej, wybranej ściany). Teraz do teraz grona dołączają jeszcze naklejki na ścianę.

Obecnie furorę robią tapety winylowe z motywem roślinnym, trójwymiarowe fototapety oraz naklejki na ścianę w formie napisów, dmuchawców czy mapy świata. Tego typu dekoracje mogą być bardzo spersonalizowane i doskonale wyrażać preferencje oraz osobowość domowników.

Różne kolory ścian - najprostsze rozwiązanie

Ciekawy efekt aranżacji pomieszczenia uzyskamy także najłatwiejszą drogą, czyli po prostu malując ściany na różne kolory. Nie ma co przesadzać, wystarczy tak naprawdę, jeśli zaakcentujemy jedną ścianę - stawiając na duży kontrast lub jedynie lekko ciemniejszy odcień. Tego typu rozwiązanie jest bardzo szybkie i nie wymaga specjalnych przygotowań. Wyróżnioną ścianę możemy też części zaakcentować deskami lamelowymi, zyskując przytulniejszy charakter wnętrza.

Jak nietrudno zauważyć, sposobów dekorowania ściany jest naprawdę wiele. Poza przytoczonymi deskami lamelowymi, cegłą, kamieniem, betonem, tapetami i różnokolorowymi ścianami spotkamy też sztukaterię, farby strukturalne oraz panele 3D. Korzystajmy z tych możliwości i cieszmy się niebanalną aranżacją.

Źródło: www.golddoor.pl.

Komentarze