Taśma LED. Prosty sposób na wyjątkowy klimat we wnętrzu

Taśma LEDKażdy z nas marzy o tym, żeby mieć klimatyczny dom. Żeby czuć się w nim komfortowo i dostosować wnętrze do swoich potrzeb. Wszystko to umożliwia odpowiednie oświetlenie. Sprawdź, jakie możliwości daje taśma LED i odmień swoje wnętrze światłem!

Oświetlenie LED jest coraz częściej spotykane - zarówno w domach, jak i miejscach publicznych. To ekologiczne i energooszczędne rozwiązanie, dzięki któremu możemy spersonalizować swoje wnętrze na dziesiątki sposobów. Tak, jak moglibyśmy tylko pomarzyć, gdybyśmy chcieli wykorzystać tradycyjne metody oświetlenia.

Taśma LED. Co ją wyróżnia?

Dla tych, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z oświetleniem LED-owym, warto wspomnieć, że jest to nowoczesna technologia o działaniu zupełnie innym niż w przypadku tradycyjnej żarówki. W taśmie LED rozmieszczone są diody, które wykorzystują elektroluminescencję - pod wpływem prądu zachodzi w nich do zjawiska jarzenia się, a pojawienie się światła nie jest równoznaczne ze wzrostem temperatury.

To jeden z powodów, dla których taśma LED już prawie całkiem wyeliminowała z użycia tradycyjne metody oświetleń i zawładnęła naszymi mieszkaniami - jest bezpieczniejsza. Ale to nie wszystko! Oświetlenie LED daje o wiele więcej możliwości montażu i zastosowania, choćby z uwagi na mniejszy rozmiar, elastyczność i specyfikę łączenia diod.

Kolejną przyczyną tego, że coraz chętniej wybieramy LED-y jest łatwość sterowania barwą i intensywnością oświetlenia - nie tylko możemy sprawić, że taśma LED będzie świeciła światłem mniej lub bardziej ciepłym, ale też całkowicie zmieni swój kolor (o ile zainwestujemy w taśmę LED RBG, która tę możliwość daje - takie taśmy znajdziesz na https://www.strefalamp.pl/tasma-led).

Dlaczego warto wybrać taśmę LED?

  • Jest energooszczędna, a więc płacimy mniej.
  • Nie emituje ciepła i jest 100% bezpieczna.
  • To rozwiązanie ekologiczne, bardziej żywotne.
  • Ma niewielki rozmiar, co daje wiele możliwości.
  • Można zamontować ją praktycznie wszędzie.
  • Umożliwia sterowanie barwą i natężeniem światła.
  • Pozwala na dekorację wnętrza światłem.

Zastosowanie taśmy LED we wnętrzu - pomysły

To, w jaki sposób wykorzystamy taśmy LED w swoim wnętrzu, zależy właściwie wyłącznie od naszej pomysłowości: mogą pełnić rolę standardowego oświetlenia sufitowego np. wpuszczone w szyny zamontowane w podwieszany suficie, ale możemy też wykorzystać je na wiele kreatywnych sposobów, dzięki którym wprowadzimy niepowtarzalny klimat do swojego wnętrza. Oto najciekawsze pomysły.

1. Oświetlenie LED schodów

Taśmy LED bardzo często stosuje się do oświetlania schodów. Można zamontować je wzdłuż podstopnic lub po jednej ze stron schodów np. w listwach, aby uzyskaj subtelne podświetlenie stopni. Tego typu zastosowanie taśm LED to nie tylko sposób na klimatyczne oświetlenie wnętrza, ale też ułatwienie poruszania się po schodach w nocy.

2. Listwa LED nad blatami kuchennymi

Kolejnym ze sposobów na wykorzystanie taśm LED jest oświetlanie nimi przestrzeni roboczej na blatach kuchennych. Wystarczy zamontować je pod górnymi szafkami kuchennymi lub zamontowanymi nad blatem półkami - mogą być wpuszczone w szafkę lub przyklejone bezpośrednio do niej, sterowane włącznikiem lub ruchem.

3. Podświetlenie LED lustra

Bardzo popularne jest wykorzystanie taśm LED do oświetlania elementów takich jak lustra, obrazy lub różnego typu dekoracje świetle. Ciekawy efekt daje montaż lustra z podświetleniem LED w łazience (szczególnie gdy jest to lustro okrągłe): nadaje nie tylko ciekawy klimat, ale też ułatwia np. malowanie się, ponieważ twarz oświetlona jest lepiej.

4. Oświetlenie LED krawędzi mebli

Jeśli chcemy, możemy zamontować taśmy LED również pod meblami np. szafkami kuchennymi, szafami, łóżkiem w sypialni. Podkreślimy w ten sposób krawędzie mebli i nadamy wnętrzu bardzo interesujący, nowoczesny wygląd. Ułatwimy także przemieszczanie się po domu w nocy, bo subtelne podświetlenie wyznaczy trasę np. do łazienki.

5. Podświetlenie LED półek

Klimat we wnętrzu nadadzą też taśmy LED wykorzystane jako podświetlenie wnętrza szafek lub oświetlenia półek. To bardzo prosty sposób na podkreślenia tego, co chcemy wyeksponować np. kolekcji pięknych filiżanek, książek lub pamiątek (o ile półka jest otwarta lub szafka ma przeszklenie). Oczywiście tego typu oświetlenie ułatwia też odnajdywanie rzeczy we wnętrzu szafek, kredensów lub szaf.

Komentarze