Urządzenia marki BIOX kojarzone są głównie z oczyszczalniami ścieków i systemami wodno-kanalizacyjnymi. Ale w praktyce okazuje się, że mają znacznie szersze zastosowanie. Obok oczyszczalni ścieków, sieci i obiektów wodno-kanalizacyjnych, budowli hydrotechnicznych i inżynieryjnych, nasze urządzenia są wykorzystywane w instalacjach i liniach produkcyjnych różnych gałęzi przemysłu. Sprawdzają się też w rolnictwie i hodowli ryb, instalacjach wodnych i ściekowych hoteli, restauracji, myjni czy stacji paliw. Sprawdź ich cechy i zastosowanie!
Urządzenia do wody, ścieków i zadań specjalnych
Do flagowych urządzeń BIOX należą:
- Zatapialne mieszadła śmigłowe - HYDRA (mniejsze, o mocy do 2,2 kW) i TURBO (większe i bardzo wydajne, o mocy do 5,5 kW, przeznaczone do trudnych warunków). Oba urządzenia w ich generycznym zastosowaniu służą do mieszania i ujednolicania ścieków, osadów, różnych roztworów, zawiesin i mieszanin wodnych w zbiornikach małej i średniej wielkości. Wspomagają i ułatwiają napowietrzanie, zapobiegają osadzaniu zawiesin i ich zagniwaniu. Wykorzystywane są w różnych procesach w podczyszczalniach i oczyszczalniach ścieków - komunalnych, przemysłowych i rolniczych, zlewniach, stacjach uzdatniania wody. Nie mniej, ze względu na ich konstrukcję oraz jakość wykonania okazuje się, że znajdują również szerokie zastosowanie w instalacjach produkcyjnych w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym i kosmetycznym.
- Mieszadła śmigłowe wykorzystywane są również w przetwórstwie spożywczym - zwłaszcza w mleczarniach, przetwórstwie mięsnym, owocowym, cukrowniach, piwowarstwie. Stosowane są w procesach produkcyjnych oraz oczywiście w procesie oczyszczania ścieków. Również w hodowli znalazły swoją niszę - zastosowane w stawach hodowlanych powodują cyrkulację wody ułatwiając jej natlenianie i samooczyszczanie oraz rozprowadzanie pożywienia i leków dla ryb.
- Mieszadła zatapialne pompujące - urządzenia na bazie mieszadeł HYDRA i TURBO wyposażone w kryzy sprzęgające. Służą do przepompowywania cieczy między zbiornikami o wyrównanym poziomie. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża wydajność przy jednoczesnej niewielkiej wysokości podnoszenia - w sieciach i obiektach wodno-kanalizacyjnych, hydrotechnicznych i przemysłowych. Znalazły swoje zastosowanie w przemyśle energetycznym, paliwowym, przetwórstwie spożywczym oraz wspomnianej wcześniej hodowli ryb.
- Natleniacze - dostępne jako bardzo wydajne natleniacze strumienicowe występujące w wersji pływającej lub stacjonarnej oraz jako mieszadła napowietrzające na bazie mieszadeł HYDRA i TURBO, wyposażonych w nasadki napowietrzające. Służą do natleniania i mieszania wody np. w stawach hodowlanych, do odświeżania i wstępnego natleniania ścieków w zlewniach i pompowniach ścieków oraz w różnych procesach w oczyszczalniach ścieków i stacjach uzdatniania wody. Mogą wspomagać lub zastąpić mniej efektywne urządzenia, takie jak np. ruszty napowietrzające, szczotki czy aeratory powierzchniowe.
- Dekantery - jedno- i wielopływakowe, pneumatyczne lub elektryczne służą do okresowego lub ciągłego odprowadzania sklarowanej, powierzchniowej warstwy ścieków z lagun osadowych lub komór reaktora osadu czynnego w małych i średnich oczyszczalniach ścieków pracujących w systemie sekwencyjnym lub ciągłym.
- Zbieracze flotatów - służą do zbierania i odprowadzania zanieczyszczeń unoszących się na powierzchni ścieków w formie flotatów (warstwy piany, szumowiny lub kożucha). Dzięki pływakom, do których są przymocowane, mogą pracować przy dowolnych wahaniach poziomu ścieków. Stosowane są w zbiornikach oczyszczalni (lub podczyszczalni) ścieków komunalnych lub przemysłowych.
- Zatapiacze flotatów - służą do zbierania zanieczyszczeń gromadzących się na powierzchni ścieków w postaci kożucha, szumowin a nawet piany i wtłaczania ich pompą śmigłową w głąb zbiornika. Stosowane są w różnego rodzaju oczyszczalniach ścieków.
- Prowadnice do mieszadeł zatapialnych i pomp - dostępne są modele standardowe, samoobsługowe lub samonośne. Umożliwiają montaż i późniejszą obsługę urządzeń (podnoszenie, opuszczanie oraz obracanie wokół pionowej osi). W ofercie znajdują się modele dostosowane do montażu nie tylko do dna i/lub ściany zbiornika, ale również do korony zbiornika lub pomostu nad zbiornikiem. Prowadnice samoobsługowe i samonośne wyposażone są w wyciągarkę do podnoszenia i opuszczania mieszadła lub pompy. Stosowane są wszędzie tam, gdzie montowane są nasze mieszadła i pompy.
- Żurawie przenośne (proste, ukośne, składane) oraz wysięgnikowe - służą do instalacji i obsługi mieszadeł, pomp i innych urządzeń lub podnoszenia oraz opuszczania ciężkich ładunków. Stosowane są w oczyszczalniach ścieków, przetwórstwie spożywczym, rolnictwie, hodowli ryb i różnych gałęziach przemysłu.
- Wciągarki linowe ręczne, samohamowne - przeznaczone są do opuszczania i podnoszenia urządzeń i ciężkich ładunków. Są to proste urządzenia, niewymagające zasilania energią elektryczną. Wykorzystywane są w oczyszczalniach ścieków, przemyśle, hodowli ryb, przetwórstwie spożywczym, itp.
Wykonanie i zabezpieczenia urządzeń dostosowane do warunków pracy
Wszystkie urządzenia BIOX są odpowiednio dostosowane do warunków, w jakich mają pracować. Dostępne są wersje w wykonaniu standardowym i kwasoodpornym - o wysokiej odporności na korozję i agresywne środowisko, spełniające bardzo wysokie wymagania higieniczne, tak ważne w przetwórstwie spożywczym, mięsnym, przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym czy hodowli ryb. Urządzenia wyposażone są we wszystkie wymagane zabezpieczenia, a na życzenie klienta możemy je wyposażyć w dodatkowe opcje.
Branże i obszary zastosowań
Urządzenia BIOX polecane są do bardzo wielu zastosowań, takich jak:
- instalacje, sieci i obiekty wodno-kanalizacyjne - oczyszczalnie ścieków komunalnych i przemysłowych, pompownie ścieków lub wody, stacje pomp, stacje uzdatniania wody;
- obiekty hydrotechniczne, inżynieryjne i przemysłowe;
- przemysł: paliwowy, energetyczny, budowlany, chemiczny, farmaceutyczny, kosmetyczny - zarówno w oczyszczalniach i podczyszczalniach ścieków przemysłowych, jak i w instalacjach przemysłowych i liniach produkcyjnych do mieszania cieczy, zawiesin i roztworów;
- wykonawstwo budowlane i instalacyjne;
- biogazownie, przemysł ciepłowniczy, chłodniczy;
- przemysł spożywczy;
- rolnictwo;
- hodowla i przetwórstwo ryb;
- obiekty usługowe, hotele, baseny, restauracje, stacje paliw.
Służymy też pomocą techniczną i doradztwem w doborze odpowiednich rozwiązań.
Komentarze