Blog budowlany

Smog, w jakich rejonach Polski masz szansę na dotację i zmianę sposobu ogrzewania

SmogW ostatnim czasie dużo mówiło się i pisało w mediach na temat smogu. Polacy w końcu zaczęli zauważać skalę problemu, który istnieje niemal od zawsze. Do walki z niebezpiecznym zjawiskiem włączyli się aktywnie nie tylko urzędnicy, ale również lokalne społeczności. Jak możemy pomóc w oczyszczeniu powietrza, które staje się coraz bardziej zanieczyszczone za sprawą rozpoczęcia sezonu grzewczego?

Więcej…

   

Poznańskie Naramowice - dlaczego tak chętnie tam zamieszkujemy?

Poznańskie NaramowicePoznań to jedno z najpiękniejszych polskich miast, które cieszy się nie tylko zainteresowaniem ze strony turystów, lecz także co roku przybywa tam coraz więcej mieszkańców.

Więcej…

   

Jak ustawić telewizor w salonie?

Aranżacja salonuOd tego, w którym miejscu salonu ustawimy telewizor, będzie zależał codzienny komfort korzystania z niego. Planując aranżację pokoju, powinniśmy więc uwzględnić kilka ważnych czynników, co pozwoli uniknąć męczenia się wzroku podczas oglądania filmów czy zakłócania seansów przez innych domowników.

Więcej…

   

III filar na wkład własny na mieszkanie

III filar na wkład własny na mieszkanieKNF to centralny organ administracji państwowej sprawujący nadzór nad rynkiem finansowym w Polsce. KNF ma zadania również inicjować przedsięwzięcia która ożywiają naszą gospodarkę. Niedawno KNF wyszedł z inicjatywą, co zrobić by pobudzić nasze budownictwo i zachęcić ludzi do kupowania własnych mieszkań. Poniższy artykuł prezentuje tą propozycje.

Więcej…

   

Nieruchomości prywatne i publiczne, prawa rzeczowe i prawa własności nieruchomości

Nieruchomości prywatne i publiczneNieruchomości dzieli się ze względu na rodzaj własności, a mianowicie na prywatne i publiczne.

Większość nieruchomości na rynku jest prywatną własnością - nieruchomości prywatne, których zaletą jest nieskrępowanie negocjacji oraz zawierania prywatnych umów, których przedmiotem są prawa własności należące do konkretnych osób fizycznych oraz firm.

Więcej…