Blog budowlany

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie domu lub mieszkania?

Ubezpieczenie domuChoć ubezpieczenie nieruchomości zobowiązani są wykupić wyłącznie kredytobiorcy hipoteczni, to jednak w praktyce, skorzystanie z takiej ochrony powinien rozważyć każdy właściciel domu lub mieszkania. Sprawdź, dlaczego warto ubezpieczyć swoją nieruchomość i co trzeba wiedzieć, by wybrać najlepszą dla niej ofertę polisy.

Więcej…

   

Szlifierka kątowa - najważniejsze parametry, na które trzeba zwrócić uwagę

Szlifierka kątowaDo cięcia, szlifowania, a także polerowania różnych materiałów idealnie nadaje się szlifierka kątowa. To narzędzie stosowane do wielu twardych powierzchni, jak ceramika, beton czy metal, zapewniające, że łatwo i szybko otrzymamy gładką powierzchnię. Na rynku jednak znajdziemy wiele różnych modeli, więc ciężko zdecydować się na coś właściwego. Na co zwracać uwagę? Jakie parametry szlifierki są najważniejsze? O czym pamiętać?

Więcej…

   

ABC pracy spawacza - narzędzia, osprzęt i akcesoria zabezpieczające

Praca spawaczaPraca spawacza wymaga wiedzy, doświadczenia i wprawy. Trudno wyobrazić sobie spawalnictwo bez dobrego, skutecznego, a jednocześnie bezpiecznego warsztatu i narzędzi. Poza przestrzeganiem zasad właściwego wykonywania pracy, istotne jest także bezpieczeństwo.

Podczas spawania wykorzystuje się zaciski spawalnicze, reduktory gazów i manometry, a to wymaga precyzji i skupienia. Jakie narzędzia i akcesoria wybrać?

Więcej…

   

Rękawice odporne na ścieranie

Rękawice odporne na ścieraniePodczas prac brukarskich, montażowych czy przeładunkowych dłonie narażone są na urazy, które mogą zostać spowodowane czynnikami mechanicznymi. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rękawice robocze powlekane PCV. Wybór odpowiedniej odzieży ochronnej pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Więcej…

   

Środki ostrożności przy pracy z frezarką

Środki ostrożności przy frezarcePrzy pracy z urządzeniem takim, jak frezarka do drewna, wystarczy chwila nieuwagi, by się skaleczyć. Konsekwencje bywają zresztą znacznie poważniejsze. Można jednak tak przygotować sobie miejsce pracy i sprzęt, by frezowanie było bezpieczne.

Więcej…