Blog budowlany

Kilka powodów, dla których warto robić zakupy budowlane online

Zakupy budowlane onlineZakupy przed planowanym remontem lub budową są czynnością nieuniknioną. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że można spektakularnie ułatwić sobie ten proces. W jaki sposób? Wszystko to za sprawą opcji zakupów online z dostawą do domu. Zobacz, dlaczego warto przestawić się z tradycyjnych zakupów, na buszowanie po sieci.

Więcej…

   

Co sprawia, że kontenery biurowe są warte uwagi?

Kontener biurowyPraktycznie każdy przedsiębiorca doskonale wie, jak istotnym czynnikiem jest elastyczność niektórych biznesów. Największe uznanie zdobywa bowiem ten, kto potrafi udzielić swoich usług klientom z różnych zakątków kraju bądź regionu. Niestety, budowanie kolejnych siedzib czy wynajem lokali nierzadko potrafią stanowić niemałe wyzwania. Sezony, niesprzyjające pracom budowlanym czy też wysokie ceny to najczęstsze przeszkody, z którymi musimy się mierzyć.

Więcej…

   

Typowe usterki instalacji fotowoltaicznych - wszystko, co trzeba wiedzieć

Usterki instalacji fotowoltaicznychNawet najlepsze instalacje fotowoltaiczne mogą ulec awarii w czasie wieloletniej eksploatacji. W tym długim okresie ma szansę zdarzyć się wszystko, od uszkodzeń mechanicznych po przepięcia. Wiele zależy od zakupionego sprzętu. Jeżeli postawimy na markowe, cenione produkty, możemy spodziewać się o wiele rzadszych awarii. Warto jednak przygotować się na każdą sytuację i poznać typowe usterki instalacji fotowoltaicznych, by wiedzieć, jak je naprawić.

Więcej…

   

Hale stalowe bez pozwolenia - kiedy takie działanie jest legalne?

Hala stalowaHale stalowe znajdują różnorodne zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Mogą służyć jako magazyny lub zadaszenie dla zwierząt hodowlanych. Kiedy należy wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na budowę hali, a kiedy czynność ta nie jest konieczna?

Więcej…

   

Nieruchomości prywatne i publiczne, prawa rzeczowe i prawa własności nieruchomości

Nieruchomości prywatne i publiczneNieruchomości dzieli się ze względu na rodzaj własności, a mianowicie na prywatne i publiczne.

Większość nieruchomości na rynku jest prywatną własnością - nieruchomości prywatne, których zaletą jest nieskrępowanie negocjacji oraz zawierania prywatnych umów, których przedmiotem są prawa własności należące do konkretnych osób fizycznych oraz firm.

Więcej…