Blog budowlany

Na jakie funkcje robotów koszących zwrócić uwagę przy zakupie?

Czerwona kosiarkaZakup robota koszącego to inwestycja, która może znacznie ułatwić pielęgnację trawnika. Wybór odpowiedniego modelu wymaga jednak zwrócenia uwagi na kilka funkcji, które zapewnią efektywność i komfort użytkowania. Sprawdź, co naszym zdaniem warto uwzględnić przed zakupem.

Więcej…

   

Atrium - czym jest? Atrium we współczesnej architekturze

Czym jest atrium?Atrium, czyli prostokątne reprezentacyjne pomieszczenie w centralnej części budynku z wysokim sufitem, wokół którego rozmieszczone są pomieszczenia na jednej lub dwóch kondygnacjach. Sprawdź, jak wyglądało atrium za czasów Cesarstwa Rzymskiego i jak projektują ten rodzaj pomieszczenia współcześni architekci. Podpowiadamy jak zbudować w nowoczesnym domu zachwycające atrium i dlaczego warto pokusić się o taki układ domu.

Więcej…

   

Największe żurawie świata

Żuraw wieżowyCzy wiesz, kto produkuje ogromne żurawie i ciężarówki do amerykańskich kopalni? Czy wiesz, że w Polsce mamy ogromny dźwig, chociaż na świecie jest większy?Wiesz, że ogromne dźwigi samojezdne na dodatek mogą się samodzielnie przemieszczać?

Więcej…

   

Bramy garażowe - rodzaje

Brama garażowa w domu jednorodzinnymGeneralnie rodzaje bram garażowych to: uchylne, segmentowe, rozwieralne i rolowane (roletowe). W ostatnich latach najbardziej popularnymi bramami są bramy segmentowe - ciepłe, mocne, komfortowe (wygodne) w obsłudze. Pasują zarówno do domów nowoczesnych jak i tradycyjnych. Jak wygląda montaż i jaka jest charakterystyka oraz funkcje bram?

Więcej…

   

Odkurzacz do kotłowni - czym się kierować przy wyborze?

Odkurzacz do kominaKotłownia to wyjątkowo uciążliwe pomieszczenie do sprzątania. Wszechobecne duże ilości pyłu, popiołu, brudu i sadzy są dość trudne do usunięcia. Jak i czym skutecznie czyścić kotłownię? Jaki odkurzacz do kotłowni wybrać? Sprawdź!

Więcej…