Blog budowlany

Bramy garażowe - rodzaje

Brama garażowa w domu jednorodzinnymGeneralnie rodzaje bram garażowych to: uchylne, segmentowe, rozwieralne i rolowane (roletowe). W ostatnich latach najbardziej popularnymi bramami są bramy segmentowe - ciepłe, mocne, komfortowe (wygodne) w obsłudze. Pasują zarówno do domów nowoczesnych jak i tradycyjnych. Jak wygląda montaż i jaka jest charakterystyka oraz funkcje bram?

Więcej…

   

Odkurzacz do kotłowni - czym się kierować przy wyborze?

Odkurzacz do kominaKotłownia to wyjątkowo uciążliwe pomieszczenie do sprzątania. Wszechobecne duże ilości pyłu, popiołu, brudu i sadzy są dość trudne do usunięcia. Jak i czym skutecznie czyścić kotłownię? Jaki odkurzacz do kotłowni wybrać? Sprawdź!

Więcej…

   

Wynajem miejsca postojowego w garażu podziemnym - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Garaż podziemnySamochodów w miastach wciąż przybywa i znalezienie miejsca do zaparkowania jest sporym wyzwaniem. Wiele osób, które nie posiadają własnego miejsca postojowego, decyduje się na wynajem. Na wtedy co należy zwrócić uwagę?

Więcej…

   

Hale stalowe bez pozwolenia - kiedy takie działanie jest legalne?

Hala stalowaHale stalowe znajdują różnorodne zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Mogą służyć jako magazyny lub zadaszenie dla zwierząt hodowlanych. Kiedy należy wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na budowę hali, a kiedy czynność ta nie jest konieczna?

Więcej…

   

Pellet ze słomy - czym jest i co musisz o nim wiedzieć

Pellet ze słomySprawdź najważniejsze informację na temat pelletu ze słomy. Do czego jest i kiedy powinniśmy się nim zainteresować.

Więcej…