Blog budowlany

Nowoczesny balkon - co powinno się tam znaleźć?

Nowoczesny balkonDobrze urządzony balkon to marzenie dużej ilości osób. Bardzo często nie ma się jednak pomysłu jak zacząć, i co tam umieścić. Szczególnie jeśli chce się wpisać w nowoczesne trendy. Jednakże cały proces nie jest aż taki trudny i można sobie z tym łatwo poradzić.

Więcej…

   

Zabezpieczenia domu - warto wiedzieć

Zabezpieczenia domuAlarm i monitoring to dwa najprostsze i najskuteczniejsze zarazem sposoby na zabezpieczenie domu przed niechcianymi gośćmi. Metody te stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza, że żyjemy w czasach w których przestępczość notorycznie wzrasta. Zarówno alarm, jak i monitoring znacznie przyczynia się do bezpieczeństwa domowych przestrzeni, dlatego warto przybliżyć działanie obu systemów z uwzględnieniem ich wad oraz zalet.

Więcej…

   

Oczyszczalnia ścieków - jaką wybrać?

Oczyszczanie ścieków - oczyszczalniaW Polsce jak i zresztą na całym świecie oczyszczalnie ścieków cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, zatem na naszym rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych firm, które oferują wysokiej klasy oczyszczalnie ścieków i ich fachowy montaż.

Więcej…

   

Inwestycja w nieruchomość: projektant wnętrz wyjaśnia co oznacza stan deweloperski

Nowoczesna kuchniaDecydując się na inwestycję stajemy przed wyborem nieruchomości w stanie surowym, deweloperskim bądź wykończenia "pod klucz". Ustawodawca nie przewidział definicji powszechnie stosowanego pojęcia "stanu deweloperskiego". Standard i zakres prac wchodzących w jego skład różni się w ramach ofert prezentowanych przez poszczególnych deweloperów. Jak podkreśla projektant wnętrz ich opis powinien być przedstawiony potencjalnemu nabywcy na etapie sporządzania umowy przedwstępnej, opisany w umowie deweloperskiej i prospekcie informacyjnym.

Więcej…

   

Gdy potrzebna brama wjazdowa

Brama wjazdowaBrama wjazdowa powinna współgrać z charakterem ogrodzenia a także z wyglądem zewnętrznym domu. Właściciel posesji już w trakcie wyboru ogrodzenia powinien zastanowić się nad bramą wjazdową oraz zaplanować w jaki sposób oraz z czego będzie zrobiona. Istotna jest solidność takiej bramy, jej odporność na uszkodzenia, warunki atmosferyczne oraz estetyczny wygląd. Ważna jest także ilość miejsca, jaką właściciel posesji może przeznaczyć na bramę. Te wszystkie warunki są spełnione przez bramy kute, które odznaczają się dużą różnorodnością w formach i kształtach oraz niezwykłą trwałością.

Więcej…