Blog budowlany

Czy potrzebuję produktów poliwęglanowych?

Żurawie wieżoweOgrodnictwo, budownictwo i różnego rodzaju prace w domu - to tylko niektóre z zastosowań produktów poliwęglanowych.

Więcej…

   

Moskitiery na okna dachowe - zbędny wydatek czy praktyczny gadżet?

Moskitiery na okna dachowe Podczas gorącego lata, gdy temperatura za oknem osiąga rekordowe wyniki, marzymy o odrobinie ochłody. Przewietrzenie mieszkania po upalnym dniu z pewnością przyniesie nieco ulgi, jednak wraz z powietrzem do wnętrza dostaną się także owady. Bzyczące muchy i zakłócające nocny wypoczynek komary stanowią dla wielu osób prawdziwą zmorę. Moskitiery na okna dachowe to jeden ze sposobów ochrony przed owadami w domu, który z pewnością można uznać za najskuteczniejszy. Dlaczego warto zamontować moskitierę? Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Więcej…

   

Typowe usterki instalacji fotowoltaicznych - wszystko, co trzeba wiedzieć

Usterki instalacji fotowoltaicznychNawet najlepsze instalacje fotowoltaiczne mogą ulec awarii w czasie wieloletniej eksploatacji. W tym długim okresie ma szansę zdarzyć się wszystko, od uszkodzeń mechanicznych po przepięcia. Wiele zależy od zakupionego sprzętu. Jeżeli postawimy na markowe, cenione produkty, możemy spodziewać się o wiele rzadszych awarii. Warto jednak przygotować się na każdą sytuację i poznać typowe usterki instalacji fotowoltaicznych, by wiedzieć, jak je naprawić.

Więcej…

   

Hale stalowe bez pozwolenia - kiedy takie działanie jest legalne?

Hala stalowaHale stalowe znajdują różnorodne zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Mogą służyć jako magazyny lub zadaszenie dla zwierząt hodowlanych. Kiedy należy wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na budowę hali, a kiedy czynność ta nie jest konieczna?

Więcej…

   

Suwnice - jak działają?

SuwniceW pomieszczeniach gdzie dźwig się nie zmieści, a podnośniki mają zbyt słaby udźwig, montuje się suwnice.

Więcej…