Blog budowlany

Komu potrzebne jest zarządzanie nieruchomościami?

Zarządzanie nieruchomościamiTeoretycznie każdy może pełnić funkcję zarządcy nieruchomości. Dawniej do wykonywania tego zawodu potrzebna była państwowa licencja, którą można było uzyskać po przejściu specjalnego kursu zakończonego egzaminem. Obecnie nie ma żadnych ograniczeń, co nie oznacza, że przed potencjalnym zarządcą nieruchomości nie stawia się wysokich wymagań. Zarządzanie nieruchomościami wymaga ugruntowanej wiedzy z co najmniej kilku dziedzin - prawa, finansów, budownictwa, marketingu.

Więcej…

   

Wynajem miejsca postojowego w garażu podziemnym - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Garaż podziemnySamochodów w miastach wciąż przybywa i znalezienie miejsca do zaparkowania jest sporym wyzwaniem. Wiele osób, które nie posiadają własnego miejsca postojowego, decyduje się na wynajem. Na wtedy co należy zwrócić uwagę?

Więcej…

   

Typowe usterki instalacji fotowoltaicznych - wszystko, co trzeba wiedzieć

Usterki instalacji fotowoltaicznychNawet najlepsze instalacje fotowoltaiczne mogą ulec awarii w czasie wieloletniej eksploatacji. W tym długim okresie ma szansę zdarzyć się wszystko, od uszkodzeń mechanicznych po przepięcia. Wiele zależy od zakupionego sprzętu. Jeżeli postawimy na markowe, cenione produkty, możemy spodziewać się o wiele rzadszych awarii. Warto jednak przygotować się na każdą sytuację i poznać typowe usterki instalacji fotowoltaicznych, by wiedzieć, jak je naprawić.

Więcej…

   

Hale stalowe bez pozwolenia - kiedy takie działanie jest legalne?

Hala stalowaHale stalowe znajdują różnorodne zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Mogą służyć jako magazyny lub zadaszenie dla zwierząt hodowlanych. Kiedy należy wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na budowę hali, a kiedy czynność ta nie jest konieczna?

Więcej…

   

Pellet ze słomy - czym jest i co musisz o nim wiedzieć

Pellet ze słomySprawdź najważniejsze informację na temat pelletu ze słomy. Do czego jest i kiedy powinniśmy się nim zainteresować.

Więcej…