Blog budowlany

Zalety oświetlenia LED

Tradycyjna żarówkaOświetlenie LED jest aktualnie bardzo popularnym rodzajem oświetlenia. Wiąże się to z faktem, że posiada ono wiele zalet, dzięki którym stało się ono konkurencyjne w porównaniu do oświetlenia tradycyjnego, stosowanego w latach poprzednich. Najważniejszą zaletą oświetlenia LED, o której warto wspomnieć jest to, że można dzięki jego używaniu znacznie zaoszczędzić. Żarówka LED pobiera nawet czterokrotnie mniej prądu, niż taka żarówka tradycyjna. Wpływa to na to, że kiedy wymieni się żarówki w całym domu, albo chociaż w większości pokojów na LED, to można znacznie obniżyć rachunki, jakie przychodzą nam za prąd.

Więcej…

   

Wiosenne żywioły - jak się przed nimi uchronić?

Wiosenne żywiołyKto z nas nie lubi wiosny? Słońce zaczyna przyjemnie grzać, przyroda się zieleni, kwiaty kwitną a ptaki śpiewają. Jednak wiosna to nie tylko przyjemny okres w roku, to również czas, kiedy musimy zmierzyć się z wiosennymi huraganami, burzami i ulewnymi deszczami.

Więcej…

   

Środki ostrożności przy pracy z frezarką

Środki ostrożności przy frezarcePrzy pracy z urządzeniem takim, jak frezarka do drewna, wystarczy chwila nieuwagi, by się skaleczyć. Konsekwencje bywają zresztą znacznie poważniejsze. Można jednak tak przygotować sobie miejsce pracy i sprzęt, by frezowanie było bezpieczne.

Więcej…

   

Folia pęcherzykowa - fakty znane i nieznane

Folia pęcherzykowaFolia pęcherzykowa na stałe weszła do codziennego użycia. Powszechnie stosuje się ją do pakowania i zabezpieczenia przesyłek, towarów w sklepach internetowych, domach wysyłkowych, a także sklepach stacjonarnych oraz magazynach. Wykorzystywana jest do zabezpieczania mebli w czasie przeprowadzki oraz przedmiotów podczas przechowywania. Chroni nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, stłuczeniem oraz zarysowaniem, ale także przed kurzem, pyłem, zabrudzeniem i wilgocią. Doskonale amortyzuje wstrząsy towaru wysyłanego na duże odległości, gwarantując tym samym, że dotrze on na miejsce docelowe w stanie niepogorszonym. Czego jeszcze nie wiemy o folii bąbelkowej?

Więcej…

   

Kominek w domu jednorodzinnym

Kominek w domu jednorodzinnymDecydujemy się na ogrzewanie domu kominkiem. Uwzględniamy w projekcie domu taką instalację grzewczą. Przekalkulowaliśmy już wszystko. Czy na pewno? Czy kominek, ma pełnić tylko funkcję dekoracyjną, czy również użytkową. W tym artykule piszemy o warunkach jakie muszą być spełnione, by kominek właściwie funkcjonował.

Więcej…