Blog budowlany

Projekty domów energooszczędnych

Projekt nowoczesnego domuCo wyróżnia projekty domów energooszczędnych? Poznaj ich rodzaje i najważniejsze właściwości.

Więcej…

   

Buty robocze na zimę. O czym powinieneś pamiętać, zanim je założysz?

Buty robocze na zimęWybór odpowiedniego obuwia to ważny punkt na liście czynności związanych z odzieżą roboczą. Przed rozpoczęciem pracy we właściwym stroju zapoznaj się z kilkoma informacjami na temat praw i obowiązków towarzyszących wyposażeniu pracownika na stanowisku. Pierwszą kwestią będzie to, czy przysługuje ci ubranie robocze, czy odzież ochronna. Po tym ustaleniu dowiedz się, na jaki sposób zaopatrzenia w odzież i buty pracodawca umówił się z zatrudnionymi.

Więcej…

   

Pokost lniany - kiedy zastosować podkład pod malowanie?

Pokost lnianyKonserwacja drewna może być prawdziwą przyjemnością, tym bardziej, że ilość produktów dostępnych na rynku stale się powiększa. Jeżeli zależy Wam na odpowiednim zabezpieczeniu drewna i naturalnym wykończeniu, wybierzcie ekologiczny pokost lniany. Czym jest, jakie ma właściwości i kiedy go stosować?

Więcej…

   

Jak wybrać farbę do pokoju dziecka w wieku szkolnym?

Chłopiec malujący ścianę na żółtoFarba do pokoju dziecka musi zapewniać bezpieczeństwo użytkowania i być odporna na szorowanie. Farby do ścian bezpieczne dla dzieci powinny być też bezrozpuszczalnikowe oraz wolne od alergenów. Nawet jeśli farba do pokoju dziecięcego spełnia wszystkie techniczne normy, ważne jest też, by jej kolor sprzyjał zarówno zabawie, jak i nauce. Jak wybrać farbę idealną? Sprawdźmy to razem ze specjalistami z firmy Caparol.

Więcej…

   

Akcesoria okienne

Klamka do drzwiPodczas remontu, budowy domu, czy jakichkolwiek innych prac związanych z oknami warto zainteresować się akcesoriami okiennymi. Podczas urządzania wnętrz mieszkań i lokali dobranie odpowiednich zabezpieczeń do okien to podstawa. Akcesoria zapewnią bezpieczeństwo i praktyczność, więc warto przedstawić niektóre z nich.

Więcej…