Blog budowlany

Miejska dżungla wiecznie żywa - jak w elegancki i stylowy sposób wykorzystać sztuczne kwiaty?

Sztuczne kwiatySztuczne kwiaty kojarzą Ci się z kiczem i brakiem gustu? Niesłusznie! Możesz wykorzystać je na wiele sposobów do aranżacji salonu, sypialni czy biura i uzyskać stylowe, eleganckie, designerskie wnętrza.

Odczarujmy złą sławę o sztucznych kwiatach! Sprawdź, jak wykorzystać je w nietuzinkowy sposób.

Więcej…

   

Jakie są błędy w trakcie projektowania biura?

Projektowanie biuraWiększość z nas wciąż błędnie myśli, że powrót z pracy do domu okupowany jest zmęczeniem i rezygnacją. Biuro jest miejscem, w którym stajemy się kimś innym, zerkającym co chwilę na zegarek z nadzieją jak najszybszego powrotu do mieszkania. Przecież tak naprawdę wciąż, niezależnie do tego, czy znajdujemy się w pracy, czy u siebie, pozostajemy sobą. Skąd więc takie nastawienie?

Więcej…

   

Budynek gospodarczy na zgłoszenie - prawda czy mit?

Budynek gospodarczyBudynek gospodarczy, który nie wymaga od inwestora uzyskania wcześniejszego pozwolenia na budowę, jest możliwy, lecz musi to być taki obiekt budowlany, który będzie wpisywał się w obecne przepisy Ustawy o prawie budowlanym. Czytaj dalej i przekonaj się, że budynek gospodarczy na zgłoszenie może być dobrym i legalnym rozwiązaniem.

Więcej…

   

5 powodów, dla których warto zdecydować się na rolety zaciemniające

Rolety zaciemniająceRolety zaciemniające to jeden z najpopularniejszych wariantów osłony okiennej. Skąd wzięła się tak duża popularność tego modelu? Szereg funkcjonalności i zalet sprawia, że rolety zaciemniające często pojawiają się w polskich domach.

Przedstawiamy 5 powodów przemawiających na ich korzyść.

Więcej…

   

III filar na wkład własny na mieszkanie

III filar na wkład własny na mieszkanieKNF to centralny organ administracji państwowej sprawujący nadzór nad rynkiem finansowym w Polsce. KNF ma zadania również inicjować przedsięwzięcia która ożywiają naszą gospodarkę. Niedawno KNF wyszedł z inicjatywą, co zrobić by pobudzić nasze budownictwo i zachęcić ludzi do kupowania własnych mieszkań. Poniższy artykuł prezentuje tą propozycje.

Więcej…