Blog budowlany

Pawilony socjalno-biurowe z płyty warstwowej

PaneleObiekty wykorzystywane w charakterze pomieszczeń biurowych są wizytówką firmy. Często przyjmuje się w nich klientów. W związku z tym takie budynki muszą charakteryzować się nie tylko funkcjonalnością, ale również estetyką. Co więcej, ich wnętrze powinno być wygodne i przyjazne zarówno dla pracowników, jak i osób korzystających z ich usług. Szybko, łatwo i tanio można postawić pawilon socjalno-biurowy wykonany z płyty warstwowej. Taki obiekt spełni swoją funkcję, a ponadto będzie trwały i solidny. W razie potrzeby możliwy będzie jego transport i modyfikacja.

Więcej…

   

Ocena techniczna - co to takiego?

Ocena technicznaWarto wiedzieć, na podstawie czego wydaje się ocenę techniczną, by nie mieć żadnych wątpliwości. Inaczej jest w przypadku krajowej oceny technicznej, a inaczej jeśli chodzi o europejską ocenę techniczną. Od czego zależą, i jak wyglądają, różnice?

Więcej…

   

Folie na okna - rodzaje i zastosowanie

Folia na szybyKażdy dom posiada kilka niezmiernie ważnych elementów. Składa się między innymi z pomieszczeń, drzwi, okien oraz dachu. Ważne jest, aby należycie zabezpieczyć każdy z powyższych elementów, aby Twoja rodzina mogła czuć się bezpieczna we własnym mieszkaniu. Warto wybrać odpowiednie materiały na ściany nośne, ocieplenie na dach czy właściwe zabezpieczenie na okna.

Więcej…

   

Jak ustalić numer księgi wieczystej?

Nieruchomość - księga wieczystaChcesz przejrzeć zawartość księgi wieczystej prowadzonej dla wybranej nieruchomości, ale nie znasz jej numeru? Dziś to nie kłopot - ustalisz ją, znając numer działki lub adres.

Więcej…

   

Malowanie proszkowe czy na mokro? Wady i zalety obu metod

Malowanie proszkoweNa temat malowania proszkowego wciąż krąży w sieci wiele nieprawdziwych informacji. Część z nich jest wprost wyssana z palca, a część po prostu stała się nieaktualna. Warto więc przyjrzeć się ponownie pełnemu przeglądowi cech malowania proszkowego w kontekście wad i zalet malowania na mokro.

Więcej…