Blog budowlany

Folia paroizolacyjna - zastosowanie i właściwości

Folia paroizolacyjnaIzolacja termiczna budynku wymaga zastosowania różnego rodzaju rozwiązań, co ma na celu zapewnienie odpowiednich warunków wewnątrz pomieszczeń. Jednym z wykorzystywanych w tym celu produktów jest folia paroizolacyjna. Gdzie się ją stosuje? Jakie właściwości posiada folia paroizolacyjna? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Więcej…

   

Szklarnie z poliwęglanu. Tunele na 25 lat+

Szklarnia z poliwęglanuSzklarnie z poliwęglanu to temat, który w ciągu ostatnich lat zyskał wielką popularność. Szklarnie tego rodzaju wykorzystywane są dziś nie tylko przez profesjonalnych ogrodników, ale również pojawiły się na wielu prywatnych posesjach, na których są ważną częścią przydomowych ogródków. Dla jednych taka szklarnia to ciekawy pomysł na hobby i spędzanie wolnego czasu, a dla innych źródło naturalnych warzyw, owoców i ziół. Co warto wiedzieć na ich temat?

Więcej…

   

Wynajem miejsca postojowego w garażu podziemnym - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Garaż podziemnySamochodów w miastach wciąż przybywa i znalezienie miejsca do zaparkowania jest sporym wyzwaniem. Wiele osób, które nie posiadają własnego miejsca postojowego, decyduje się na wynajem. Na wtedy co należy zwrócić uwagę?

Więcej…

   

Typowe usterki instalacji fotowoltaicznych - wszystko, co trzeba wiedzieć

Usterki instalacji fotowoltaicznychNawet najlepsze instalacje fotowoltaiczne mogą ulec awarii w czasie wieloletniej eksploatacji. W tym długim okresie ma szansę zdarzyć się wszystko, od uszkodzeń mechanicznych po przepięcia. Wiele zależy od zakupionego sprzętu. Jeżeli postawimy na markowe, cenione produkty, możemy spodziewać się o wiele rzadszych awarii. Warto jednak przygotować się na każdą sytuację i poznać typowe usterki instalacji fotowoltaicznych, by wiedzieć, jak je naprawić.

Więcej…

   

Hale stalowe bez pozwolenia - kiedy takie działanie jest legalne?

Hala stalowaHale stalowe znajdują różnorodne zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Mogą służyć jako magazyny lub zadaszenie dla zwierząt hodowlanych. Kiedy należy wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na budowę hali, a kiedy czynność ta nie jest konieczna?

Więcej…