Blog budowlany

III filar na wkład własny na mieszkanie

III filar na wkład własny na mieszkanieKNF to centralny organ administracji państwowej sprawujący nadzór nad rynkiem finansowym w Polsce. KNF ma zadania również inicjować przedsięwzięcia która ożywiają naszą gospodarkę. Niedawno KNF wyszedł z inicjatywą, co zrobić by pobudzić nasze budownictwo i zachęcić ludzi do kupowania własnych mieszkań. Poniższy artykuł prezentuje tą propozycje.

Więcej…

   

Nieruchomości prywatne i publiczne, prawa rzeczowe i prawa własności nieruchomości

Nieruchomości prywatne i publiczneNieruchomości dzieli się ze względu na rodzaj własności, a mianowicie na prywatne i publiczne.

Większość nieruchomości na rynku jest prywatną własnością - nieruchomości prywatne, których zaletą jest nieskrępowanie negocjacji oraz zawierania prywatnych umów, których przedmiotem są prawa własności należące do konkretnych osób fizycznych oraz firm.

Więcej…

   

Budowa żurawia HDS

Budowa żurawia HDSŻuraw HDS (żuraw przeładunkowy), to zaawansowana forma dźwigu. Dzięki swej kompaktowej budowie, może on dotrzeć dosłownie w każde miejsce i wykonać szereg odpowiednich prac, niewykonalnych dla innych dźwigów, takich jak np żuraw wieżowy.

Dzięki charakterystycznej budowie, może on pracować praktycznie wszędzie. Oto główne części, z których składa się ten dźwig.

Więcej…

   

Żurawie wieżowe - budowa

Żurawie wieżowe - budowaJak wygląda żuraw budowlany, wie prawdopodobnie każdy. Składa się on z wysięgnika, obciążenia równoważącego wysięgnik a także ramy i podstawy. Wbrew pozorom, konstrukcja takiego żurawia jest bardzo wytrzymała.

Niektóre z nich, mogą wynosić towar nawet na wysokość nieco ponad 100 metrów. Przyczepiając je na stałe do budynku, możemy osiągnąć w zasadzie dowolną wysokość, w zależności rzecz jasna od szerokości konstrukcji, jak też - długości liny.

Więcej…

   

Podstawowe parametry żurawi wieżowych

Żuraw wieżowyŻurawie wieżowe, to dość skomplikowane narzędzia dźwigowe. Pozwalają one na przemieszczanie dużych i ciężkich towarów i to w ogromnym zasięgu operacyjnym. Nie bez kozery, zaliczane są one do największych maszyn budowlanych. Podobnie jak każde inne urządzenie, również i one charakteryzują się określonymi parametrami.

Więcej…