Blog budowlany

Jak działa odkurzacz parowy Karcher?

Odkurzacz parowyUsuwanie zabrudzeń z niektórych powierzchni bywa prawdziwym koszmarem. Jeżeli kiedykolwiek próbowałeś wyczyścić tapicerkę w samochodzie albo zaschnięte plamy na dywanie, to z pewnością wiesz, o czym mowa. Nie radzą sobie z tym problemem ani różnego rodzaju środki chemiczne, ani tradycyjny odkurzacz. Czy jest na to jakieś remedium? Tak - odkurzacz parowy. Jak to działa?

Więcej…

   

Zalety nawierzchni betonowych

Nawierzchnia betonowaPrzez długie lata stan polskich dróg można było określić jednym słowem: katastrofalne. Obecnie wiele się w tej kwestii zmieniło, w dużej mierze dzięki zastosowaniu nowej technologii przy budowie dróg - betonowej nawierzchni. Materiał ten jest dużo trwalszy niż standardowy asfalt, dlatego tak dobrze sprawdza się do produkcji dróg. Czym w zasadzie są betonowe nawierzchnie i jakie mają zalety?

Więcej…

   

Markety budowlane

Market budowlanyAsortyment budowlany i materiały do majsterkowania budzą coraz większe zainteresowanie Polaków. Z roku na rok więcej osób decyduje się też na zakupy w dużych sieciach handlowych i marketach budowlanych, w których asortyment jest większy niż na niewielkich składach budowlanych, ceny zachęcające, a duże partie materiałów budowlanych dostępne od ręki bez konieczności oczekiwania na realizację zamówienia.

Więcej…

   

Czym się kierować przy wyborze roślin do ogrodów skalnych - Poradnik

Rośliny do ogrodów skalnychWybierając rośliny do ogrodu skalnego należy wziąć pod uwagę ich wymagania pod względem stanowiska, a także ich wielkość i porę kwitnienia. Jest to bardzo liczna i różnorodna grupa roślin. Dlatego prezentujemy tylko wybrane gatunki i odmiany, szczególnie dekoracyjne i wartościowe.

Więcej…

   

Tani remont - czy to możliwe?

RemontKażdy z nas w końcu będzie chciał wyremontować swoje mieszkanie lub choćby jego część. Przyczyny mogą być różne. Obecna aranżacja naszych czterech kątów mogła przestać nam się spodobać, możliwe, że pojawiły się jakieś usterki, albo po prostu potrzebujemy jakiejś zmiany. A jak wygląda sprawa kosztów? Czy możliwym jest tani remont? Jak zabrać się samemu do takich prac? Odpowiadamy w naszym artykule.

Więcej…